Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Good (bardziej niż big) Brake w ośce.

  1. #1
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Good (bardziej niż big) Brake w ośce.

    Z uwagi na brak sensu dalszego podnoszenia mocy w TTmiki (ośki), nadzszedl czas na zrobienie czegoś sensownego z hamulcami.
    Przód to prosta sprawa i wiele możliwości, natomiast ogarnięcie hamowania tylnej osi sprawiło ze zakładam ten wątek.
    Liczę na pomoc w temacie, którego rozkminka przysłuży się napewno właścicielom innych „osiek”.

    Większość słusznie stwierdzi, ze zakres modyfikacji zależy od oczekiwań —> i słusznie.
    Moje jak i pewnie wielu nie są zbytnio wygórowane: móc zahamować jednorazowo awaryjnie z 240km/h, bez dziwnych drgań puchnięcia pedału itp itd.
    Czy w takim przypadku konieczna jest modyfikacja układu hamulcowego, czy wystarczy założyć zamienniki z najwyższej półki?
    Czy mimo tego, ze tylne „tarczki” wyglądają komicznie, to nie jest tak ze z uwagi na brak dyfra, wału, które ważą, nie jest koniecznym, wsadzanie większych hamulców, żeby spełnić wcześniej opisane oczekiwania?

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 02-12-2018 o 22:34

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Adaptery od Kolegi z forum, zaciski z 225, tarcze wentylowane 280mm (przod z golfa gti, octavii w chronchu) i jest bardzo duza poprawa. Niby mam quattro ale mialem na tyle heble jak w osce, 220/8mm tarcze i waskie zaciski, zrobilem ten mod i jest naprawde odczuwalna zmiana.

  3. #3
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Adaptery od Kolegi z forum, zaciski z 225, tarcze wentylowane 280mm (przod z golfa gti, octavii w chronchu) i jest bardzo duza poprawa. Niby mam quattro ale mialem na tyle heble jak w osce, 220/8mm tarcze i waskie zaciski, zrobilem ten mod i jest naprawde odczuwalna zmiana.
    Quattro 180ps myślałem ze 256 tarcze a w osce to 232?

    Kto te adaptery ogarnia?

    Ja znalazłem jedna z kompleksowym rozwiązaniem ale cena....
    https://pbbrakes.com/audi-tt-8n-98-0...brake-kit.html

    Tak rownolegle, jaka max. sprawność może wyrażona w wymiarach tarcz, żeby abs/esp nie wariowal?
    Kiedy potrzeba modyfikacji w komp do sterowania pompą?

    Ps.
    Przepraszam jeśli durne pytania.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 03-12-2018 o 08:02

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No mi sie trafila jakas przejsciowka i heble na tyle byly jak w osce. W kazdym razie przy odrobinie szczescia mozna to ogarnac w rozsadnych pieniazkach. Z przodu mam duze 4tloczkowe zaciski brembo i nic nie wariuje pompa hamulcowa z tego co wiem ogarnia duzo wieksze setupy, poczytaj w temacie big brake.

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Ja ogarniam adaptery

    Ogólnie można wrzucić inny zacisk niż jest w Q, jest on nawet trochę większy te zaciski z Q są dość drogie a te o których ja piszę są prawie o połowę tańsze każdemu forumowiczowi mogę napisać na PW co to za zaciski.

    Poza adapterami mogę też ogarnać regeneracje zacisków wraz z malowaniem proszkowym w bardzo przystępnej kasie.

    Co można na tył:

    Dla quattro

    Stage 1 - wrzucić adaptery umożliwiające montaż tarcz 280mm bez zmiany zacisków
    Stage 2 - wrzucić adaptery, duże jedno-tłoczkowe zaciski, tarcze 280/288/312mm
    Stage 3 - adaptery, zaciski 4 tłoczkowe, tarcze 288/312/323mm (brak ręcznego lub montaż hydrołapy)
    Stage 3+ - Stage 3 plus zacisk pod ręczny (mamy wówczas dwa zaciski na jednej tarczy, coś jak w R 8

    Dla osiek będzie podobnie

    Stage 1 - adaptery, zaciski z S3 lub TT Q lub te o których wcześniej wspominałem plus tarcze 280mm
    dalej jw

  6. #6
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Dogrzebałem się do takiego tematu:
    https://www.autoracing.pl/p/71682/56...chaniczne.html
    Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Czy warto założyć zamiast seryjnej pompki?
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 30-06-2019 o 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •