Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Synchronizacja rozrządu- problemy

  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Synchronizacja rozrządu- problemy

    Witam wszystkich,

    zgłaszam się do was z pewnym problemem. Zabrałem się za wymianę rozrządu. Korzystam z kilka zródeł w internetach np. :https://www.audiworld.com/forums/tt-...steps-1961739/

    Z tego co zrozumiałem, są trzy miejsca, żeby sprawdzić czy silnik jest zsynchronizowany i na TDC (GMP):

    -koło wałka rozrządu: na pokrywie jest małe wgięcie, które trzeba zsynchronizować ze znakiem na kole.

    - Na koło pasowe wałka korbowego: tutaj słyszałem sprzeczne zdania. Niektózy mówią, że trzeba tutaj te dwa oznaczenia sprawdzić, a niektórzy mówią, że nie, bo jak się te 4 śruby poluzuje to to koło lata w lewo i w prawo o dobre 5mm i to może wybić wtedy ułożenie znaków.

    - Na kole zamachowym: mam silnik APP i oznaczenie tam jest inne niż w tym tutorialu (silnik AUM).

    A więc tak, jak oznaczenia na kole wałka rozrządu i na pokrywie są w jednej linii (patrzyłem pod różnymi kątami i korzystałem z linijki), jak tutaj jest IDEALNIE to wtedy:

    - na kole pasowym korbowodu oznaczenia jest z 4(?)mm na lewo od oznaczenia na dolnej pokrywie

    - oraz oznaczenie na kole zamachowym... jak zwykle problemy, jest o jakieś 5mm w prawo od oznaczenia na pokrywie.

    Wystarczy, że lekko przykręcę wał korbowy (to z, bodajże, 19mm 12-ramienną śrubą) leciuteńko w prawo, to wtedy wszystkie oznaczenia są ok, ale wtedy koło wałka rozrządu jest już jeden ząbek w prawo od oznaczenia na pokrywie.

    Pomóżcie Panowie, nie wiem teraz czym się kierować. Jest to całkowicie normalne, czy jednak coś jest nie tak z synchronizacją co jest? Dodam, że autko działa jak należy. Z góry przepraszam, za tragiczną składnię, ale 10 się tego języka uczę i dalej mam trudności z dwóm, dwóch, dwojga, dwoje, dwa...

    Z góry dziękuję wam bardzo.

    Oto zdjęcia (nie wiem jak usunąć już niepotrzebne obrazy z menedżera załączników, więc wstawiam linki:
    https://zapodaj.net/bb7a2129678c8.jpg.html
    https://zapodaj.net/051ccdf3f2e76.jpg.html
    https://zapodaj.net/f7a7e782a022b.jpg.html

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zgraj kolo pasowe i zamachowe( musi sie to zgadzac) i dopiero patrz na znak przy pokrywie zaworow. 2x wieksza roznica na dole to 1x na gorze dlatego dokladniej jest zgrax dol i patrzex co jest na gorze

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Miałem nadzieję, że się Pawle zainteresujesz tematem. dzięki za podpowiedź, za jakąś godzinę się tym zajmę, ale nam bank wtedy na górze będzie inaczej.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A więc tak, nie jest idealnie, ale jest całkiem dobrze. Jak koło pasowe i zamachowe są zgrane, to wtedy oznaczenie na kole wałka rozrządu jest ciuteczke przesunięty w prawo- o pół ząbka, bym powiedział. Czy to jest w proządku? Wyjąłem z cyl. 1 świecę i wsadziłem tam ostrożnie długi śrubokręt i szczerze powiedziawszy jak kreska jest ok. 3mm w lewo od oznaczenia na pokrywie, to śrubokręt utrzymuje się na GMP aż do przesunięcia oznaczenia do 3mm w prawo, jeśli wiesz o co mi chodzi. Wydawało by się, że to oznaczenie na kole wałka nie jest aż tak super dokładne.

    Co sądzisz? Być może sama synchronizacja nigdy nie była dokładna.

    Wrzucam zdjęcia:
    https://zapodaj.net/1f326d9913cb1.jpg.html
    https://zapodaj.net/5200f5d3ade52.jpg.html
    https://zapodaj.net/c6490225c618f.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 10-12-2018 o 11:40

  4. #4
    Awatar GracjanTT
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    69
    Tak jak jest na zdjęciach to jest OK

  5. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez GracjanTT Zobacz posta
    Tak jak jest na zdjęciach to jest OK
    dzięki wielkie Gracjan. Pojadę dzisiaj do zielone Obi i kupie parę nasadek i zajmę się pózniej oznaczaniem paska itp.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 10-12-2018 o 15:11

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Potwierdzam ze wszystko jest ok

  7. #7
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzięki! Jutro się wszystkim zajmę. Zrobić dodatkowe oznaczenie na pokrywie, żeby koło wałka się zgadzało?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie, jedno pytanie. Wolę zadawać głupie pytania, żeby nie popełnić głupie błędy pózniej... poza tym jeśli ktoś wyszuka w google podobne pytanie to się ten post pojawi z waszymi radami.

    Z tego co czytałem to cięzko jest założyć nowy pasek, gdyż jest on mocno napiętyi podczas zakładania go na pompe, koło wałka itp. może się niechcący przesunąć np. koło pasowe np. w prawo. Co wtedy? Niby dlatego się tam wcześniej zaznacza miejsce farbą.
    Czy w tym przypadku mogę przesunąć to koło w lewo ciuteczkę, żeby ponownie linie były ze sobą dopasowane?

    To samo z kołem wałka: powiedzmy, że się przesunie w prawo o 3mm j ak będę próbował paska załoążyć na te różne elementy: da rade po prostu przekręcić to koło w lewo o te 3mm, żeby linie się dopasowały?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mały update:

    Po sześciu godzinach udało mi się wymienić wszystkie elementy i założyć nowy pasek. Oznaczenia, tak jak poprzednio, były idealnie na kole zamachowym/kole pasowym, ale na kole wałka rozrządu oznaczenie było przesunięte o te 3mm w prawo. Starałem się jak mogłem to jakoś zrównać, ale nie dało rady.

    Koło pasowe przekręciłem dwa razy i nie czułem żadnego oporu (oprócz kompresji). Nie słyszachać było też żadnych oznak, żeby tłoki oderzały o zaworu. Przekręciłem znowu z 6 razy i wszystko ładnie się ustawiało tak, jak przed zdjęciem paska.

    Dalej mnie trochę martwi to, że te oznaczenia na kole wałka.

    I, niestety, przykra wiadomość: poprzedni właściciel totalnie zerwał gwint na łapie silnika. Zauważyłem to już kiedy zdjąłem śruby na początku dnia: w środku był miał, ale myślałem, że i tak się uda... niestety, śruby się kręcą.

    Będę musiał się rozejrzeć za nową łapą, albo słyszałem sporo pozytywnych opinii na temat helicoil na zagranicznych forach.

    No niestety, 7h totalnie w plecy, ale i tak trzeba by było wymienić zepsuty gwint prędzej czy pózniej.

    Jakieś rady Panowie? Nie ukrywam, że jestetm totalnie zdołowany.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Co do sprezynek to polecam . Tylko nie mozesz wkrecic tam wypowej bo jest za krotka po prostu. Ale na allegro sa dostepne takie długie ktore sa drogie ale będą robić robotę.

    Ja do vr6 nigdzie nie mam alu kwintów i wszystko jest na sprezynkach i to w wiekszej ilosci niz seryjna ilosc srub
    Nazwa:  20181213_130144.jpg
Wyświetleń: 85
Rozmiar:  492.5 KB

  9. #9
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Co to znaczy wypowa? Może po prostu dwie takie standardowe sprężynki wkecę, żeby gwint przedłużyć?

    W sumie zawsze mnie fascynowała praca z metalem. Teraz mam sposobność się pobawić. W ogóle ile ja razy w przeszłości zniszczyłem gwint i musiałem kupić nowe części i nie pomyślałem o tym, że można amatorsko gwinty naprawiać

    W ogóle Pawle zastanawiam się nad tym, że te oznaczenia nie są super dokładne. Czy to dlatego, że z czasem nowy pas się "osadzi"/rozciągnie i wtedy oznaczenie na kole się zbliżą do tej na pokrywie? Taka myśl mnie naszła dzisiaj.

    W każdym bądz razie nie obawiam się, że zniszczę zawory, bo przeręciłem ręcznie z 12 rfazy i nic nie czułem/słyszałem. Poza tym, samochód zawsze świetnie działał i od początku oznaczenia na pokrywie/kole wałka były 2mm przesunięte.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •