Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Chłodzenie po zgaszeniu silnika

  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Chłodzenie po zgaszeniu silnika

    Hej. Wybaczcie nazwę wątku i kolokwialny opis problemu, ale ciężko mi to ubrać w słowa.

    Wczoraj wracając z pracy nastałem się trochę w korku. Zanim zjechałem do garażu i wyłączyłem silnik, to przejechałem około trzech kilometrów miejskim tempem. Temperatura płynu chłodzącego według zegara przez większość czasu miała 90 stopni, czyli tak jak być powinno. Czasami po zatrzymaniu się w korku wzrastała w szybkim tempie do około 100 stopni, ale jak szybko wzrosła tak szybko spadła. Jestem prawie pewien, że jest to problem z samym silniczkiem zegara. Jak już dojechałem do garażu, to po przekręceniu kluczyka i jego wyjęciu spod maski wydobywał się odgłos tak jakby silnik w ogóle nie zgasł. Z niedowierzaniem spojrzałem na obrotomierz, ale pokazywał zero, więc pomyślałem, że to być może wentylatory chłodzą silnik. Niestety jestem człowiekiem wolnomyślącym i nie wpadłem na pomysł żeby rzucić okiem pod maskę.. Poczekałem chwilę i odgłos ustał. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Czy powinienem się bać? Z tego co wiem nie jest to nic nadzwyczajnego i widziałem to już kilka razy w innych samochodach, ale w moim występuje to pierwszy raz, a zdarzało mi się jeździć tym samochodem dużo szybciej. Teraz było maks 60km/h i takie cuda. W dodatku w mroźny dzień. Może termostat się kończy?

    Drugą sprawą są kierunkowskazy. Włączając kierunkowskazy przy wyciągniętym kluczyku zapalają się również zegary. Czy to normalne zachowanie?
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 25-11-2018 o 02:19

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie odpala Ci sie pierwszy bieg wentylatorow. 100%towy powod jesli zegary sa sprawne.. DOKLADNIE przeczytaj temat —temperatura— znajdziesz.. podalem Ci co powoduje efekt, co jest przyczyna jest bardziej zlozone, w temacie wyzej zbajdziesz info.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-11-2018 o 03:09

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Jak już dojechałem do garażu, to po przekręceniu kluczyka i jego wyjęciu spod maski wydobywał się odgłos tak jakby silnik w ogóle nie zgasł. Z niedowierzaniem spojrzałem na obrotomierz, ale pokazywał zero, więc pomyślałem, że to być może wentylatory chłodzą silnik. Niestety jestem człowiekiem wolnomyślącym i nie wpadłem na pomysł żeby rzucić okiem pod maskę.. Poczekałem chwilę i odgłos ustał.
    Dodatkowa pompka wody. Otwórz maskę i po lewej stronie zaraz nad chłodnica ją zobaczysz. Następnym razem tylko zweryfikuje, czy to faktycznie ona. Możliwe, że za głośno pracuje, skoro aż tak było ja słychać. Ewentualnie nagraj dźwięk i wrzuć na forum.



    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Drugą sprawą są kierunkowskazy. Włączając kierunkowskazy przy wyciągniętym kluczyku zapalają się również zegary. Czy to normalne zachowanie?
    Włączając kierunkowskaz zapalają się postojówki, kierunkowskazy w lewo - lewa strona, kierunkowskazy w prawo - prawa strona. Jest to zabezpieczenie auta oświetleniem postojowym w przypadku pozostawienia auta np wystającej daną strona na drodze. Licznik wtedy ma podświetlenie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Dziękuję wam ślicznie, zacząłem czytać wątek o temperaturze.

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czujnika temperatury. Chciałbym koniecznie kupić oryginał, a nie zamiennik, bo tak najlepiej co nie? Wiecie może czy ten konkretny to oryginał? https://allegro.pl/czujnik-temperatu...324809035.html

  5. #5
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Chłodzenie po zgaszeniu silnika

    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Dziękuję wam ślicznie, zacząłem czytać wątek o temperaturze.

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czujnika temperatury. Chciałbym koniecznie kupić oryginał, a nie zamiennik, bo tak najlepiej co nie? Wiecie może czy ten konkretny to oryginał? https://allegro.pl/czujnik-temperatu...324809035.html
    Ja mam oryginał fabryczny wyciągnięty z mojego.
    Nie trafiona diagnoza, okazało się ze termostat.
    Za pół z tego Ci mogę puścić - przebieg 100tys. km

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 25-11-2018 o 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •