Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Pobór oleju (dość spory) 1.8t AVJ [film]

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53

    Pobór oleju (dość spory) 1.8t AVJ [film]

    Panowie może tutaj ktoś podpowie coś konkretnego.
    Od dłuższego czasu męczy mnie problem ubywania oleju. Są to dość znaczące ilości 800-1000ml / 1 tyś. km.
    Osobiście obstawiam uszczelniacze i prowadnice zaworowe (poniżej filmik - zrzucony kolektor wydechowy).
    Pytanie czy same uszczelniacze i prowadnice mogą powodować tak duże ubytki czy przyczyniają się też do tego pierścienie?
    Jeżeli chodzi o kopcenie na siwo to auto kopci tylko i wyłącznie po rozgrzaniu i na biegu jałowym. Nie ma kopcenia podczas ostrej jazdy, nie ma kopcenia podczas zjazdu z górki, hamowaniu biegami i potem mocnego dodania gazu. Po zatrzymaniu się wystarczy poczekać ok. 10 sek i auto kopci i z rury czuć olej.
    Turbina jest hybrydowa nowa od geremi vag.
    Spotkał się z Was ktoś z takim problemem i wie co jest najbardziej prawdopodobne?
    Jakieś są konkretnie objawy zużytych pierścieni,.pasują do opisanych przeze mnie czy objawialby się w innych warunkach.

    https://www.youtube.com/watch?v=vDpreC7R9FQ
    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Z jedna lub dwie dosyc mocno ufajdane.
    Ale gumki to powinien zakopcic z 10s po odpaleniu albo prawie od razu.
    Jak auto kopci na postoju po chwili i na bialo to najczesciej jest to turbo. Hybrydy od tego Pana mialy z tym problemy i to juz nie pierwszy taki przypadek.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Dokładnie tak jak pisze Paweł, objawy wskazują na turbo.

    Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Przy zdejmowaniu kolektora turbo sprawdzone i oleju jakieś resztki z IC a tak to sucho. Wcześniej przy starym turbo rzeczywiście tego oleju tam było sporo. I kopcił też po przyspieszaniu i najbardziej przy ostrym palowaniu.
    Teraz tak jak pisze po nocy nie ma problemu. Podczas ostre jazdy tez spokój. Kocpi na siwo jak się zatrzymam i odczekam ok 10-20sekund to kopci już non stop nie jakoś mega chmura ale widać. No i najgorsze ubytki oleju ok 1l na 1000km.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez pat1441 Zobacz posta
    Przy zdejmowaniu kolektora turbo sprawdzone i oleju jakieś resztki z IC a tak to sucho. Wcześniej przy starym turbo rzeczywiście tego oleju tam było sporo. I kopcił też po przyspieszaniu i najbardziej przy ostrym palowaniu.
    Teraz tak jak pisze po nocy nie ma problemu. Podczas ostre jazdy tez spokój. Kocpi na siwo jak się zatrzymam i odczekam ok 10-20sekund to kopci już non stop nie jakoś mega chmura ale widać. No i najgorsze ubytki oleju ok 1l na 1000km.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Typowy objaw turba ktore puszcza olej w wydech:/ jakby puszczalo w dolot to olej by sie spalal i bylby kolor bardziej niebieski. W przypadku gdy turbo puszcza w wydech to jest bialo i smierdzaco. Oczywiscie zalezy tez od egt bo jak jest bardzo wysokie to zakopci i na niebieskawo.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Typowy objaw turba ktore puszcza olej w wydech:/ jakby puszczalo w dolot to olej by sie spalal i bylby kolor bardziej niebieski. W przypadku gdy turbo puszcza w wydech to jest bialo i smierdzaco. Oczywiscie zalezy tez od egt bo jak jest bardzo wysokie to zakopci i na niebieskawo.
    Bez wyjmowania turbo można jakoś dokładnie obadac czy to napewno jest turbo? Rozmawiałem z geremi i mówi że każde turbo sprawdzane i nie powinno być problemów.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Sprawdz czy w ukladzie nic nie ma na 100%. Potem pomecz auto i wstaw na kanal zanim zacznie kopcic. Jak zacznie to gas motor i zdejmij dp. Powinienes olej zobaczyc w dp i wtedy mozesz powiedziec ze z turbo nie powinno byc problemow a jednak jest.
    Dla pewnosci aby obalic argumenty obronne ktore możesz usłyszeć to zmierz cisnienie oleju w calym zakresie obrotow i jak bedzie ok to sprawdz droznosc splywu.
    Wtedy nie pozostanie nic innego jak turbo
    Jakbys nie widzial tego oleju to mozesz tez odpalic bez dp. Glosno ale bedziesz mial 100% pewnosc jak zobaczysz kropelki oleju ...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-12-2018 o 19:52

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Co do kopcenia to jest tak że jak już się rozgrzeje to po zatrzymaniu się np. na światłach czy gdziekolwiek dosłownie po chwili zaczyna kopcić na siwo/biało.
    Najbardziej kopci podczas manewrów na parkingu. Zauważyłem to jak np. kobieta parkuje i trochę na pół sprzęgle to kopci najmocniej. Wcześniejsze turbo było wymieniane właśnie dlatego że kopcilo w różnym zakresie obrotów i jak dawało mu się w palnik to też. Wtedy dym był siwo/błękitny powiedzmy, dodatkowo stare turbo nie chciała utrzymac doładowania w górze. Po wymianie na turbo od geremi hybryda k03s, logi super w normie, trzyma doładowanie. Podczas ostrego katowania nie kopci. Tylko najgorsze jest to spalanie oleju. Prawie 1l na 1000km to jest przegięcie. Ja na szczęście nie robię dużych przebiegów bo ok 400-500 miesięcznie ale męczy mnie to jak cholera. A co ludzie to zupełnie inne skrajne opinie. Po zrzuceniu kolektora byłem prawie pewny że jest to właśnie góra do roboty. Ale potem podjechałem do kilku osób i opinie były zupełnie inne, że mogą to być pierścienie, że może to i to. Nie ukrywam że największym problemem jest kwestia finansowa, w głowie mam raczej remont góry i dołu i dlatego muszę to mocno w czasie odkładać.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Widzę że nie tylko ja mam ten problem niestety, czytając Twój wątek to tak jakbym czytał o swoim TT też hybryda nowa, tylko spalanie oleju na na ok 500km to jakieś 2.5l
    Auto już u mechanika

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Cytat Zamieszczone przez PiterSTR Zobacz posta
    Widzę że nie tylko ja mam ten problem niestety, czytając Twój wątek to tak jakbym czytał o swoim TT też hybryda nowa, tylko spalanie oleju na na ok 500km to jakieś 2.5l
    Auto już u mechanika

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    Daj znać proszę jak u Ciebie się sytuacja skończy. Od kogo jest turbo hybrydowe i jaki przebieg masz w aucie?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Turbo miałem przerabiane w Mielcu przebieg aktualny wg tego co na liczniku to 244tys, napiszę niebawem co dokładnie było przyczyną

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez PiterSTR Zobacz posta
    Widzę że nie tylko ja mam ten problem niestety, czytając Twój wątek to tak jakbym czytał o swoim TT też hybryda nowa, tylko spalanie oleju na na ok 500km to jakieś 2.5l
    Auto już u mechanika

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    Witam,

    Na 500km 2.5L oleju ? To już tam się leje, a nie cieknie.
    Przy takiej ilości oleju, to powinna być chmura i to duża za Tobą, chyba że puściło jakieś uszczelnienie i olej leje się na jezdnię, ale to powinieneś zauważyć po nocnym postoju.
    Dobrze że dałeś TT do mechanika.

    Pozdrawiam.

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    U mnie aż tak dużego poboru nie ma ale nawet ten 1l na 1000 mnie mocno martwi. Narazie pilnuje i co 2/3 dzień sprawdzam dokładnie oleju i w razie czego dolewam ale nie o to chodzi przecież.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,

    Na 500km 2.5L oleju ? To już tam się leje, a nie cieknie.
    Przy takiej ilości oleju, to powinna być chmura i to duża za Tobą, chyba że puściło jakieś uszczelnienie i olej leje się na jezdnię, ale to powinieneś zauważyć po nocnym postoju.
    Dobrze że dałeś TT do mechanika.

    Pozdrawiam.
    No ja też byłem w szoku bo brało tak litr na 1500-2000 a nagle taki przeskok

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jesli to sa pierscienie to swiece beda czarne.
    Jesli w trakcie kopcenia po chwili zgasisz motor i wykrecisz swiece ktore nie beda mialy oznak spalania oleju a dym jest bialo siwy to nie ma innej opcji.
    Jeszcze walnieta odma moze robic problemy ale ja latwo wykluczyc tez...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •