Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Wątek: Audi TT S-line by Mixhalo

  1. #16
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Dziękuję Mefi za Ciepłe słowa!
    Ja jestem jak najbardziej za jakimś spotem, godzinka drogi odemnie do Ciebie można by jeszcze kilka osób złapać napewno Krzysiu byłby chętny
    Spotkałem się z Krzysiem niedaleko po kupnie mojej TT żeby ocenił, bardzo bardzo spoko chłopak z niego, gadaliśmy chyba z 4h pozdro Krzysiu jeśli to czytasz

    Tutaj jego 3.2 V6 i moje małe 1.8T :





    Pozdro,
    Michał

  2. #17
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Mixhalo Zobacz posta

    Ale swoją drogą ciekawa sprawa z MBC. Prócz podniesienia boostu są jeszcze jakieś zalety? Troszkę teraz o tym poczytałem na forum i jednak nie wiem czy wrzucił bym to zamiast N75, tak jak napisał Arttur ECU przechodzi w tryb awaryjny i trzeba oszukać Mapsensor diodą, lub też mieć auto po programie...
    Jeśli auto ma program lub będzie miało to moim zdaniem nie warto iść w MBC.
    Do serii jak najbardziej polecę, można podnieść ciśnienie do 1 bara i cieszyć się z dodatkowych koni, krzaka na desce nie wali, diod nie trzeba wstawiać (dopiero jak chcemy wyższe ciśnienie, ponad 1,1 to wówczas dioda)

  3. #18
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Jeśli auto ma program lub będzie miało to moim zdaniem nie warto iść w MBC.
    Do serii jak najbardziej polecę, można podnieść ciśnienie do 1 bara i cieszyć się z dodatkowych koni, krzaka na desce nie wali, diod nie trzeba wstawiać (dopiero jak chcemy wyższe ciśnienie, ponad 1,1 to wówczas dioda)
    Chyba właśnie się okazało że auto jest po jakimś programie, ale po kolei bo dawno mnie Tu nie było (Ale nie zapomniałem ani o TT ani o forum)

    Więc przez zimę TT odpoczywała (prócz 3 wyjazdów by pobawić się na śniegu :P )
    Z jedynych rzeczy które wleciały do TT przez zimę to Cup Holder, prosto z USA Udało się trafić w miarę spoko cenię bo koło 200zł (z wszystkimi opłatami łącznie 300 Ale czego się nie robi dla TT )



    Dziś bawiłem się w VAGcomie, pojechałem też zrobić logi, których się trochę boję, po przeczytaniu forum na temat logów myślę że TeTetka ma nieszczelność.. ponadto jestem niemal pewny że poprzedni właściciel zrobił jakiś słaby chip tuning (bardzo duże wartości wyprzedzania zapłonu, wrzucę logi w odpowiednie miejsce na forum, jeśli ktoś chciałby rzucić okiem to byłbym wdzięczny )

    Ponadto w ostatnim czasie kumpel zrobił małą sesje (mam 700 zdjęć do przebrania )




    W tamtym tygodniu również odwiedziłem sklep car detailingowy... miałem wejść po drugie wiadro z separatorem. A nie wiem nawet jak się stało że zrobiłem zakupy na ponad 250 zł... Już się domyślam co czują kobiety w sklepie z butami
    Przynajmniej TT na święta została wypucowana zabezpieczona woskiem, nałożyłem też "niewidzialną wycieraczkę" jesli sie sprawdzi to wrzucę efekt :P





    Pozdro, Michał.

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    Super auto, widać że trafiło w ręce kolejnego pozytywnego świra. Co do zakupów w sklepie z chemią do detailingu, to mam wrażenie że to jest mocno uzależniające i odkąd ja kupiłem moja księżniczkę wydałem więcej na to niż w ciągu ostatnich 15 lat gdzie jedynie szampon z woskiem Muszę wrzucić moja Tereskę na forum. Też mam znaczki S-line ale nie mam pojęcia po czym rozpoznać prawdziwą eSkę.

  5. #20
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Witajcie po dłuższej przerwie, przepraszam za przestój i brak aktualizacji wątku ale niestety miałem dużo nauki i brak czasu w zasadzie na wszystko Co do TT'tki to miała problem z nieszczelnością oraz softem, dzięki pomocy chłopaków z forum (w szczególności podzękowania dla Acida), pojechałem do Compsportu i pan Patryk zrobił kawał dobrej roboty.
    TT miała problemy z cofaniem zapłonu rzędu nawet rzędu 12.8 :O


    Pan Patryk z Compsportu zrobił jej gruntowny przegląd i usunął wszystkie wady jakie miała. Poniżej wstawiam listę rzeczy łączenie z cenami może komuś się przyda rozeznanie.





    Natomiast przyczyną tak złych wyników (szczególnie cofania zapłonu rzędu 12) był uszkodzony program w ECU. Jak się okazało TT jeździła na programie od ABT.





    Nawet nie wiedziałem że była taka opcja, by samochód dostał sam program bez zmian wizualnych ale jak się okazało to podobno była taka opcja, po dokumentach które od niej mam to na pierwszy przegląd jest wbita pieczątka ABT, właśnie się zdziwiłem czemu mam również książeczkę z akcesoriami ABT...
    Jak coś wiecie na ten temat to piszcie,bo mi się serio to wydawało nie realne, że nasze TT mogły wogóle dostać sam program od ABT.. :P

    Z tego co się dowiedziałem od compsportu to kiedyś nie było opcji programowania w pamięci sterownika dlatego były dokładane takie właśnie nakładki/chipy:





    I niestety nie była to najlepsza opcja i z biegiem czasu wyszły takie kwiatki, a ktoś jeszcze w tym grzebał bo ECU było rozbierane (inny kolor silikonu). TT'tka dostała nowy sterownik do którego wgrana została nowa seryjna mapa dla 225Q. Czuć duża różnicę w mocy no ale dla silnika jest zdrowo przynajmniej, a to dla mnie było najważniejsze.


    Po ponownym zrobieniu logów wszystko jest cacy (przynajmniej tak mi się wydaje, dodałem te logi w odpowiednim dziale). Mam nadzieje, że teraz będzie już z górki, silnik zdrowy, mogę się nawet pochwalić, iż Pan Patryk powiedział, że jest to jedna z lepszych i bardziej zadbanych TT jakimi jeździł Teraz powoli można myśleć o jakiś modach już jakiś plan jest, narazie zanosi się na podstawę czyli DP + FMIC i jakiś programik, niestety coś takiego to wyjdzie z 4-5k z programem więc zaczynam odkładać kasę




    Pozdro, Michał.

  6. #21
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Była taka opcja, tak samo można było dostać same poszczególne elementy jak nakładki na zderzak, grill. A potem już zostawał tylko rynek wtórny po 5 latach od początku produkcji, ja miałem to samo i program z ABT się jak to powiedział Tuner "rozjechał" i finalnie nowy program mi zrobili żeby odzyskać 265km.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •