Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Prośba o interpretację wyników. 225KM :)

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro
    Posty
    2

    Prośba o interpretację logów. 225KM :)

    Cześć, miło mi zagościć na tym forum.

    W weekend stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi TT 1.8T 225KM w poliftowej wersji. Zacząłem od sprawdzenia błędów i wstępnej diagnostyki tego co wymaga naprawy. Kolega polecił mi żebym zrobił logi dynamiczne. Podołałem temu zadaniu, ale interpretacja tych wyników to gorsza sprawa. Dzięki podpiętemu wątkowi doszedłem do wniosku, że chyba coś mam nie tak z przepływką (za mało g/s) i turbiną, za niskie doładowanie otrzymywane względem zadanego, o ile się nie mylę pomóżcie w interpretacji wyników i podpowiedzcie na co zwrócić uwagę, co może być nie tak. Jedyne błędy w aucie to błędy związane z czujnikami G200 i G251.

    http://vaglogi.pl/log-115_118_002_v9n051.html


    Pozdrawiam i czekam na jakieś info
    Ostatnio edytowane przez PiLord ; 17-12-2018 o 17:47

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Masz wg mnie nieszczelny układ, co i jak się sprawdza (szczelność) znajdziesz na forum, bo to jest podstawa silnika z turbo.
    Przepływomierz stanowczo za mało pokazuje, ale najpierw szczelność. i logi 002 + 020 + 031 oraz 115 + 118 - III bieg od 1500 pedał w podłogę i aż do odcinki.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro
    Posty
    2
    Udało mi się zrobić dziś kolejne logi. Coś widać? Jakieś sugestie? Bo dla mnie to całkowicie czarna magia

    http://vaglogi.pl/log-002_020_031_4YR2G9.html

    http://vaglogi.pl/log-115_118_T791m71.html

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak dla mnie silnik chodzi w trybie awaryjnym. Skoro nie ma innych bledow, sprawdz wtyczke przeplywomierza czy jest wpieta, czy nie jest uszkodzona. Na blacie pewnie masz kontrolke trakcji, a ze masz bledy g200 i g251 to wydaje sie to naturalne, ale kontrolka trakcji takze oznacza blad przeplywki ktory czesto nie jest wyswietlany po wpieciu sie vagiem. Ja bym poszukal kogos i podrzucil druga przeplywke w celu sprawdzenia (oczywiscie od 225 a nie byle jaka) Nie kupuj zadnych chinczykow jak cos, tylko nowy bosch dedykowany po numerze albo aso.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Szczelnosc jak najbardziej do sprawdzenia. Byc moze boost szedl w gwizdek i ecu obcielo doladowanie, choc wtddy mialbys blad 17705.. N75 pracuje wiec elektrycznoe wyglada na sprawny, ale sprawdz tez przewody gumowe od niego czy ktorys nie pekl. Test szczelnosci to podstawa.. dziwne ze nie ma bledow..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 18-12-2018 o 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •