Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Czy to konczace sie powoli turbo ?

  1. #1
    Awatar grexi6
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stargard
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    19

    Czy to konczace sie powoli turbo ?

    Witam serdecznie wszysrtkich , próbuje ogarnąć temat z moimi wyciekami oleju który po czesci ubywa górą przez blow offa czyli delikatnie przez tą ( trabkę) i pod spodem na interculerze . Jak mu dam troszeczke po garach to go czasami zatyka . Czy zanim dobiore sie i wypruje swoje turbo to czy mam moze posprawdzac przewody i tp. i ewentualnie zawór n75 który może odpowiadać za przytykanie go? Może wywalić tego blow offa którego nie wiem kto montowal i założyć zwykły zawór DV . Chetnie bym wymienił olej ale martwią mnie te wycieki czy jest sens przed usunieciem tych usterek . Prosze o pomoc jak z tym walczyć . Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Po 1 wywal Blow off - zamontuj ori DV. Później spr szczelności - najlepiej po umyciu silnika. Najczęściej cieknie uszczelka pod pokrywą zaworów, odma pęknięta przy bloku silnika. Jeżeli piszesz że masz wyciek z IC to pewnie jest uszkodzony przez jakiś kamyk, stłuczkę jakąś czy cokolwiek i jest dziurawy stąd wyciek. Możliwe też że na obejmach się poci. Jeżeli to wszystko wyeliminujesz a z wydechu leci niebieskawy dymek to tak "wydaję się" że turbo jest do wyciągniecia i regeneracji. Zrobiłbym też test na CO2 jeżeli nic z powyższych nie dałoby rozwiązania.
    Oczywiście przed tymi wszystkimi operacjami możesz iść szybciej do celu i po prostu zloguj auto. Odpowiednie kanały - nie pamiętam jakie (dział VAG Diagnostyka na forum do zerknięcia) - dadzą Ci jasność ile turbo dmucha i ile ma dmuchać jeżeli byłoby sprawne. Olej Motul X-CESS 5W40 polecam - żadnego mobila/castrola itp lur - 5 l jakieś 150 zł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •