Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Ebony Black Pearl BAM

  1. #1
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8

    Ebony Black Pearl BAM

    Jeszcze raz witam i czas cos napisac o mojej TTce . Zacznijmy od tego ze wcale to nie mialo byc Audi TT a S3 8L. Tak wiem mozecie zaczac juz mnie linczowac. Do rzeczy, szukalem po calym UK S3ki jakies dwa miesiace bez skutku nawet na portalach aukcyjnych strict dla handlarzy i nic nie bylo warte uwagi... tzn wszystkie albo od dzieciakow zmolestowane do ostatniej srubki albo jak cos sie wydawalo ciekawe to byla wbita kategoria D ( w UK oznacza to ze samochod byl bity w takim stopniu ze ubezpieczalnia zdecydowale ze naprawa wyniesie wiecej niz samochod jest warty) czyli kupa. Znudzilo mi sie tracenie czasu wiec wpadlem na pomysl "Dlaczego nie TT? Ten sam silnik haldex a na tym mi najbardziej zalezalo. A to ze zawsze mialem do nich slabosc to inna sprawa . Wielkim plusem jest to ze chyba nie ma drugiego takiego kraju gdzie jest az tyle 8nek co w Angli i wierzcie mi na slowo naprawde jest ich duzo . Za tym idzie tez cena oscylujaca w polowie tego co musialbym wydac za zadbana S3.... W to mi graj. No i w tydzien i jakichs pieciu telefonach juz jechalem po swoja sztuke do salonu Audi w Leicester. Drugi wlasciciel od nowosci ksiazka serwisowa jak nalezy z gwarancja na 12 miesiecy. Co chciec wiecej za 1700£ haha. Koniec historyjek czas na wisienke
    Rok: 2004
    Kolor: Ebony Black Pearl
    Silnik: 1.8T BAM
    Moc: 225km aktualnie 276km
    Z zewnatrz standard europejski S Line na 9cio ramiennnych 18tkach.
    Srodek to juz inna bajka to tu jest tych pare dodatkow ktore widzialem tylko na dwoch sztukach w UK.
    Siedzenia szara full skora z grzanymi ****mi
    Kierownica dwukolorowa srodek standard czern, dookola zas szara jak reszta wnetrza.
    Boczki od drzwi i deska rozdzielcza. Z tym setupem lecz w innej kolorystyce spotkalem sie tylko raz. Chodzi o to ze od plastiku na drzwiach gdzie jest klamka w dol sama skora z przeszyciami w kolor siedzen. Podobna sytuacja z deska rozdzielcza do schowka plastiki ponizej schowek i caly panel po dlugosci obszyte skora w kolor siedzen. Ktos moze ma jeszcze podobne zestawienie?
    No i wisienka na torcie podsufitka full alcantara znow w kolorze siedzen. Takowej podsufitki nie widzialem nigdzie oprocz paru Quattro Sportow. Z innych dodatkow to nawigacja w MFA i zestaw bluetooth Parrot plus cup holder miedzy siedzeniami. To chyba wszystko jesli chodzi jak wyjechala z fabryki. Ogolnie full opcja plus pare drobiazgow
    Co zrobione?
    Po zakupie pelen serwis. U mnie tzn rozrzad komplet haldex olej filtr olej skrzynia wszystkie filtry plus sprawdzenie szczelnosci wszystkich ukladow itp itd. Wymiany oleju sztywno co 10tys . Dzieki temu ze wszystkie takie rzeczy robie samemu wiecej zostaje na mody
    Silnik:
    Downpipe, ogolni caly wydech wyspawany z nierdzewki przeze mnie pod okiem znajomego. Powiekszony TIP z Awsome GTI, filtr z oslona ciplna RamAir. Ogolny health check wydajnosc wtryskow test kompresji, test dymny na szczelnosc wszystkiego. FMIC firmy HG Motorsport na aluminiowym orurowaniu. Pokrywa zaworow pomalowana na szaro farbo termiczna ogolne mycie itp itd. Plastiki w komorze w kolor nadwozia. Mapa zrobiona prze Nicka z R-Tech na 276km czyli nie ma tragedii poki turbo nie padnie wystarczy
    Z zewnatrz duzo sie nie zmienilo grille w kolor nadwozia i pare odpryskow naprawione co by lakier jakos wygladal, polerka plus ditailing z powloka ceramiczna.
    Zawieszenie:
    Poliuretany powerflex przod tyl wahacze plus "dog bone" (lapa od skrzyni do nadwozia niech ktos mi podpowie jak to jest po naszemu ). Gwint Stance+ Ultra (polecam jakosc cena bajka a w porownaniu do TA Technix czy FK to polka wyzej)
    Hamulce:
    Renowacja zaciskow przod tyl nowe tarcze wentylowane MTec plus klocki ferrodo Ds2500. Plyn Motul RBF 600
    Kola:
    Radi8 s8r5 18tki 8.5j ET 35 dystans przod 15mm tyl 20mm H&R Hubcentric
    Opony przod Continental ContiSportContact5 tyl Accelera cos tam
    Plany:
    Ogarnac komore tzn wywalic n249 i wszystko co jest tam nie potrzebnr wymienic wszystko co sie da na sylikony plus nowe plastiki w hydrografice carbon. Silnik zostaje jaki jest na ten moment dopoki cos sie grubszego nie stanie. Jak beda oznaki zmeczenia zaczne zbierac na zakucie i pojde droga big turbo
    W srodku planowana jest zabudowa na tyl wywalenie tylnej kanapy rozporka(moze klatka) i jakies kubelki oczywiscie w kolor reszty srodka. Hamulce przewody sztywne i moze zaciski 4tlok od cupry r z tarczami 323mn. Nadwozie to tylko w planach dokladka orzod Vagroots ktora jezdzi w bagazniku od roku ze mna dokladka spojlera v6 i dyfuzor z v6.
    Dodam tylko ze wszystko satarm sie robic sam dlatego progress nie jest jakis wielki ale po wili do celu
    I to byloby tyle wyszed monolog a i pewnie o czyms zapomnialem. Pozdrawiam

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

  2. #2
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No i to mi się podoba ! Na to mogę patrzeć i patrzeć widzę "Auto Finese" torba i detailing również Ciebie dopadł szacun że sam ogarniasz tyle rzeczy przy aucie a do tego serio sporo już pracy w to wlozyleś. Strasznie mnie takie podejście cieszy i warto zaznaczyć że te felgi to jak dla mnie są fantastyczne a o plastikach w karbonie to się nie wypowiadam bo sam takie mam pięknie !!! I Brawo !

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Dzieki wielkie Kanapa! Podpisuje sie lod kazda naprawa/wymiana w tym samochodzie oprocz opon i filtra haldexa.Nawet 3 komplety felg w szopie 1mx2m ogarnalem Poprostu robienie takich rzeczy samemu sprawia mi satysfakcje. Co do felg pol roku zeszlo mi zanim sie zdecydowalem ale jestem mega zadowolony. Na ten moment z moja na tych Radi8 po UK jezdzi 3 TTki. Moim glownym celem jest zrobienie tak zeby nie byla jak reszta 8nek nawet jesli mialyby to byc najmniejsze detale ale schludnie hehe.

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Auto bardzo ciekawe.
    Taki sam środek kiedyś widziałem w 3.2.
    Dla mnie niestety ma dwa minusy:
    - kierownica po niewłaściwej stronie
    - felgi w moim odczuciu absolutnie nie pasują do AUDI TT 8N.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bardzo fajne autko, i widac ze dobrze utrzymane. Swietna ta podsufitka z alcantary.. narobiles mi smaku kurde no.. Ze smaczkow pasowalby tam w kolorze ori podlokietnik co do zaciskow sprawdz sobie foty w moim temacie, bardzo fajnym modem sa 4tloki (42mm srednica kazdego tloczka) z alfy brera + tarcza 330mm. Bardzo dobrze hamuja, jest na forum czlowiek ktory to pieknie ogarnia Kierownica jak najbardziej po dobrej stronie, tez tak mam i nie narzekam haha pozdrawiam z sasiedniej wyspy!

    ps. bluza alpiny to przypadek czy jakies moto tez jest? bardzo czesto tt i moto ida w parze o czym przekonasz sie w temacie 'nasze dwa kolka'
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 31-01-2019 o 03:20

  6. #6
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Auto bardzo ciekawe.
    Taki sam środek kiedyś widziałem w 3.2.
    Dla mnie niestety ma dwa minusy:
    - kierownica po niewłaściwej stronie
    - felgi w moim odczuciu absolutnie nie pasują do AUDI TT 8N.
    Elmacho dzieki. I ja widzialen wlasnie takie zestawienie w 3.2 tylko w czerwieni. Kierownice przeboleje od 15 prawie lat tak jezdze to da sie przezyc . Co do felg to juz kwestia gustu a to wiadomo kazdy ma swoj Np patrzac na Audi TT Poland 90% felg obecnych na samochodach nie dotknalbym a gdzie zalozyl na samochod, ale to wlasciciel ma byc zadowolony. Jesli jemu sie podoba to znaczy ze tak ma byc

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Bardzo fajne autko, i widac ze dobrze utrzymane. Swietna ta podsufitka z alcantary.. narobiles mi smaku kurde no.. Ze smaczkow pasowalby tam w kolorze ori podlokietnik co do zaciskow sprawdz sobie foty w moim temacie, bardzo fajnym modem sa 4tloki (42mm srednica kazdego tloczka) z alfy brera + tarcza 330mm. Bardzo dobrze hamuja, jest na forum czlowiek ktory to pieknie ogarnia Kierownica jak najbardziej po dobrej stronie, tez tak mam i nie narzekam haha pozdrawiam z sasiedniej wyspy!

    ps. bluza alpiny to przypadek czy jakies moto tez jest? bardzo czesto tt i moto ida w parze o czym przekonasz sie w temacie 'nasze dwa kolka'
    AcidTT dzieki za mile slowa. Jak kazda miala swoje bolaczki wkoncu juz 15rok jej leci. Wszystko staram sie robic samemu choc mechanikiem nie jestem a szkoda. Powoli doprowadze ja do stanu jaki by mnie satysfakcjonowal Co do hamulcow to dzieki za rade nawet bym o nich nie pomyslal, w Angli wszyscy laduja z LCR albo TT RS. Dodam ze mam jeszcze 2 dodatkowe samochody przy ktorych tez cos tam dlubie wiec z czasem roznie bywa. Ale i tak TT na pierwszym miejscu. Co do bluzy to prezent od ukochanej osobiscie nie jezdze na jednosladzie Temat pistaram sie rozwinac a i podrzucam zdjecia dwoch kolejnych skarbonek

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 31-01-2019 o 13:57

  7. #7
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    noooo te polo to widzę grubo siedzi na tej feldze hahaha super ... mi się serio podoba muszę poszukać twojego wątku też na co.uk bo wiem że tam też siedzisz twardo że o 2.8 w a4 nie wspomnę... ahhh lubię jak ludzie dbają o auta, chociaż potem mam mniej roboty i zysków to w sumie muszę się zastanowić czy jednak lubię :P ... ps. wiem że lubisz detailing więc jak tylko coś możesz to wrzucaj i dziel się swoim doświadczeniem w dziale "autodetailing" tu na forum, zawsze mile widziane nowe doświadczenia !
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 31-01-2019 o 12:35

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Cześć,
    Kawał solidnej roboty. Mechanika, lakier i extrasy. Wszystko w komplecie.
    Jak zobaczyłem zdjęcie pokrywy zaworów w piekarniku to przypomniała mi się niedawna dyskusja w temacie
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=pokrywa
    Robi się ciekawie już od trzeciego postu. Jeżeli nie miałeś okazji śledzić to polecam.
    Trzymaj się

  9. #9
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Podziwiam

  10. #10
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Cześć,
    Kawał solidnej roboty. Mechanika, lakier i extrasy. Wszystko w komplecie.
    Jak zobaczyłem zdjęcie pokrywy zaworów w piekarniku to przypomniała mi się niedawna dyskusja w temacie
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=pokrywa
    Robi się ciekawie już od trzeciego postu. Jeżeli nie miałeś okazji śledzić to polecam.
    Trzymaj się
    Dzieki ale jeszcze dluga droga do satysfakcji Pobierznie przejrzalem temat i powiem ze dyskusje tego typu srednio mnie interesuja Po oczyszczeniu mojej moglbys z niej jesc. A malowanie zrobione ksiazkowo poltora roku i nawet jednego odprysku i oby tak zostalo Pozdrawiam

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    noooo te polo to widzę grubo siedzi na tej feldze hahaha super ... mi się serio podoba muszę poszukać twojego wątku też na co.uk bo wiem że tam też siedzisz twardo że o 2.8 w a4 nie wspomnę... ahhh lubię jak ludzie dbają o auta, chociaż potem mam mniej roboty i zysków to w sumie muszę się zastanowić czy jednak lubię ... ps. wiem że lubisz detailing więc jak tylko coś możesz to wrzucaj i dziel się swoim doświadczeniem w dziale "autodetailing" tu na forum, zawsze mile widziane nowe doświadczenia !
    Dzieki ponownie Nie znajdziesz mnie na forach w UK za duzo dzieciakow krzykaczy i zrezygnowalem z udzielania sie tam Glownie na FB na stronach klubow do ktorych przynaleze i to jest bardziej dzielenie sie poradami miedzy znajomymi. Co do detailingu to napewno zaczne byc tam aktywny jak tylko ta okrutna pogoda przejdzieCo do A4 to prawdopodobnie zmieni wlasciciela w przyszlym tygodniu...leci do mojego brata wiec w dobre rece to i rozstanie latwiejsze . Ps: do "Irysow" troche daleko zeby jechac cos naprawiac haha

    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Podziwiam
    Dzieki nox2k7 doceniam

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 31-01-2019 o 14:25

  11. #11
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Kanapa sorry pomyliles mi sie z AcidTT ktory mieszka w Irlandii ja sie nie myle sorry panowie haha

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •