Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: technika jazdy

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Chorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    1

    technika jazdy

    witajcie koledzy. jestem nowy na forum. zanim jednak sie przywitam, zadam pytanie przez ktore trafilem na te forum.

    jestem nowym posiadaczem tt 225, pochwale sie jak wybiore autko na jakas sesje, bo nie mam nawet jednego zdjecia


    to moje pierwsze 'sportowe' auto i nigdy nie jezdzilem czyms co dysponowalo taka moca. jednoczesnie jestem osoba ktora bardzo lubi dbac o swoj sprzet i gnebi mnie kilka kwestii gdy jezdze samochodem.

    jesli pozwolicie, to wypisze je w liscie tak zeby latwiej bylo sie do nich odnosic;

    1. pierwsza kwestia to jazda w mroz nierozgrzanym samochodem. z doswiadczenia wiem, ze nie warto czekac na postoju az samochod sie rozgrzeje tylko od razu przystapic do jazdy nie katujac silnika? ja to robie w taki sposob, ze zanim temperatura plynu chlodzacego nie osiagnie 90 stopni, to jezdze maksymalnie do 2 tysiecy obrotow, tak ok. 50-60km/h max. czy jest dobry sposob dbania o silnik? czy zbyt ostro? czy zakrywacie czyms chlodnice aby szybciej sie rozgrzewal?

    2. podczas spokojnej jazdy zastanawiam sie czy lepiej jest trzymac samochod na trzecim biegu i wyzszych obrotach, czy moze wrzuc czworke i jechac spokojnie bez gwaltownego przyspieszania na tych zalozmy 1900-200tys obrotow? Logika podpowiada mi ze nie ma sensu zeby turbo caly czas sie rozpedzalo, ale z drugiej strony nie wiem czy jazda na takich niskich obrotach na tak wysokim biegu jest zdrowa dla silnika.

    3. czy gwaltowne zrzucenie biegu i tym samym podniesienie obrotow jest szkodliwe dla silnika? dla przykladu: jade spokojnie na czwartym biegu, a ktos chce sie ze mna scigac. czy w takiej sytuacji zrzuca sie bieg np. drugi i daje w palnik? (pomijajac przyczepnosc do drogi). jesli nie, to w jaki inny sposob?

    4. zalozmy ze jade spokojnie na czwartym biegu i zblizam sie do ronda na ktorym chce zawrocic. czy w takiej sytuacji moge troche zwolnic zostawiajac czwarty bieg i spokojnie z powrotem rozpedzic sie do wczesniejszej predkosci? czy raczej powinno sie wrzucic trojke i po chwili znow czworke? bo jesli zredukuje bieg na nizszy to tym samym zaciagne do tej roboty turbine, bo obroty podskocza.

    5. czy jazda przez wiekszosc czasu na niskim zakresie obrotow jest szkodliwa dla silnika? jezdzac glownie miastem rzadko kiedy przekraczam 2-2,5tys obrotow. jedynie na autostradach lubie dac mocniej w palnik. zastanawiam sie czy jest to zdrowe dla turbiny, czy raczej powinno sie od czasu do czasu przeciagnac auto na obrotach.

    6. jak wypada zawieszenie w 1 generacji tt? jest trwale? bo jego twardosc powoduje, ze potrafie "czołgać" sie 20km/h bo mam wrazenie jakby zaraz sie cos mialo sp.. tak mocno czuc dziury. w porownaniu do paska b6. domyslam sie ze tak powinno byc bo to nie samochod dla wygody tylko bardziej sportowy?
    Ostatnio edytowane przez mszustak ; 14-01-2019 o 01:39

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    1. Po odpaleniu dać pochodzić około minuty czy dwóch, by się rozmroził, a płyny ustrojowe rozeszły. Nie wrzucać obrotów gwałtownie, bo wtedy blok dostaje mocniej. Spokojnie jechać aż się płyn chłodniczy rozgrzeje, silnik wtedy będzie się dogrzewał ale już osiągnie około 60-75 stopni. Pierwsze kilka km spokojniej.

    2. 1700-2200 obrotów jest raczej rozsądną wartością. Mniej nie warto, więcej przy dynamicznej jeździe używać.

    3. W każdym roku robi się dziesiątki jak nie setki takich zrzuceń, a silniki nadal działają. Wiadomo, konstrukcja, uszczelki, tłoki itd dostaną trochę, ale efekt raczej zauważalny w skali 100 tyś km... Nie żałuj sobie przyjemności.

    4. Przed rondem zawsze warto mieć nie mniej niż 2 tyś obrotów, żeby na środku nie musieć zmieniać biegu.

    5. Niskie obroty to okolice 1400-1600. To jest niezdrowe. Okolice 2 tyś to najlepszy zakres obrotów dla eko. Dla silnika najlepsze obroty są tam, gdzie środek momentu (2800?)

    6. To nie do mnie, ale

    Dodam od siebie - jak nie masz doświadczenia, to uważaj głównie na zakrętach. Próba przyszpanowania prędkością/przyspieszeniem może się odbić przeciwko tobie. W lato nie powinieneś mieć problemów, jednak w takim okresie (wilgoć/śnieg/mróz) potrafi zarzucić autem w nieoczekiwany sposób. Na prostej Q nie powinno cię w najmniejszym stopniu zawieść.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Marik dobrze mówi.

    Ja tylko co do 6-stego punktu, zawieszenie Ori długo wytrzymuje (zależy też jak kto jeździ oczywiście), może być tak że od początku ktoś nie wymieniał i przez to jest "aż" tak twarde bo jest już na wykończeniu. Ja na moim zawieszeniu (ale z ABT nie Ori audi) to do dziś jeżdżę i zaczęło się pocić dopiero od nowości
    ps.
    Z Chorzowa jesteś? kurde rzut beretem dawaj info i możemy spota zrobić, przy okazji masz bardzo blisko między innymi Eslaw-a który może sprawdzić ci auto VAG-IEM szczegółowo oraz do tego zrobić test szczelności !

  4. #4
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Też w sumie mieszkam niedaleko (Siemianowice) jak coś to możesz zobaczyć jak jest u mnie (Zawiacha Bilstein B14 + poligumki wszedzie)

    Edycja elmacho
    Za robienie ot forumowe prawo przewiduje ostre sankcje.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 15-01-2019 o 21:21

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Lupin Zobacz posta
    Też w sumie mieszkam niedaleko (Siemianowice) jak coś to możesz zobaczyć jak jest u mnie (Zawiacha Bilstein B14 + poligumki wszedzie)
    No patrz tak cichutko siedzicie... coś mi się wydaje że chyba jakiegoś spota będzie można zrobić ale to już w odpowiednim czasie i dziale bo najpierw zlocik w Wiśle

    Edycja elmacho
    Za robienie ot forumowe prawo przewiduje ostre sankcje.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 15-01-2019 o 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •