Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Przeguby wymiana

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80

    Przeguby wymiana

    Przymierzam się do wymiany przegubów. Miałem wczoraj odkręcone koła, poszarpałem trochę za co się da i przy jednym kole znalazłem zauważalny luz w przegubie tym przy kole. Za to z drugiej strony luzy wydają się mieć miejsce w przegubie, który jest bliżej skrzyni biegów.
    Nasuwa się pytanie czy jest sens zmienić z jednej strony przegub od strony koła, a z drugiej ten który siedzi głębiej, czy raczej wskazana jest wymiana wszystkich czterech elementów?
    Macie jakieś doświadczenia z wymianą przegubów w tt? Jakie niespodzianki mogą na mnie czekać?

    Druga sprawa to znalezienie odpowiednich elementów, polecacie coś konkretnego?
    Pamiętam, że ktoś na forum zajmował się sprzedażą części. Nie mogę wpaść na nick.

    Moje auto jest z 2000 roku i ma napęd na przód 180KM.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mam kompletne 2 poloski ze 180tki. Wszystkie przeguby sa ok i w jednym tylko gumka peknieta ale to moge naprawic jesli sie dogadamy

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Myślę raczej o wymianie samych przegubów na nowe.
    Tyle że albo jest tego mało w internecie, albo nie potrafię dobrze szukać.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Nie wiem, czy nie chce Ci się szukać, czy tylko tak napisałeś.
    Za około 50-70 zł masz przegub np. firmy RUVILLE z osłoną z opaskami smarem itd.
    Zmieniasz tam gdzie stuka przy skręconych kołach i po problemie.
    Dość dużo miałem aut z przednim napędem i jeszcze nie spotkałem się, aby wewnętrzny przegub był do wymiany, ale wiadomo nic nie jest wieczne.
    A sprzedający tu na forum to michalwruszak@o2.pl , myślę że załatwi Tobie orginał ale i cena będzie adekwatna.

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Przy skręconych kołach nic nie stuka. Czuć luz przy ruszaniu, zmianie biegów. Albo jak puszczę gaz i wcisnę znowu. Słychać stuknięcie i czuć, że jest jakiś luz.
    Po ściągnięciu kół i ręcznym szarpaniu widzę, że jednak dwa z czterech przegubów jakieś tam lekkie luzy mają.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Być może luz jest na wieloklinie półośki (ta część co wchodzi w przegub) ale może być jeszcze poduszka z silnika lub skrzyni biegów.
    Może też być jeszcze luz na mechanizmie różnicowym itd.
    Trzeba to wszystko sprawdzić włącznie z prawidłowym sprawdzeniem przykręconych nakrętek przegubów przy kołach, lub wymiana kompletna od kolegi Paweł-2005.
    Auto na kanał i sprawdzać po kolei, bo nikt nie jest w stanie na odległość określić dokładnie, co nie jest sprawne, a przyczyn może być wiele.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Właśnie na kanale stwierdziłem, że jest coś nie tak z przegubami. Poduszki ok, o tym wieloklinie półośki nie myślałem. Trzeba pewnie zdjąć przegub żeby go obejrzeć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •