Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Pierwsza wymiana oleju po zakupie i plukanka audi TT 8n 180km quattro 1999 r 225 tys

  1. #1
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19

    Pierwsza wymiana oleju po zakupie i plukanka audi TT 8n 180km quattro 1999 r 225 tys

    Witam, potrzebuje porady audi kupione i przejechane raptem 400km i trzeba wymieniać olej zakupiony motul 8100 x cess 5w40 przebieg auta 225tys i nie mam pojecia na jakim jeździł wczesnij i na jakim i ile przejechał na starym . Prosze o radę czy robić plukanke w tym wypadku czy lepiej nie ryzykować.?

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Spuść gorący olej + filtr i zalej motul 8100. Najwyżej jeszcze raz zrobisz wymianę + filtr, ale dużo wcześniej.
    Z tym płukaniem, to nie jestem przekonany dlatego jest takie moje zdanie.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Również teraz tak zrobiłem i nie bawem przy 4-5 tysiącach km ponowna wymiana oleju oraz filtra
    Płukanki się trochę obawiałem ; )

  4. #4
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19
    Chyba jadnak wleje jakiś badziew z wymianą filtra przejade kilkanascie kilometrów zleje badziew nowy filtr i prawidlowy olej i 4 tys i znowu , chyba tak bedzìe najbezpieczniej .

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bez sensu. Zalewaj motul i smigaj spokojnie.

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czy ja wiem? Moim zdaniem warto zainteresować się tematem. Sam czytałem do drugiej generacji i jestem na etapie rozważania jako alternatywy dla wodorowania. Niemniej, nie przerabiałem tematu w praktyce póki co. Dla osób hejtujących - radzę poczytać/pooglądać/popatrzeć, jak wygląda olej po przemieleniu w silniku przez ponad 100 tysięcy. Niby się wymienia raz na jakiś czas, jednak osady i resztki oleju gdzieś tam zostają, co zostawia ślad nawet świeżo po wymianie oleju. Jak byś robił, to daj znać jakie rezultaty.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    J jest ze po wlaniu pelnego syntetyku wyplucze syf w silniku ale to powstrzyma sito w smoku, ktore ja osobiscie czyszcze co trzy wymiany oleju. Z drugiej strony po zlaniu oleju do zera zostaja go tak znikome ilosci w silniku ze moim skromnym zdaniem nie ma co demonizowac. Wlac olej, smigac i zmieniac co max 10kkm

  8. #8
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Pytanie czy płukać czy nie to gorący temat. Tyle samo ludzi powie Ci, żeby plukać, a drugie tyle, że nie, bo to niszczy.

    Jest wiele filmików na YT, które pokazują, że płukanie silnika nie szkodzi. Mój kuzyn płucze od lat i nie ma problemów. Ja wiem, że to takie typowe znam kolesia, która zna kolesia, który ma brata i on mówi, że jego żony szwagier płucze i jest ok, ale taka prawda.

    Gdyby takie płukanki szkodziły to by nie były dopuszczane do sprzedaży.

    Chociaż, krążą argumenty, że to może rozpuścić syf który zalęgł na uszczelniaczach(?) (nie wiem jak to się nazywa) i wtedy nie będzie szczelności. Szczerze powiedziawszy, jeśli jakiś syf zapobiega rozszczelnieniu, to oznacza, że serwis i tak czy siak był konieczny. Niech ktoś doda swoje trzy grosze do tego co napisałem.

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Gdyby takie płukanki szkodziły to by nie były dopuszczane do sprzedaży.
    Haha, a to dobre zdanie jakos castrol magnatec jest w spredazy, a gorszego syfu w zyciu nie widzialem jak wlasnie po nim i nie jest to tylko moja opinia, wystarczy popytac ludzi z branzy. Nawet tu na forum mialem dyskusje z jedna Pania co do magnateca i przy okazji remontu przyznala mi racje.. takze tego.. To ze cos jest w sprzedazy nie oznacza ze nie szkodzi, ludziom sprzedaje sie rzeczy ktore powaznie szkodza a co dopiero w przypadku pojazdow mechanicznych.

  10. #10
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19
    Ale mi pomogliscie ? Decyzja oczywiscie nalezy w 100% do mnie , racja jest taka że jak już jest zapuszczony motor to tak czy siak predzej czy później pójdzie w pi..u a przy plukance pewnie tylko przyspiesze ten proces . Opinie na forach są podzielone , jedni mechanicy twierdzą że robią to za każdym razem jeżeli mają taką podobną sytuację jak moją a inni nie. bo rozszczelnisz . Cześć z was ma pewnie podobny dylemat co ja , plukac czy raczej nie . Co innego jak ktoś to robi regularnie przed wymianą i wie co leje a tu niestety gdzieś tam podpowiada głos rozsadku , chłopie daj sobie na luz dzisiaj fura śmiga jak ta lala a jutro h.j wie czy wyjedziesz . Dzisiaj nastał ten dzień wszystko gotowe olej filtr i plukanka liqui moly . Ale co decyzji to jeszcze nie wiem .

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Wszystkie samochody, które posiadam dostawały płukankę. Na starym spracowanym focusie to nawet wlałem oleju napędowego przed wymianą i jeździ bez problemów. Oczywiście po tych zabiegach najlepiej też jeździć na dobrym oleju (osobiście używam Valvoline), który pomaga "płukać" podczas pracy - po prostu robi co ma robić, smaruje i utrzymuje czystość. Jeśli olej zrobi się czarny, to wymieniam na nowy. Obecnie dwa samochody, które posiadam (tt mk1 i accord 8gen) nie brudzą na czarno oleju w jakimś zatrważającym stopniu (po kilku tysiącach zmienia barwę co najwyżej na brązowy), także wygląda, że silnik jest utrzymany w akceptowalnym stanie.
    TTka z racji trybu użytkownia dostaje nowy olej z filtrem co ok 6k, czasami wcześniej. Reszta max 10k.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 01-02-2019 o 09:27

  12. #12
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Haha, a to dobre zdanie jakos castrol magnatec jest w spredazy, a gorszego syfu w zyciu nie widzialem jak wlasnie po nim i nie jest to tylko moja opinia, wystarczy popytac ludzi z branzy. Nawet tu na forum mialem dyskusje z jedna Pania co do magnateca i przy okazji remontu przyznala mi racje.. takze tego.. To ze cos jest w sprzedazy nie oznacza ze nie szkodzi, ludziom sprzedaje sie rzeczy ktore powaznie szkodza a co dopiero w przypadku pojazdow mechanicznych.
    Hmm, w sumie nie myślałem, że tak jest też z samochodami. Ludzkie ciało jest bardziej skomplikowane niż silnik samochodu, wiec nie sądziłem, że takie myki robią i też i tutaj. To będę musiał uważać na tego C astrol'a.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 01-02-2019 o 11:48

  13. #13
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19
    Uff i po plukance , auto zalane motulem chyba odczuwam lepsza pracę silnika na szczęście mocy nie stracil , syf wylecial totalny olej czarny ale jest gitara .

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Po zmianie masz czarny olej?? Jesli tak to zmien ponownie, oczywiscie z filtrem..

  15. #15
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Po zmianie masz czarny olej?? Jesli tak to zmien ponownie, oczywiscie z filtrem..
    I tutaj są inni inaczej .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •