https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/12bb33031607fd97

Heeej, kupiłem tt w okazyjnej cenie choć i stanem nie grzeszy. Wytarte fotele, w 2 miejscach schodzi klar no i kolorowa. Auttko ma fmic centralny, downpipe i końcówkę ultera, forge 007. Na start miałem przygody z temperaturą i wymianę objeła pompa wody( niekonieczna ale jak już wyjąłem starą to dla pewności wolałem wstawić nową hepu z metalowym wirnikiem) 2 razy wymieniałem termostat bo 1 zamiennik marki gates był wadliwy i za późno się otwierał, następnie niestety sterownik od wiatraków i czujnik w chłodnicy. Niedawno rozerwało mi wąż idący do zaworu dv co skutkowało szarpaniem przy jeździe bez wciśniętego gazu, nie równą prace silnika. Ostecznie skróciłem wąż o miejsce rozerwania ( przy samym dolocie pękł) i założyłem znowu w oczekiwaniu na silikonowy. Auto zaczeło brać mi olej i kopcić (nic dobrego szczególnie 2 miesiące po zakupie) więc zacząłem dociekać co to może być, z racji że mechanikuje tylko w domu a w tygodniu jestem na studiach na start zbadałem odmę mimo że to raczej turbo. Poprzedni właściciel zrobił lekki bałagan z układem PVC. Na zawór jednokierunkowy przy kolanku wchodzącym w podstawę filtra oleju założył wąż 8mm w niego wsadził wąż 4/6 mm i zacisnął opaską co utrudniło przepływ, wąż ten podłączył do kolektora dolotowego. Usunął również n112 zostawiając n249 ( o ile dobrze pamiętam oznaczenia)-wąż silikonowy już czeka na mój powrót i oba zaworki " n "ominę. Szczelność UPG sprawdziłem wykonując test kontrastem i jest szczelna zatem pierścienie bądź turbo choć tli się we mnie gwiazdka nadziei że to wszystko przez odmę która była niesprawna.

O forum dowiedziałem się oczywiście szukając informacji gdy naprawiałem samochód, przebieg wg licznika 240 wg mnie trochę większy z racji wytartych foteli które będą poddane renowacji. Do auta dorzuciłem gaz Kme z racji studenckiego budżetu.