Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: obie Szyby w dzwiach nie opadaja przy otwieraniu drzwi

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24

    obie Szyby w dzwiach nie opadaja przy otwieraniu drzwi

    Witam, w moim audi tt szyby przy pociagnieciu klamki nie opadają delikatnie i się podnoszą po zamknięciu dzwi. Umnie one sa caly czas w pozycji zamknietej i ta funkcja u mnie nie dziala.
    Przez przełacznik od srodka oczywiscie dzialają normalnie. Moge podnosić i opuczczać bez problemu. Tylko wlasnie ta dodatkowa funkcji nie dziala ze po pociagnieciu klamki one lekko opadaja i po zamknieciu drzwi sie spowrotem podnoszą. Obie szyby niedzialaja.
    Czy to moze byc mikrostyk w zamku czy jest jeszcze inna opcja co moze byc zepsute?

    Jesli zdemontuje tapicerke drzwi to chciałbym juz wiedziec co trzeba wymienić a nie tylko sprawdzić co jest zepsute.

    Dziekuje z góry za pomoc. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Robiłeś adaptacje? Jak naciśniesz od środka to jadą same na dół czy do góry, czy zatrzymują się jak puscisz guzik?

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Jak puszcze guzik to sie zatrzymują. Szyba kierowcy i pasazera tez. Obie sie zatrzymują.
    Robilem jakis czas temu adaptacje na podstawie instrukcji z internetu-

    1.opusilem szybe kierowcy na.dol i puscilem guzik.
    2.Podnioslem szybe spowrotem do gory ,puscilem guzik i po sekundzie jeszcze raz guzik nacislem i przytrzymalem 3 sekundy.

    Niestety to nie pomoglo.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Czyli mikrostyk.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Czyli mikrostyk.

    Może jednak coś z adaptacją? Sprawa dotyczy 2 stron co jest wg. mnie podejrzane. 1 mikrostyk chyba nie ma wpływu na 2 strony, a szanse na uszkodzenie 2 w tym samym momencie są raczej marne :/

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Może jednak coś z adaptacją? Sprawa dotyczy 2 stron co jest wg. mnie podejrzane. 1 mikrostyk chyba nie ma wpływu na 2 strony, a szanse na uszkodzenie 2 w tym samym momencie są raczej marne :/
    Pierwsze przestala dzialac szyba kierowcy a jakis czas pozniej szyba pasazera.
    Takze niewiem czy mikrostyki sprawdzic w obu drzwiach? Czy adaptacje sprobowac jeszcze raz przeprowadzic?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Wymień na sam początek mikrostyki. To groszowa sprawa, a będziesz miał pewność.

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    obie Szyby w dzwiach nie opadaja przy otwieraniu drzwi

    Mogę się mylić, ale skoro trzeba przełączniki trzymać żeby całkiem opuścić/podnieść szybę to może być cos innego niz kwestia mikrostykow.
    Próbowałbym jeszcze raz adaptacji, przed wcześniejszym rozlaczeniem na dobra chwile akumulatora, dalej sprawdzałbym moduł komfortu.
    Acha, jesli po otwarciu drzwi załącza się wewnętrzne światło (sprawdź żeby przełącznik był ustawiony w odpowiedniej pozycji), to napewno nie jest mikrostyk źródłem problemu.

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 22-12-2018 o 14:47

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mikrostyk nie steruje lampka. Mialem uwalony i na fisie pojawial sie komunikat otwartych drzwi i swiatlo sie zaswiecalo i gaslo po zamknieciu. Wyglada wiec ze mikrostyk jest tylko do opuszczania szyby gdyz po wymianie tylko to uleglo zmianie. Pozatym, tak jak mowisz, sprobowalbym adaptacji raz jeszcze.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Odłącz akumulator na 15-20min i ponownie zrób adaptację.
    Jeśli nic to nie da, to mikro styki do wymiany.

  11. #11
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Mikrostyk nie steruje lampka. Mialem uwalony i na fisie pojawial sie komunikat otwartych drzwi i swiatlo sie zaswiecalo i gaslo po zamknieciu. Wyglada wiec ze mikrostyk jest tylko do opuszczania szyby gdyz po wymianie tylko to uleglo zmianie. Pozatym, tak jak mowisz, sprobowalbym adaptacji raz jeszcze.
    Ja z kolei jak miałem problem z mikrostykiem to właśnie nie działało wtedy swiatlo po otwarciu drzwi


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
    Przy otwieraniu zamka centralnego przez pilot lampka wewnetrza sie zapala ale tez nie zawsze.
    Mikrostyki mam juz kupione, tylko czekalem na odpowiedzi czy rzeczywiscie jest sens je wymieniać? Bo jak wymienie a szyby sie nie beda nadal opuszczać to szkoda roboty.

    O jakim module komfortu jest mowa? Czy on moze byc uszkodzony i dlatego nie opuszczaja sie szyby?
    Musze podjechac do elektromechanika bo z tego co czytalem w internecie to mozna wyczytać błedy w elektronice drzwi i ewentualnie pokaże diagnostyka uszkodzony moduł komfortu lub tez mikrostyki.

    Co wy na powiecie?



    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Zamiast jechać do diagnostyk, delikatnie zasugeruje żebyś kupił kabel VAG. Kosztuje mniej niż wizyta u niego a to podstawowy element wyposażenia TT Widze ze jesteś z bielska to w któryś dzień mogę poratowac kablem.

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Zamiast jechać do diagnostyk, delikatnie zasugeruje żebyś kupił kabel VAG. Kosztuje mniej niż wizyta u niego a to podstawowy element wyposażenia TT Widze ze jesteś z bielska to w któryś dzień mogę poratowac kablem.
    Dzieki za pomoc ale co mi z kabla vag jak niemam go gdzie.podlaczyc? Przeciez kabel vag musze podlaczyc do laptopa gdzie jest zainstalowany program ktorym moge zczytac błedy? Czy chodzi o cos innego i ja zle rozumie cos?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Kabel podłączasz do TT i laptopa z softem pobranym z sieci np VCDS i już wiesz co tam sie dzieje z samochodem. Na alliexpres kabel + soft kupiłem za 70 zł. Jak chcesz to zczytam Ci błędy w któryś dzień.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •