Dzięki! Jutro się wszystkim zajmę. Zrobić dodatkowe oznaczenie na pokrywie, żeby koło wałka się zgadzało?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Panowie, jedno pytanie. Wolę zadawać głupie pytania, żeby nie popełnić głupie błędy pózniej... poza tym jeśli ktoś wyszuka w google podobne pytanie to się ten post pojawi z waszymi radami.

Z tego co czytałem to cięzko jest założyć nowy pasek, gdyż jest on mocno napiętyi podczas zakładania go na pompe, koło wałka itp. może się niechcący przesunąć np. koło pasowe np. w prawo. Co wtedy? Niby dlatego się tam wcześniej zaznacza miejsce farbą.
Czy w tym przypadku mogę przesunąć to koło w lewo ciuteczkę, żeby ponownie linie były ze sobą dopasowane?

To samo z kołem wałka: powiedzmy, że się przesunie w prawo o 3mm j ak będę próbował paska załoążyć na te różne elementy: da rade po prostu przekręcić to koło w lewo o te 3mm, żeby linie się dopasowały?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Mały update:

Po sześciu godzinach udało mi się wymienić wszystkie elementy i założyć nowy pasek. Oznaczenia, tak jak poprzednio, były idealnie na kole zamachowym/kole pasowym, ale na kole wałka rozrządu oznaczenie było przesunięte o te 3mm w prawo. Starałem się jak mogłem to jakoś zrównać, ale nie dało rady.

Koło pasowe przekręciłem dwa razy i nie czułem żadnego oporu (oprócz kompresji). Nie słyszachać było też żadnych oznak, żeby tłoki oderzały o zaworu. Przekręciłem znowu z 6 razy i wszystko ładnie się ustawiało tak, jak przed zdjęciem paska.

Dalej mnie trochę martwi to, że te oznaczenia na kole wałka.

I, niestety, przykra wiadomość: poprzedni właściciel totalnie zerwał gwint na łapie silnika. Zauważyłem to już kiedy zdjąłem śruby na początku dnia: w środku był miał, ale myślałem, że i tak się uda... niestety, śruby się kręcą.

Będę musiał się rozejrzeć za nową łapą, albo słyszałem sporo pozytywnych opinii na temat helicoil na zagranicznych forach.

No niestety, 7h totalnie w plecy, ale i tak trzeba by było wymienić zepsuty gwint prędzej czy pózniej.

Jakieś rady Panowie? Nie ukrywam, że jestetm totalnie zdołowany.