Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Audi TT 1.8t apx stuki w silniku

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30

    Audi TT 1.8t apx stuki w silniku

    Cześć mam problem ze swoją audi . Stuka coś w silniku . Stukot słuchać na wolnych obrotach przy zwiększaniu obrotów jakoś hałas nie zwiększa się mocno . Ciśnienie oleju na zimnym 5bar na rozgrzanym 2bary . W silniku zmieniłem szklanki , napinacz z łańcuchem . Wydaje się że stuki pochodzą z głowicy lecz teraz już nie jestem pewny czy to w niej jest problem . Macie jakieś pomysły ? Panewka jak by się wytarła to nie trzymał by ciśnienia . Już nie mam pomysłu co może być nie tak

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I jak macie jakiś pomysł? Wpadł mi teraz do głowy zgięty korbowód alee czy k04 na LC potrafi takie rzeczy??? Silnik pracuje równo , ciśnienie trzyma ładnie więc natrysku denk nie urwało ?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mysle że 5 szklanka na wydechu hałasuje i 3 na dolocie
    A tak na serio to nikt tutaj nie jest wróżką i nie poradzi bez jakiś wskazówek.
    Cisnienie oleju jest stabilne czy są wahania widoczne na manometrze?

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ze swojego przykrego doswiadczenia polecilbym zdjac dekiel zaworowy i sprawdzic stan szklanek, u mnie jedna sie zapiekla i stanela na sztywno, walek w ekspresowym tempie wycial szklanke i uderzyl w zawor ktory telemarkiem wylondowal w cylindrze rozwalajac caly silnik w kawalki. Po odglosach bylem pewny ze to cykajaca szklanka i nawet zamowilem wydechowa i ssaca jednak nie zdazylem ich zalozyc. Mialem racje, byla to szklanka jednak nie spodziewalem sie takiego scenariusza. Oczywiscie moge sie mylic i tak jak Pawel mowi, najlepiej wziac silnik pod lupe i sprawdzic go w fachowy sposob od a do z. Z internetowego wrozenia nic dobrego w takim przypadku moze nie wyjsc..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 08-12-2018 o 10:45

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    Ciśnienie trzyma nie ma wahań . Szklanki wsadzone komplet nowych Ina . Nie spodziewam się że ktoś przez forum naprawi mi silnik , oczekuje tylko jakiś wskazówek bo już brakuje mi pomysłów .

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez piotrek316 Zobacz posta
    Ciśnienie trzyma nie ma wahań . Szklanki wsadzone komplet nowych Ina . Nie spodziewam się że ktoś przez forum naprawi mi silnik , oczekuje tylko jakiś wskazówek bo już brakuje mi pomysłów .
    No to jesli sklanki mamy wykluczone to moze byc napinacz ktory nie napina lancucha i on rzezi.
    Fajnie bylo by abys cos nagral.
    Odnosnie krzywej korby wiele lat temu mialem przypadek ze ja ugielo i tlok uderzal w natrysk. To czy korby nie ugielo sprawidzisz wykrecajac jedynie swiece.
    Generalnie trzeba dzialac bo czekajac sie predzej czy pozniej dowiesz co bylo nie tak ale straty moga byc o wiele wieksze niz tylko wymiana uszkodzonej czesci.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    7
    Witajm.
    Stukanie pojawiło się od razu po złożeniu szklanek i wałków? Jak składałeś szklanki i wałki to przy napinaczu jest takie małe sitko które lubi wypaść i zablokować przepływ, lecz jeśli wyszło by bokiem to ciekł by olej z pod napinacza a nico tym nie piszesz, musiał być dokładnie odsłuchać stetoskopek w który miejscu stuka czy jest to ewidentnie po stronie napinacza czy inne miejsce na głowicy.
    Raczej bez ponownego rozebrania głowicy się nie obędzie. Rozbierz głowicę i zobacz jak to wygląda może będzie już coś widać.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    Wykręcić świece i sprawdzić ciśnienie to pokaże czy korba zgięta ? Napinacz z łańcuchem nowy swaga i sitko na pewno jest na swoim miejscu.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Sprawdzic drucikiem czy kazdy tlok unosi sie tak samo wysoko. Jak bedzie nizej 1 mm to zgieta ale nie ma prawa stukac. Zeby stukalo to tlok musi byc nizej ze 2-3mm

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    https://youtu.be/xQNRrK27qeY

    Mierzyłem wysokość tłoków w gmp i wydaje się że wszystkie mają tę samą wysokość.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ogólnie na nagraniu słychać z dwa razy bardziej te stukanie niż w rzeczywistości . Na nagraniu słychać taki dźwięk jakby szklanki były puste i one stukały a w rzeczywistości stuka o wiele ciszej

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Na nagraniu to klepie cos ale jesli na zywo jest duzo ciszej to moze wtryski cwierkaja. One czasem glosno chodza

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    Na nagraniu słychać jak by szklanki były puste a w rzeczywistości dźwięk jest podobny jak czasami wtrysku LPG grają

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Może luz na sworzniu tłoka?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ale jak wypinamy wtyczkę od wtryskiwacza pojedynczo od każde dźwięk nie słabnie

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez piotrek316 Zobacz posta
    Na nagraniu słychać jak by szklanki były puste a w rzeczywistości dźwięk jest podobny jak czasami wtrysku LPG grają

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Może luz na sworzniu tłoka?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ale jak wypinamy wtyczkę od wtryskiwacza pojedynczo od każde dźwięk nie słabnie
    Nigdy sie nie spotkalem zeby byl luz na sworzniu. Panewki zazwyczaj jak sluchac to przebieg mierzony jest w kilku km i można wyciągać obróconą panewkę...

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    Wiem właśnie że panewka nie chodziła by tak długo i spadek ciśnienia oleju by był . Więc tak czysto teoretycznie co może w nim stukać biorąc pod uwagę to co już zmieniłem i że ciśnienie oleju jest wporzadku?

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez piotrek316 Zobacz posta
    Wiem właśnie że panewka nie chodziła by tak długo i spadek ciśnienia oleju by był . Więc tak czysto teoretycznie co może w nim stukać biorąc pod uwagę to co już zmieniłem i że ciśnienie oleju jest wporzadku?
    Z obrocona panewka silniki maja po 1.5 bara na rozgrzanym i na wolnych. Ale jesli panewka na korbie to cisnienie drga i po tym mozna poznac.
    Na odleglosc ciezko powiedziec co moze byx nie tak.
    Napinacz i lancuch nowe? Bo szklanki poszly ina tak? Stare byly twarde? Bez przytarc?

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    30
    Bez przytatć . Szklanki Ina , łańcuch i napinacz swaga .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Stare były bardzo twarde miałem problem żeby je choć ciut wcisnąć

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wałki gładkie bez rys stopki tak samo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •