Witam forumowiczów,

Przepraszam na wstępie za laickie pytanie.

Zamierzam się niedługo zabrać za wymianę rozrządu (przy okazji pompę wody, napinacza hydraulicznego itp.) i borykam się z pewnym problemem mianowicie, żeby wykonać pracę nad rozrządem należy wyjąć poduszkę silnika i podporę silnika (tak to się chyba nazywa, ma trzy śruby ta podpora).

A teraz tak, te śruby od poduszki (od podpory już nie) ponoć trzeba wymienić; niektórzy piszą, że nie trzeba, ale główny konsensus jest taki aby je wymienić. Zresztą, książka serwisowa Bentley nawet tak wskazuje i nie chciałbym zostać z szurającym silnikiem na autostradzie.

https://www.audiworld.com/forums/tt-...steps-1961739/

Powyższy link to fenomenalny write-up i informuje, że do silnika AUM z 2002r. te śruby mają numery: 2x N 102 096 03 (18mm) oraz 2x N 105 167 01 (16mm).

I problem polega na tym, że nie jestem stu procentowo pewny, czy takie śruby będą pasować również do mojej TT-ki 2000r. silnik APP, sprawdziłem ETKE a tam się totalnie głupieję, bo ta poduszka i podpora wyglądają podobnie, ale nie identycznie co w samochodzie, i na dodatek, na etce są inne numery i za cholerę nie mogę je nigdzie w internecie znaleźć i nie jestem pewny, czy te z tego linku będą pasować.

Gdyby był tutaj ktoś bardziej ogarnięty w te sprawy, który mógłby mi wskazać jakie to śruby jednorazówki mam kupić i gdzie, to byłbym na prawdę dozgonnie wdzięczny!
Nie chciałbym, żeby nagle te śruby pękły podczas jazdy.

Pozdrawiam wszystkich.