Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: LPG pękający plastik we wlewie paliwa

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4

    LPG pękający plastik we wlewie paliwa

    Witam!

    Zakładam lpg do mojej tt i chcę mieć wlew gazu tam gdzie pb. Gazownik jednak poinformował mnie że plastik we wlewie jest słabej jakości i że może się po wielokrotnym użytkowaniu wyłamać. Jest to prawdą czy po prostu jest tam tak słabe podejście że typowi się nie chcę bawić i dlatego tak mówi? Proszę o wypowiedź osób które użytkują lpg w tym aucie już trochę czasu Dziena!

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    T-ów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    10
    Posiadam instalacje LPG pare miesięcy i jak narazie nie widać żadnych pęknięć. Gazownik na początku nie był za bardzo chętny, żeby to tam montować, ale jak widać da się.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam,

    Co nie co podpowiem.
    Też chciałem mieć wlew LPG koło wlewu benzyny, ale odradzono mi bo muszą ściągać rurę dolotową do zbiornika bp bo boją się, że podczas wiercenie mogą ją uszkodzić, więc się zgodziłem. Może też się zdarzyć, że taki zawór się popsuje (szczelność) to wymiana na nowy zawór wiąże się z wyższymi kosztami, dużo trudniejszy dostęp.
    Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji, bo przy tankowaniu nie muszę za każdym wysiadać i montować przejściówkę LPG.
    Tam gdzie tankuję LPG, nie wysiadam z auta tylko mówię, że do pełna. Mam wlew zamontowany w tylnym zderzaku od spodu (prawa strona, dość sztywno), że go prawie nie widać.
    Blisko 4 lata mam instalację LPG, a zrobiłem około 65-70 tyś. Co 10 tyś. jeżdżę na wymianę filtrów i jakieś tam korekty map (koszt 70-80 zł.) co jest sygnalizowane dźwiękiem.

    Ważne - widzę, że Twoja TT ma 180KM i nie wiem czy to mus (dopytaj gazownika - chodzi o wydajność) ale z butli do reduktora najczęściej montują rurkę z wewnętrzną średnicą fi 6mm (czyli standard), mi założyli fi 8mm. Widać, że się znają na robocie. Dobrze byłoby mieć również taką średnicę fi 8mm na jakieś mody, czyli na podniesienie mocy.
    I jeszcze bardo ważna sprawa - montaż butli, czyli będą wiercić w podłodze dwa otwory, to muszą te otwory zabezpieczyć przed rdzą i solą. Mało kto to robi, bo się spieszą, akurat będąc po odbiór swojej TT, to widziałem. Montaż LPG trwał 8 godz. a gwarancja 5 lat w całej Polsce.

    Jakie koszta montażu LPG zaproponowali ? Jeśli to nie tajemnica.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 20-01-2019 o 08:02

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4
    Proponowali 2600. Uważam że to rozsądna kwota jeżeli się na tym znają. Po tym wątku z wlewem nie pytałem się jakie dokładnie części montują lecz nie śpieszy mi się

  5. #5
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    U mnie wlew jest przy pb. Od paru lat nic sie nie psuje.
    Minus to dodatkowe czynności typu wkręcanie przedłużki.
    W zime trzeba uwazać bo po myciu auta wlew potrafi zamarznąć jak woda sie tam zbierze i nie wkręcisz przedłużki, wtedy trzeba wrzątkiem lać, ew po każdym myciu odsączyć wodę chociażby papierem toaletowym

    Jakbym jezdził jakimś innym autem to wlew w zderzaku by mi nie przeszkadzał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •