Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Proszę o Pomoc Przy Wyborze Oświetlenia Przedniego, Co Wybrać XENON/LED/ŻARÓWKA?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3Miasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    26

    Proszę o Pomoc Przy Wyborze Oświetlenia Przedniego, Co Wybrać XENON/LED/ŻARÓWKA?

    Spaliła mi się Żarówka (jeżdżę na osram night breaker) nie narzekam na żarówki, tylko mieszkam w miejscowościach w których wgl nie ma lamp ulicznych i podczas jazdy kiedy jest mokry (a zarazem ciemny) asfal to mam wrażenie, że ciemność tego asfaltu pochłania światło które płynie z moich lamp, stąd padł pomysł czy przy jednej robocie nie wymienić żarówek na jakiś xenon 4300 czy żarówki Led? (tak znam wszystkie konsekwencje prawne odnośnie montazu xenonu i żarówek Led) czy ktoś doradzi coś? Podzieli się swoim doświadczeniem odnośnie posiadania xenonu lub żarówek Led? Wymieni plusy i minusy posiadania danego źródła światła? Dziękuję za wszelką pomoc.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodam tylko, że lampy mam wypolerowane i odblysniki są w dobrym stanie

  2. #2
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Jeśli nie miałeś fabrycznie xenonow, to raczej bym Ci nie polecał xenonow ani led. Miałem w starej A3 takie dylematy próbowałem kilka zestawów led , a samochód miałem zakupiony z zestawem xenon HID i to po prostu szajs. Najlepiej mieć właśnie w dobrym stanie reflektory i założyć po prostu żarówki i wydaje mi się ze efekt będzie znacznie lepszy niż jakiś xenon hid. Jedyne co bym polecił to owszem xenoony ale ori, ale to zapewne wiąże się z ciągnięciem wiązki, wymiana zderzaka na takiego ze spryskami, prowadzenie węży ze zbiorniczka, a o autopozioowaniu już nie wspomnę które jako tako powinno być

    A co do żarówek to próbowałem właśnie różne Osramy i z nimi problem jest taki ze im maja bielsza barwę i ładnie świecą w nocy na suchym, niestety na deszczu w ogóle ich nie widać.
    Ja próbowałem np Osram Xenon White Look czy coś takiego to właśnie był taki problem. Myśle ze zwykła porządna żarówka żółta będzie miała lepsze właściwości drogowe, owszem takie Osram Xenon Look ładniej wyglada na reflektorze ale to tyle w sumie
    Ostatnio edytowane przez Mateov ; 25-12-2018 o 10:16

  3. #3
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Kolego Maqram, jeżeli masz odbłyśniki w dobrym stanie, to "czarny/mokry asfalt" nie powinien Ci pochłaniać światła. W swojej TT przerobiłem temat HID-KIT, tak jak kolega Mateov. Niestety żarówki o większej mocy czy xenon czy super laser blue, nic nie były w stanie zdziałać. Wszystkie te super-hiper wynalazki świeciły ale nie oświetlały drogi. Niestety w moim przypadku pomogła wymiana lamp na nowe i teraz zwykłe dedykowane żarówki robią robotę. Dodam, że rozebrałem jedną starą lampę i tu zonk - odbłyśnik, który wydawał się być ok. wyglądał tragicznie (wypalony). Odbłyśniki można regenerować. Sugeruję, abyś jednak lepiej się przyjrzał właśnie w/w "odbłyśnikom", ponieważ żadne źródło światła "nie da rady".

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3Miasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    26
    Dziękuję wam za pomocne wskazówki, uwzględniając wasze wypowiedzi i prawo w naszym kraju pozostałem przy zwykłych/ legalnych żarówkach. Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Maqram Zobacz posta
    Dziękuję wam za pomocne wskazówki, uwzględniając wasze wypowiedzi i prawo w naszym kraju pozostałem przy zwykłych/ legalnych żarówkach. Pozdrawiam
    Maqram i na jakie żarówki się zdecydowałeś? Ja kupiłem ostatnio w Auchan Philipsa jakieś za ok 30zł sztuka, niby 30% więcej światła dają ale jakoś nie widzę różnicy... Były też po 5 zł żarówki nieznanych marek ale to już chyba nie warto płacić za taką chińszczyznę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •