Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przewód od DV

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14

    Przewód od DV

    Cześć,

    Potrzebowałbym info o przewodzie widocznym na zdjęciu - od zaworu DV do (to jest TIP, tak?). Jak widać na zdjęciu miałem jakiś stary szmelc z dziurą na kciuk (brak jakichkolwiek oznaczeń), który obecnie wymieniłem na szybko na coś co pasowało długością i kształtem (w lokalnym sklepie znalazłem https://automator.pl/waz-chlodnicy-t...1-452--022153s). Tutaj moje pytanie, jaką średnicę powinien mieć ten przewód? Przed wymianą było (tyle namierzyli w sklepie) ~20mm, po wymianie jest ~25mm i mimo tego też porządnie się trzyma po ściśnięciu opaskami.

    1) Czy ma to znaczenie, jeśli po ściśnięciu opaskami wszystko jest szczelne i się nie zsuwa? Czy lepiej szukać dedykowanego w to miejsce?
    2) Jak się nazywa/jaki ma numer części/gdzie kupić właściwy przewód? Czy tam powinien być 8L0145691F (wyszukałem w jakimś temacie o usuwaniu N249, niestety tam brakowało zdjęcia, w którym miejscu pod maską, a wyobraźnia podpowiada mi, że kształtem mogłoby pasować )? Widziałem tematy o wymianie przewodów podciśnienia, ale tam były dużo mniejsze średnice.



    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc,
    ivoo

  2. #2
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    sprawdz sobie szczelnosc dolotu jak nie ucieka powietrze to wydaje mi się że nie ma znaczenia te kilka mm, i jest to wąż nie od TIP'a bo w TIP'ie siedzi DV (tip to czesc od filtra do turbo) a to jest fragment łączący sekcje za turbo z DV

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Ok. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Odnośnie szczelności trudno mi cokolwiek powiedzieć w tym momencie. Może w przyszłym tygodniu będę mógł pogrzebać trochę lub podstawić komuś bardziej ogarniętemu.
    Póki co mogę stwierdzić, że po wymianie auto ma kopa jak nigdy wcześniej odkąd go mam, więc wydaje mi się, że połączenie jest szczelne
    Nadal zdarza mu się szarpnąć przy przyspieszaniu, ale tu zacznę od sprawdzenia świec i cewek przy okazji jutrzejszej wizyty u gazownika.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Mając TT z LPG sprawdź, czy szarpie na benzynie, jeśli również, to tylko zostają cewki lub świece do wymiany.
    Sprawdź przerwę na świecy i ustaw 0,75 - 0,80
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 23-11-2018 o 22:03

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Tak na benzynie również szarpało. Gazownik wymienił świece na takie, które sam poleca do większości swoich instalacji (zwykłe, nieplatynowe, jednoelektrodowe), bo obecne to był szmelc i wygląda na to, że szarpanie ustało.
    Dzięki za podpowiedź co do przerwy, wydawało mi się, że wspominał mi, że na 0,80 ustawia, ale spiszę sobie to gdzieś na przyszłość, to następnym razem sam sobie ogarnę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •