Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dziura w tłoku

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Borowie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    11

    Dziura w tłoku

    Witam, tt cieszyłem się po zakupie 3mś, po zakupie padła decycyzja na gaz bo drogo. Po 2 miesiącach dziura w tłoku, samochód aktualnie w trakcie składania. Wtryskiwacze benzyny nie leją. Dziura w 1 tłoku ( od rozrządu). Jak dojść przyczyny tego stanu rzeczy? Wtryski benzyny wykluczyłem i mam 90 % pewności że to błąd gazownika poprzez złe ustawienie mieszanki - na początku zastosowali zbyt mało wydajny reduktor, następnie po tygodniu jazdy zmienili na bardziej wydajny i przy kolejnym odbiorze auta powiedzieli że jest on "mocniejszy i musieli go ustawić tylko tylko" czyli opinia o złym składzie (zbyt uboga) sama przychodzi do głowy i jest często podawana przez innych forumowiczów. Jak sprawdzić skład mieszanki? Słyszałem też o możliwości przeładowania (zbyt duże ciśnienie turbo) ale wcześniej jeździł na benzynie i problemów nie było albo były nie dostrzeżone. Remont wykonuje sam i cena samych części już była spora.. Myślę że mechanik za taką wymianę którą wykonuje skasowałby około 1500. Jeśli wina leży po stronie gazu który jest użytkowany 2 miesiące to chciałbym rekompensatę ze strony gazownika tylko muszę udowodnić jego winę. Warsztat godny polecenia i z jego usług byłem zadowolony przy innych samochodach jednak nie miały one turbo i ponad 200km. Oczywiście najpierw polubownie później zastanowię się nad założeniem sprawy o ile to wina gazowników. Pierwszy raz taka sytuacja i nie wiem czy uderzać do ich warsztatu czy do innego i prosić o wystawienie opinii żeby móc dochodzić jakiś reparacji?

    Stosunkowo nie dużo wiem o samochodzie, turbo oryginał, ic centralny zapewne z powodu stłuczki wymienili na centralny bo oberwał w prawy bok, wydech przelot, blow off - budzi we mnie podejrzenie że ktoś grzebał w mapie a poprzedni właściciel brak kontaktu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Czy listwa wtryskowa od lpg zasilana byla z obu stron czy tylko z jednej np prawej strony?

  3. #3
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    kabelek do lpg kosztuje grosze, program sciągniesz z neta raz dwa, wejdź w mapę i zobacz jak wyglądają krzywe, ta od lpg powinna być minimalnie nad benzyną

    kalibracje robili automatyczna + korekta na drodze czy tylko automat ? obstawiam tylko automat, nikomu się nie chce jeździć i dopieszczać mapę więc może z nią być różnie

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Borowie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    11
    Listwa zasilana z obu stron.
    Mysle ze też były korekty bo panowie jeździli autem- sprawdzałem przebieg po zestawieniu auta. Nie chciałbym nikogo obwiniac bez podstawienie i póki co zebrac informacje

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja raz mialem taka sytuacje ze wtryskiwqcz zaczal dawac ciala. Wtedy to nie jest wina gazownika. Ja bym je sprawdził tak na wszelki.
    Poza tym strojenie gazu tylko z sonda szerokopasmowa bo inaczej to loteria:/

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Borowie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    11
    Ogólnie to gaz mam dwa miesiące i już by wtrys padł? wiadomo że czasem są wady fabryczne.. Bo jak pisałem że benzyny wtryski są sprawne i tłok wypalilo podczas jazdy na gazie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sytuacja po złożeniu, samochód odpalił bez problemów, wypalił olej którym zalałem tłoki i już pracował ładnie. Po przejechaniu 10 km nie przekraczając 2,5 obrotów przy zmianie na kolejny bieg lekko dałem więcej gazu około 3 tyś i samochód zaczął przygasać. Pokazała się kontrolka kontroli trakcji i później zaraz ECU. Samochód zaczął pracować na 3 cyl. Poźniej zgasł. Po odpaleniu pracował znowu na 4 i po przejechaniu około 2 km drogi powrotnej czasem na 3 czasem na 4 cyl. Dziś przy odpaleniu chodzi około 30 sek i gaśnie chyba że mu się depnie w momencie gaśnięcia. Z racji niskich temperatur i braku ogrzewanego garażu samochód zaprowadziłem do warsztatu. Jakieś pomysły co to ? Może wróżenie z fusów ale mi się wydaje że coś nie tak z komputerem..

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A bledy sprawdziles?? W takiej sytuacji jakis blad powinien sie pokazac..

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Borowie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    11
    Chciałem.. kabel miałem od brata który kupił do BMW, pobrałemVCDS akp18.9 i przy odpaleniu programu interfejs nie odnaleziony-same problemy. Autko stało prawie dwa miesiące z racji że dłubałem tylko weekendami przy nim i już miałem dość dlatego warsztat.

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kabel ma byc vag kkl lub hex can, vagkkl kosztuje 20zl na alle, poszukasz na forum i jestem pewien ze znajdziesz kolege co poratuje Cie pelna wersja vaga - na przyszlosc bedzie jak znalazl.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •