Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: a moze by tak z motocyklem

  1. #16

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    na poczatek moze suzuki gs500

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    myśle o kupnie motocyklu - 1-ego w życiu macie jakieś pomysły (docelowo myślę o ścigaczu - ale od czegoś trzeba zacząć )
    jeżeli chcesz kupic pierwszy motor, to z nie mocniejszy niż 600 (od serca ci radzę, bo kumpla niecałe 2 miesiące temu chowałem)
    JEST MOC

  3. #18
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Na początek NSR 125 R
    30KM - 7sek. do 100km/h
    Max. 150-160km/h

    Sam sie na niej uczyłem.

    A wygląda super..

    http://allegro.pl/item678225121_hond...o_cbr_tzr.html

    Jesli chcesz mocniejszy to 600 to naprawde za dużo...

  4. #19
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Chyba życie Ci nie miłe człowieku!

    Ale od początku Ja tez mam pewnego świra na punkcie motocykli. Mają to coś

    Tak czy siak: nic dużego na początek. Myślę, że coś w granicach 50 koni. Wszystko większe Cie opęta i skończysz pod płytą wąchając kwiatki.

    To co jest najgorsze w naszym kraju to to, że nasze bezpieczeństwo nie zależy tylko od nas. W przypadku motocykli ten problem nasila się przynajmniej trzykrotnie + dodatkowo dochodzi prowokująca manetka gazu w motocyklu (czyt: nasza głupota).

    Wiele było sytuacji, w których ktoś nieduży (chodzi o dośiadczenie) wsiadał na coś dużęgo, przykłady z mojej wiejskiej okolicy:
    - niecały tydzień temu: CBR 600 F4 + 16 letni chłopak = śmierć drugiego dnia.
    - jakieś 2 miesiące temu: CBR 600 RR (nowa) + 25 letni chłopak = śmierć (niecały tydzień)
    - nie dalej jak pół roku temu: kompletny laik + GSX1000R. Wyjechał mu spod tyłka przy pierwszym ruszeniu i uderzył w ścianę. Motor, ale gość zleciał bo nie utrzymał się na nim.

    Mój bliski znajomy (lat 20, eh) planuje zakup motocykla. Uparł się na GSX1000R, a jak mu mówie, żeby nie był idiota, to on mi na to, ze tam są "mapy paliwowe" ograniczające moc, i że on będzie sobie smigał na "C" (najwolniejszej). Tylko: po pierwsze pomysli po tygodniu, że skoro jest facetem, ma jaja to nie bedzie jezdzil na C. Druga sprawa to taka, ze na "C" motor ma 120KM, co nie przeszkadza mu w zrobieniu setki w jakies 3.7 sekundy, a to szybciej niż nissan GTR, Porsche 911 Turbo czy Lamborghini Murcielago. Do tego na dwóch kołach i na krzywej drodze.

    Ok, lamersko się rozpisałem ale już lecę z pomocą:
    Jeśli szukasz sportowego wyglądu to Suzuki GS500F (ten z owiewką). Idealny na pierwszy motor, ~55 koni. (10 - 24 000zł, za 24 chyba nówka)
    Jesli zalezy Ci na wyglądzie, ale niekoniecznie sportowym to polecam Ducati Monster 600 (6 - 12 000zł)
    Ponadto: Suzuki Bandit 400 lub Suzuki Bandit 600 (4 000 - 8 000zł).

    Kolega przytoczył 125ki, ale dla niektórych są one niepoważne, niektórych śmieszą, niektórzy nie akceptują ich dźwięku. Owszem, moc mają odpowiednią choć i tak sa bardzo szybkie (do setki tyle co TT) ale mniej przypominają moim zdaniem prawdziwy motocykl, tj.: cieżki, z szeroką oponą na tyle i rasowym basikiem z wydechu.

    PS Motocykle 50 konne o których tu mówie i tak robią setkę w jakieś 5,5 sekundy, więc nie jest to jakaś lamerska propozycja z mojej strony. Ba, mówiąc to i tak licze na Twój rozsądek

    Pozdrawiam.

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dzięki chłopaki za tak liczne i mądre wypowiedzi - ja to świr jestem i na pierwszy start sam mówiąc szczerze się boje i sobie nie ufam za kółkiem TT a co dopiero motor - też myślałem o jakiejś 125 pojemności ale kumple mówią że conajmniej 250 a ia się upieram przy 125 to się śmieją i mówią że siusi majtek jestem - no i mam kłopot bo w sómie to nigdy nie jeździłem niczym (nawet motorynką nie mówiąc już o komrku) jeździłem tylko jawą tą dużą ale tylko jako plecak i raz kumpel przewiózł mnie jakoś suzuką 1000 cośtam - jak ruszył to prawie z motoru spadłem i zaczełem się wydzierać że już nie chcę ale on mnie nie słyszał i tak do 200 a potem zachamował - "wbił buta w podłogę" - jak z siadłem to się prawie zrzygałem a nogi miałem jak z galarty i musiałem sobie usiąść

    jeszcze raz dzięki coś tam poglądam z podanych dwukułek w internecie
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #21
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    250 - fajnych masz kolegow, widac, ze za dobrze nie zycza. jak tylko zaliczysz jakis upadek przy starcie czy cos, to pewnie wszyscy wpadna w smiech. ja na motor juz nie wsiade, ale jakbym mial cos kombinowac, to bym myslal o 50-125 na start. technike trzeba zalapac, podobnie jak w jezdzie samochodem jak i rowerem, a pozniej mozna sie przesiadac na mocniejsze. a moze inaczej, wsiadlbys do porsche o mocy 450 KM jako pierwszy swoj samochod? chwile sie pojezdzi i bardzo korci ta manetka, wiec warto miec lekkie ograniczenie, zeby od razu nie ciagnac na maxa

  7. #22

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    śmigałem kiedys nsr 125 , i motorek godny polecenia naprawde osiagi bardzo przystępne. a na wysokich obrotach i dzwiek jest przystępny

  8. #23

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    jako motocyklista potwierdzę, że zaczynac naprawdę warto od mniejszych pojemności... mozna sie nauczyc techniki jazdy a sprzet wybacza drobne pomyłki... duży, ciężki, mocny motocykl w rękach niedoświadczonego motocyklisty to kłopoty i to dość szybko... Zapanowanie nad sprzetem napedzającym sie do 100km/h w okolicach 3s i naprawdę chętnie śmigającym nie jest łatwa zabawą dla "świerzaka", a moto nie ma pasów, poduszek, stref zgniotu i innych dupochronów... wszelkie błędy mogą więc kosztować bardzo drogo!

  9. #24

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    W-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czerwony
    Posty
    45
    Jeżdżę doś długo na moto i powiem szczerze, że na początek (jeżeli masz minimum 170 wzrostu i z 70kg) wybrałbym coś między 250 a 400ccm. 125 są dobre ale na jeden sezon do nauki, za rok będziesz chciał… zmienić, chyba że to dla Ciebie nie problem. 250-400 śmiało pojeździsz 2-3 sezony i będziesz zadowolony, te pojemności są wystarczające, nie znudzisz się. Po za tym takie motocykle są tańsze i po jednym sezonie będziesz wiedział co Ci odpowiada. Większość pcha się na ścigacze a potem żałuje. Uwierz, lans to nie wszystko. Zdobędziesz trochę doświadczenia i na zwykłym motorku objedziesz nie jednego ściga... Większość to mistrzowie prostej (bez urazy dla prawdziwych bikerów). Ja tak zaczynałem słuchając rady starszych kolegów i nie żałuję, Tobie też tak radzę. Jak wspominałem jeżdżę długo, obecnie cbr600 i cały czas czuję respekt do maszyny... Pamiętaj - motocykl nie wybacza błędów tak jak samochód. Powodzenia

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ma 176cm i 92 kg samego mięcha 13lat na silowni i trochę boxu robi swoje także na komarku wyglądal bym śmiesznie motor zawsze można zmienić kości niebardzo
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. Może nie najlepszy ale...
    Przez 4mario w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 19:03
  2. Może małe spotkanie(może być duże;) ) a Warszawie...:)
    Przez 4mario w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:44
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:18
  4. co to może być ??????
    Przez Dziki_Wacek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 09:11
  5. a może by tak....????
    Przez alek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •