Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Wachu's TT

  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Wachu's TT

    No hej Jak ktoś nie chce czytać długiego i nudnego monologu, to niech przewinie na dół do podsumowania.

    Wątek poprzedniego właściciela: https://www.klubtt.pl/showthread.php...eJa-Vu-180KM-Q



    Jak ten czas leci.. Minął ponad miesiąc odkąd odkupiłem bolid od kolegi z forum Czas coś nabazgrać żeby nikt nie myślał, że tetunia leży martwa w rowie.

    Jako, że nie wypowiadałem się na forum zbyt wiele, to pozwolę sobie zacząć od zera.

    Początkowo w ogóle nie miałem zamiaru kupować TT, a bardziej A3 8P, ale jak się dowiedziałem, że mojej dziewczynie się bardziej spodobało TT, no to i ja się przekonałem do jej delfinowego pyszczka :P (auta, nie dziewczyny). Gdzieś tam z tyłu głowy przemawiały za nią jednak zalążki sportowego charakteru i design środka. W cenie do 20 tysięcy z zadbanych A3 to miałbym jedynie mułowate 1.6MPI, a tak to mam jako-tako zbierające się 1.8T W planach było jeszcze Audi 80, ale ciężko było znaleźć coś godnego uwagi w benzynie.


    Z samochodem szczerze mówiąc nie działo się przez ten czas wiele. Mimo to cały czas staram się w nie inwestować, tak aby sprawowało się idealnie. Mało go używam, a jak już to w nocy gdy można się bardziej nacieszyć jazdą. Do dziś nie za bardzo chce mi się go ciorać żeby wiózł mnie tam i z powrotem do pracy. Już wolę marznąć na skuterze. Tym bardziej, że jak podjeżdżam do pracy auttem, to zamiast się skupić na robocie to wyglądam za okno czy ktoś mu przypadkiem krzywdy nie zrobił :P Ale ponoć większość osób tak ma po kupnie pierwszego samochodu.

    Na samochód czekał już zestaw startowy w postaci wideorejestratora, oraz radia, które już od kilku miesięcy czekało na swój dzień. Od razu po zakupie zabrałem się jego montażu.


    Czekała na mnie przykra niespodzianka w postaci spartaczonej wiązki. Kilka zamienionych zdań z Annubisem (Dziękuję Ci za pomoc i za kostki) i doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się reanimować systemu bose skoro i tak za chwilę chciałem zmienić głośniki na coś lepszego. Zamówiłem kilka niezbędnych pierdół (Końcówki ISO żeńskie, rurki termokurczliwe itd.), po czym wziąłem w rękę schemat kostek i poprawiłem wiązkę.


    Korzystając z okazji w moje ręce wpadł zestaw odseparowany STEG MT650C, a że grzechem jest mieć dobre głośniki bez wytłumionych drzwi, tak też zamówiłem zestaw mat wygłuszających STP Black Silver. Prócz drzwi została wygłuszona również przestrzeń pod tylną kanapą. Przy okazji wygłuszania drzwi i ciągnięcia nowych, porządnych przewodów głośnikowych doszło też kilka pomniejszych operacji takich jak regulacja drzwi i szyb, smarowanie prowadnic szyb, wymiana mikrostyków w drzwiach i ogólne ogarnięcie kurzu/brudu tam gdzie się tylko dało (Może to i śmieszne, ale jestem mega pedantem i musi być czysto. Koniec kropka :P). Demontaż połowy wnętrza okazał się być dobrą okazją na to żeby zapoznać się mniej więcej z rozmieszczeniem elementów w tym modelu. Przy okazji fajnie się przy tym bawiłem. Głośniki na razie podłączone są do radia, ale dzięki dosyć dobrej efektywności grają nieźle. Jednak żeby wykorzystać ich potencjał potrzeba wzmacniacza który wpadnie pewnie w przyszłym miesiącu, bo na razie brak gotówki na pierdoły :P


    Kolejną pierdołą do zrobienia był przerywacz kierunkowskazów. Na szczęście dorwałem nowiutkie przekaźniki u Annubisa, więc pięciominutowa akcja z lutownicą w ręku i problem znikł I pewnie starczy na kolejne 18 lat.
    Profilaktycznie przeczyściłem również kostki i złącza wszystkich lamp, dodatkowo psikając je sprayem kontakt.




    Jako, że nie mam własnego garażu bo mieszkam w bloku, tak też wynająłem jeden specjalnie dla autka. Nie będzie jak jakiś złom stało pod gołym niebem całą zimę. Także autko zamieszkało w nowo wyremontowanym, ocieplonym garażu z prądem i kanałem.

    Tego samego dnia w którym wynająłem garaż pomyślałem, że nie ma uja we wsi, skoro mam kanał to muszę to teraz wykorzystać. Zamówiłem od razu Motula 5w40 i filtr oleju knecht. Gdy tylko dotarły, wskoczyłem pod kanał i zabrałem się za wymianę. A jako, że od zawsze szukam pretekstu żeby sobie coś kupić, to kupiłem sobie również zestaw kluczy honiton 94el do jakichś drobnych napraw przy samochodzie. Tak też olej został wymieniony przy przebiegu 218764km. Wymieniony został także olej w skrzyni biegów oraz tylnym moście.



    Mały pomocnik :P



    Z czasem okazało się, że zimówki już mają trochę dosyć, dlatego autko dostało komplet nowych Vikingów 225/45. Może nie są to najlepsze opony na świecie, ale też nie najtańsze. Na lato wpadną jakieś kozackie opony z kozackimi felgami

    Kolejną najważniejszą rzeczą do zrobienia był kompletny rozrząd. Udałem się do GB Performance z Rudy Śląskiej i nie żałuję. Wszystko poszło mega szybko i sprawnie, a sam Gracjan w gratisie zrobił mi małą diagnostykę auta i podłączył pod kompa. Razem z paragonem za części i robociznę dostałem też spis błędów z VAGa, fajową naklejkę i to wszystko w ładnej teczce. Mega podejście do klienta, polecam każdemu.





    Podsumowując,

    Co zostało zrobione:

    - Wymiana oleju i filtru przy 218764km przebiegu (Motul X-cess 8100 5W40 + Knecht)
    - Wymiana oleju w skrzyni biegów (Motul Gear 300 75w90)
    - Wymiana oleju w dyferencjale (Motul Gear 300 75w90)
    - Wymiana rozrządu wraz z pompą wody przy przebiegu 219078km (INA)
    - Wymiana rolki napinacza paska klinowego
    - Wymiana paska klinowego (DAYCO)
    - Wymiana świec zapłonowych na NGK Platinum
    - Wymiana przekaźników w przerywaczu kierunkowskazów na oryginalne HFKS'y (Komplet kierunki + awaryjne)
    - Wymiana kompletu opon na Viking 225/45/R17 + wentyli we wszystkich felgach wraz z czyszczeniem i malowaniem rantów felg
    - Wymiana mikrostyków w drzwiach
    - Wymiana lewego kierunkowskazu bocznego (W starym była ułamana nóżka i się ledwo trzymał)
    - Wymiana radia na Alpine UTE92BT
    - Wymiana systemu BOSE na STEG MT650C
    - Wygłuszenie drzwi matami STP BlackSilver + Kauczukowa pianka akustyczna na tapicerkę
    - Przeczyszczenie i smarowanie mechanizmów szyb
    - Przeczyszczenie i konserwacja kostek od lamp preparatem kontakt


    Co muszę zrobić:

    - Naprawa zegarów u Annubisa
    - Wymiana czujnika temperatury cieczy
    - Wymiana kompletu hamulców
    - Naprawić klimatyzację (Przyda się na lato :P)
    - Konserwacja podwozia
    - Czyszczenie progów + przemalowanie lewego progu.
    - Ogólne zadbanie o kosmetyczne drobiazgi w stylu wymiana gałki zmiany biegów lub kierownicy na nową

    Co zrobię jak już nie będę miał co robić z kasą:

    - Zakucie silnika?
    - Rozsądny chiptuning
    - FMIC
    - Wymiana TIP'a na nierdzewkę
    - Wymiana przewodów zapłonowych (Profilaktycznie)
    - Wymiana podświetlenia tablicy na LED
    - Regeneracja przednich lamp lub całkowita wymiana na jasne

    Chwilkę po odjechaniu od Roberta ktoś wypuścił fajewerki.. Przypadek?

  2. #2
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Widać że autko trafiło w kolejne dobre ręce nic tylko dbać i jeździć

  3. #3
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Gratuluje nowej pasji. Przykładne podejście
    Fajne auTTko.
    Miło się wątek czyta.
    Super z tym garażem Ci sie udało (ogrzewany,kanał).

    Pozdr
    Miki

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ciesz się, że te fajerwerki były przed Tobą, a nie za Tobą.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Ciesz się, że te fajerwerki były przed Tobą, a nie za Tobą.
    Ty to mnie lubisz stresować.. :P

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Masz ciekawe pomysły, fajne podejście do autka i podoba mi się twoja jakość wykonania roboty, oby tak dalej a napewno nacieszysz się długo swoja jagodą .
    Powodzenia

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Bardzo fajne podejście do tematu.
    Opowiedz jak wrażenia audio i czy słychać u Ciebie różnicę w wyciszeniu auta?

  8. #8
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    O dzień dobry Z tym radiem to "weź idź w ..". Nie miałem potrzeby nigdy go wyjmować ale taka wioska .... Winny się tłumaczy - ale nie w tym przypadku - nie wiedziałem
    Pięknie dbasz o nią - tego właśnie jej trzeba było. W oświetleniu tablicy rej. chyba były już ledy ? Gałkę biegów oraz kierownicę możesz dać do obszycia lub kupić już obszytą - ja się orientowałem u tapicera w Gliwicach na Oś. Kopernika to kierownica taka sama jak oryginał w nowym obszyciu ok. 230-250 zł - i taka miał nawet od ręki na wymianę za starą. A z większymi tymi wygarbieniami po bokach ok. 450-500 zł i chyba z paskiem czerwonym na środku jak dobrze pamiętam. Także ciekawa opcja. Bedę zaglądał na profil i pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    O dzień dobry Z tym radiem to "weź idź w ..". Nie miałem potrzeby nigdy go wyjmować ale taka wioska ....
    Spoko, najmniejszy problem, w dodatku już za nami :P

  10. #10
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Bylem w posiadaniu tego autta przez 6 pieknych lat,ciesze sie ze jest w dobrych rekach.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2021
    Płeć
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarne
    Posty
    1
    @Wachu .... Zapraszam do konwersacji prywatnie.

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    przeważnie jak się zakłada temat na forum to w aucie coś się dzieje. Zapytam o opony Viking bo też się zastanawiałem nad zimowymi ostatecznie trochę dołożyłem i kupiłem inne jednak na allegdrogo były one w dobrej cenie. Możesz coś napisać jak się one sprawują.

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    nie przejeżdżałaś czasami dzisiaj koło 16 przez rondo koło Auchan przy dtś? mignęła mi jakaś niebieska sztuka z głośnym wydechem

  14. #14
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    nie przejeżdżałaś czasami dzisiaj koło 16 przez rondo koło Auchan przy dtś? mignęła mi jakaś niebieska sztuka z głośnym wydechem
    Hej! Oj niestety to nie ja. Mnie byś na bank zapamiętał bo jak ja zobaczę jakiegoś TTkowicza na drodze to macham i się cieszę jak powalony

    Autko chwilowo unieruchomione bo jest przygotowywane pod swapa Za niedługo wpadnie gruuba aktualizacja do tego wątku.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    Wachu a byś mi odpowiedział jak te opony bo muszę niebawem coś kupić nowego a szkoda mi kasy wprawdzie do innego auta

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •