Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Audi TT S-line by Mixhalo

  1. #1
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43

    Audi TT S-line by Mixhalo

    Witajcie!

    Chciałbym podzielić się z wami historią jak udało mi się spełnić moje marzenie - kupno Audi TT 8n.


    Na wstępie trochę faktów o mojej TT:

    Rocznik: 2003
    Silnik: 1.8T
    Moc: 225KM
    Napęd: Quattro
    Przebieg: 240k i rośnie
    Kolor nadwozia: Avus Silver
    Wersja: S-line
    Pochodzenie: Szwajcaria


    Teraz o tym jak udało mi się spełnić marzenie:

    (Chciałbym zrobić to dokładnie dlatego też może mi to troszkę zająć szczególnie że zwlekałem z tym kilka miesięcy )

    Kupno tego samochodu było moim marzeniem od kiedy pamiętam, po raz pierwszy zobaczyłem TT na wycieczce w podstawówce. Jako mały chłopak liczący sobie kilkanaście wiosen postawiłem sobie za cel, że kiedyś jak dorosne spełnie to marzenie! Od tamtej pory cyklicznie obserwowałem portale aucyjne. Jednak jako mały szczyl mający w śwince skarbonce kwotę, która ledwo co starczyłaby na lizaka Chupa Chupsa, musiałem się troszkę wstrzymać. Tak oto czekając i monitorując rynek rosłem i rosłem aż do tego roku.
    Zarejestrowany na forum jestem od kilku miesięcy natomiast obserwowałem was od dłuższego czasu. Pewnego razu pojawiła się w dziale sprzedaży TT S-line z Holandii. Zaciekawiła mnie mocno, napisałem na chybił trafił do jednego z użytkowników forum w celu uzyskania porady, był to Kanapa i muszę wam powiedzieć że nie spodziewałem się tak szczerej i wyczerpującej temat opinii (pozdrawiam - dalej wisze Ci kratę piwa za pomoc! ). Zdecydowałem jednak, że dystans jest zbyt duży i muszę szukać czegoś bliżej. Jednak bardzo się cieszę że trafiła do Polski, pozdro dla Mefiego!
    Myślałem, że drugiej takiej szansy nie będzie, a tu hop! Pojawiła się na Otomoto ciekawa oferta. Jednak z racji tego iż była ona od handlarza podszedłem do niej z dystansem. Wcześniej naogladalem sie filmów, wiadomo handlarz też człowiek który musi zarobić, ale miód w silniku by uciszyć tłoki bądź nabijanie klimy propan butanem itp to lekka przesada.
    Pojechałem do Zwolenia koło Radomia, więc zagłębie autohandlu. Na początku handlarz zarzekał sie że samochód bez wypadku i bez wkładu, ale po dokładnych oględzinach z wujkiem mechanikiem przyznał się do kilku rzeczy i o dziwo one przyczyniły się do kupna samochodu. A to dlatego że TT była po drobnej stłuczce, dlatego też poprzedni właściciel zdecydował się ją sprzedać, handlarz przyznał się do tego I pokazał zdjęcia na których było widać że miała przetarte nadkole oraz dwie dziury po haku w przednim zderzaku oraz w tylnym. Wszystko to zostało naprawione przez handlarza na co posiadał zdjęcia, zapewne dlatego też opłacało mu się ją ściągnąć do Polski z chęcią zysku. Powiedział też o Check engine który to się zapalał nawet po skasowaniu go przez VCDS, jak się dowiedziałem z forum jest to błąd komputera silnika. Jest on zapewne efektem źle wgranego programu przez jakiegoś domowego Chip-tunera. Pomimo tego wiedząc, iż zapewne auto to będzie wymagać jeszcze jakiegoś wkładu finansowego postanowiłem zaryzykować, czując że "to jest ta sztuka". I tak oto 27-go lipca spełniło się moje marzenie!



    Wyposażenie mojej TT:

    Tetunia siedzi obecnie na oryginalnych felgach S-line nine spoke, które narazie pozostaną, jeśli miałbym zmieniać to tylko na te z wersji QS
    Poprzedni właściciel założył w niej lotkę oraz dyfuzor z carbonu, co jest dość nietypowe, ale wygląda zacnie

    Posiada tempomat, zmieniarke z ori radiem concert II, nagłośnienie Bose, czarną podsufitkę, xenon i podgrzewane fotele obszyte alcantarą.
    Dostałem do niej dużo papierów, książkę serwisową z wpisami prawie do końca, oraz nawet umowy kupna sprzedaży pomiędzy poprzednimi właścicielami. Pierwszy właściciel był Szwajcarem natomiast drugi Hiszpanem, dlatego też w zmieniarce znalazłem kilka płyt z starymi hiszpańskimi hitami, pewnie dzięki nim głośniki są w bardzo dobrym stanie
    Z ciekawszych rzeczy w papierach znalazłem katalog z akcesoriami ABT (Coś dla kolegi Kanapa )



    Z rzeczy jakie zrobiłem w mojej TT:

    Zaraz po kupnie zadzwoniłem do kolegi Michała z Forum, który posiada dużą fachową wiedzę (polecam i pozdrawiam) po złożeniu zamówienia TT dostała:
    -cały rozrząd
    -wszystkie oleje płyny i filtry
    W między czasie pojawił się problem, mianowicie pedał sprzęgła który to zapadł się w podłogę. Dzięki pomocy kolegi AcidTT (również bardzo Ci dziękuję za pomoc!) który to poratował mnie fachową diagnozą. TT dostała również nowe sprzęgło łącznie z wysprzęglikiem który to był przyczyną zapadającego się sprzęgła.

    Tutaj pełen zestaw od michal26:



    - TT dostała również nowe opony, zdecydowałem się na Uniroyal Rain tyre.
    - akumulator firmy Banner miałem zamiar kupić polecanego przez was Boscha, jednak kuzyn który to pracuje w sklepie z akumulatorami polecił mi Bannera.
    - tuleje oraz łączniki stabilizatora
    - termostat ori vag
    - nowe świece i cewki
    - xenon philips Extreme Vision gen2 który bardzo ale to bardzo polecam, jest on wart swojej ceny. Skąd to wiem? Hmm jestem taką osobą że jeśli mam coś kupić bądź też zrobić to, lubie mieć rozeznanie i wiedzę w danym temacie. Dlatego też tak często czytam forum, truje ludziom (wybacz michal26 ) oraz zbieram opinie i konfrontuje je ze sobą by wybrać jak najlepiej dla mnie i mojej TT
    - wymiana radia na Pioneer DEH5800BT

    Bardzo lubię dbać o stan samochodu, stąd też moje zainteresowanie car detailingiem, mam lekkiego świra jeśli chodzi o czystość auta więc na zimę umyłem TT (oczywiście na dwa wiadra) I zabezpieczyłem lakier woskiem Meguiars. Wiem wiem, na zimę lepszym wyborem byłby collienite 476 ale akurat Megsa miałem zakupionego
    Przy okazji chciałbym polecić faną Car detailingu dressing do plastików Owatrol Polytrol który jest naprawdę wytrzymały i nadaje "drugie życie" plastikom

    Tutaj trochę zdjęć z zabiegu:







    I na koniec plany jakie mam dla mojej TT:

    Chciałbym przeprowadzić kilka modyfikacji mechanicznych które pozwolą mi w bezpieczny sposób zwiększyć moc Tetuni jak i przeprowadzić kilka zmian wizualnych. Jednak nie chce zbytnio zmieniać serii, ma ona zostać jak najbliżej serii jak się da.

    Zmiany mechaniczne:
    - stożek Ramair
    - wydech custom
    - usunięcie N75 oraz N249
    - jakiś zestaw Big Brake
    Oczywiście Fmic też się pojawi, ale wszystko muszę ustalić zapewne odwiedzę COMP-Sport w łodzi Panowie znają się na rzeczy

    Zmiany wizualne:
    - klubowe tablice (obecne reklamują handlarza...)
    - grill plaster miodu
    - dokładka zderzaka cupra (już kupiona, dostałem pod choinkę od dziewczyny )
    - naprawa fis
    - oklejanie dachu na czarno (ala Quattro Sport)
    - zabezpieczenie lakieru powłoka ceramiczna
    - zderzak od R32 (i tutaj mam pytanie czy jak dotnę i zamontuje dokładkę od Cupry do obecnego zderzaka, to czy będzie pasowała do zderzaka R32? Czy też odcina się inną długość i już nie podejdzie?)
    - przyciemnienie szyb

    Oraz zapewne wiele wiele więcej, ale to już na bieżąco będę aktualizował wątek


    Mam nadzieję że ktoś dotrwał do końca

    Pozdro, Michał!


    Ostatnio edytowane przez Mixhalo ; 03-01-2019 o 09:43

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zacne auto i ciekawy opis.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Dziękuję Ci elmacho! Coś tak czułem że przesadziłem z opisem

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No ładna sztuka , widać że Was cieszy. Pokaż środek, to Sline?

    ps. popraw znaczek Q na zderzaku, a będzie miodzio

  5. #5
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Tak hubi to jest ori 100% S-line sprawdzony po VINie, co do znaczka to już któraś osoba mi to mówi handlarz źle nalepił po naprawie zderzaka Poprawię, lecz boję się że taśma dwustronna 3M może nie wytrzymać mycia pod ciśnieniem
    Tutaj zdjęcia:



    Niestety na chwilę obecną więcej zdjęć środka nie posiadam, ale zgadza się wszystko, nawet obszycie ręcznego. Na początku myślałem że poprzedni właściciel to uczynił Ale po zgłebieniu wiedzy na forum okazało się że S-line tak wychodziły z fabryki

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No to nie liczny egzemplarz mk1 który w pełni zasługuje na znaczki Sline.

    Czy osoba od której kupiłeś nie sprowadziła 2 sztuk? tej i niebieskiej?

  7. #7
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Niestety nie, przynajmniej nie jednocześnie, jak byłem na placu była to jedyna TT, sam handlarz powiedział że zdarza mu się sprowadzać TT ale chyba po raz pierwszy sprowadził S-line. Powiedział że rzadko się wgl trafia jeśli już to kupuje 180tki z napędem na przód. Więc jeśli taka była ta niebieska to może wcześniej ją sprowadził.

    PS. No w pełni zasługuje na te znaczki i jestem z tego dumny Ale to Ty miałeś w swoich rękach prawdziwy skarb! Ach ta czerwona TT, mega! Żałuję że opuściła Polskę

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Fajny opis i bardzo fajne autko! Warto ja dopiescic w kazdym calu, zwlaszcza znaczek na tyle o czym wspomnial Hubi Fajnie ze kolejna prawdziwa 'eska' zawitala w klubie!

  9. #9
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Zamiast n75 chcesz wrzucić MBC?

    FMIC to IC

    Bardzo fajne auto, super że trafiło do kogoś kto będzie o nie dbał

  10. #10
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Fajny opis i bardzo fajne autko! Warto ja dopiescic w kazdym calu, zwlaszcza znaczek na tyle o czym wspomnial Hubi Fajnie ze kolejna prawdziwa 'eska' zawitala w klubie!
    Dzięki AcidTT za miłe słowa, ale przede wszystkim wszystkim za pomoc!
    PS. Tak tak przekleje ten znaczek spokoojnie Ale raczej poczekam z tym jak się ociepli

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Zamiast n75 chcesz wrzucić MBC?
    MBC? Czy chodzi o oszukanie mapsensora za pomocą diody by auto miało większą moc?


    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    FMIC to IC
    Tak jasne, FMIC to typ umiejscowienia Inter coolera (z przodu), nawet ostatnio o tym czytałem, a teraz taką głupotę napisałem, już poprawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi!
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Bardzo fajne auto, super że trafiło do kogoś kto będzie o nie
    dbał
    Dziękuję! Oj będę będę
    Ostatnio edytowane przez Mixhalo ; 03-01-2019 o 09:43

  11. #11
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Dziwię się dlaczego chcesz wywalić n75 - co zamiast niego będzie sterowało turbina ?

    Manual Bost Controler wrzuca się zamiast n75 i jak się ma zegar ciśnienia doładowania to można podnieść sobie nim doładowanie z 0,8 na 1,0 bara i cieszyć sie paroma konikami więcej

    Tylko że charakterystyka podawania doładowania w MBC jest trochę inna i nie każdemu to pasuje.

    Jak będziesz robił wirusa to i tak będzie trzeba wrzucić n75.

  12. #12
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Belfegor jemu chodziło zapewne o wyrzucenie n112 i n249 . N75 zostaw w spokoju i nie ruszaj !

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Hehe patrze patrze i będę obserwował bo widzę że będzie ciekawy temat !... ulotkę ABT trzymaj, chętnie przygarnę na jakimś zlocie jak się już spotkamy, u nas jest w sumie kilka osób które się bardzo interesują Detailingiem i są też na KA (forum) więc na pewno dodatkowa wiedza mile widziana!. Cieszy mnie że kolejne takie autko i świadomy właściciel pojawił się w Klubie

  14. #14
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Hehe patrze patrze i będę obserwował bo widzę że będzie ciekawy temat !... ulotkę ABT trzymaj, chętnie przygarnę na jakimś zlocie jak się już spotkamy
    Hahah dziękuję Kanapa za miłe słowa! Ulotkę trzymam dla Ciebie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak tak, dokładnie chodziło mi o N112 a nie N75! Przepraszam, już poprawiam w głównym poście
    Ale swoją drogą ciekawa sprawa z MBC. Prócz podniesienia boostu są jeszcze jakieś zalety? Troszkę teraz o tym poczytałem na forum i jednak nie wiem czy wrzucił bym to zamiast N75, tak jak napisał Arttur ECU przechodzi w tryb awaryjny i trzeba oszukać Mapsensor diodą, lub też mieć auto po programie...
    Ja niestety nie doszedłem jeszcze co jest nie tak u mnie, mechanik powiedział że Mapa jakaś wgrana zapewne, ale że mi tego nie sprawdzi więc chyba pojadę do Compsportu może tam mi pomogą a zarazem nie ogołocą portfela dodatkowo może zrobili być coś z nieszczelnością, jeśli nie to to skorzystam z poradnika który jest na forum

  15. #15
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Co tu dużo pisać cud, miód i malina
    Kolejna ślicznotka trafiła w odpowiednie ręce które zadbają, aby miała wszystko co najlepsze.
    Czasami ryzyko się opłaca, a do zrobienia zawsze coś będzie, to nie są młodziutkie auta.

    No i przede wszystkim gratulacje spełnienia marzenia Mixhalo

    Łódź daleko od Konina nie jest i tania autostrada, więc mini spocik będzie można robić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •