Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Rejestracja sprowadzonego samochodu problem.

  1. #1
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28

    Rejestracja sprowadzonego samochodu problem.

    Witam mam problem, mianowicie wczoraj zakupiłem samochód osobowy Audi TT, które pochodzi z Niemiec. Osoba od której kupiłem samochód (na potrzeby tego problemu określę go X'em) sprowadziła go do Polski tydzień temu, nie opłaciła go. Posiadam wszystkie książki serwisowe, ubezpieczenie na miesiąc mały i duży brief oraz umowę kupna używanych pojazdów mechanicznych ( kaufvertrag für gebrauchte kraftfahrzeuge ), niestety umowa dotyczy Polaka X od którego kupiłem samochód jak i od Niemca. W szale emocji sporządziłem przy zakupie umowę kupna i sprzedaży na kolanie, która brzmi mniej więcej tak i jest napiasna na odwrocie jakies wydrukowanej kartki.

    Ja X o numerze seryjnym dowodu osobistego XXX1111 otrzymałem kwotę 35 000zł w zamian za Audi TT *J o numerze VIN TRUsdasd... Tym samym przekazałem samochód Y o numerze seryjnym YYY222.

    Podpis
    X
    Y
    Co powinienem teraz zrobić :/.
    Ostatnio edytowane przez Jakub.o ; 14-11-2018 o 13:02

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Z tego co rozumiem to:
    1. Auto jest na Niemca
    2. Umowa kupna sprzedaży została zawarta pomiędzy handlarzem, a Tobą, a nie tak jak często się robiło "Na Niemca"?


    Czy:
    1. Samochód w papierach jest na Polaka i na Niemca
    2. Umowa kupna sprzedaży została zawarta pomiędzy handlarzem, a Tobą, a nie handlarzem i Niemcem, a Tobą?

  3. #3
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Jest brak ciągłości umów kupna sprzedaży. Powinno być:
    Pierwsza umowa kupna/sprzedaży między panem z DE a panem z PL - jest!
    Druga umowa między Panem od którego kupiłeś czyli tym polakiem a Tobą - nie ma
    Właścicielem auta nadal jest gość - twój X - z umowy z niemcem - nawet gdybyś mu tam napisał że dasz pół królestwa i rękę księżniczki za auto.
    Inaczej nie zarejestrujesz auta bo nie jesteś wpisany na umowie kupna/sprzedaży.
    Karteczki to można na zakupy pisać - ale żeby tak auto kupić i dać do ręki komuś 35 tys. złotych - podziwiam

    Co zrobić - wrócić do Polaka i spisać dokument prawidłowy UMOWĘ KUPNA-SPRZEDAŻY z Twoim danymi czyli: dow. osobisty; pesel; miejsce zamieszkania; jak i osoby od której kupujesz. Umów masz pełno na necie, gotowych.
    Dodatkowo musi dać ci najlepiej oryginał umowy z niemcem (on sobie może zrobić kopie tej umowy - dla własnych potrzeb/opłat) żeby była ciągłość właścicieli auta w dokumentach - pomimo że gość miał auto tydzień czy dwa tygodnie czy dwie godziny. Niektóre Urzędy Miejskie wymagają oryginałów umowy - lub kopii umowy kupna/sprzedaży - dopytaj się w urzędzie co ma być oryginał czy kopia + oczywiście tłumaczenia niemieckich dokumentów auta.
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 14-11-2018 o 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •