Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kupię adapter CAN-BUS dla radia CONCERT 2

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80

    Kupię adapter CAN-BUS dla radia CONCERT 2

    Może komuś kurzy się w szafie. Na allegro znalazłem tylko coś takiego: https://allegro.pl/audi-adapter-emul...661094266.html Cena bardzo wysoka.

    O ile podświetlenie radia mi niepotrzebne, a i z wyłączaniem co godzinę da się żyć, to największy problem jest z tym, że po każdym odpaleniu silnika radio gra inaczej.
    Czasami grają tylko przednie głośniki, innym razem sam tył, a czasami wszystkie.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    powinieneś sprawdzić radio. Emulator tylko załącza podświetlenie radia i przekłada/emuluje sygnał Can - żebyś miał info z concerta na dużym fisie, zmiana systemu dźwięku to już sprawa Radia - w vcdsie zmienia się system nagłośnienia
    i pare innych ustawień, powinieneś to ogarnąć podpinając się kablem bo wygląda że to radio nie trzyma ustawień a emulator do tego nic nie ma.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Tu już nie chodzi o ustawienia w radiu, bo czasami mogę dać głośność na full i nie jest wcale tak bardzo głośno, a wystarczy tylko odpalić silnik od nowa i tym razem radio gra tak głośno, że głośniki już nie dają rady.

    Muszę rzeczywiście to sprawdzić. Zawsze myślałem, że nie gra dobrze przez brak Can.

    Radio przy uruchamianiu wyświetla napis BOSE. Nie posiadam głośników tej firmy w swoim aucie.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jeśli radio wyświetla bose to znaczy że jest zakodowane na system nagłośnienia bose - inna pinologia, radio przełącza wyjscia z pinów na inny schemat, podłącz się vcdsem i zmień to, zajmuje 4 min i masz spokój.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Zrobiłem zgodnie z twoim zaleceniem i wygląda na to, że działa. Miałem ustawiony kod: 04200, zmieniłem go na 00205 i zniknął napis BOSE na starcie. Odpaliłem kilka razy silnik i wygląda na to, że gra za każdym razem tak samo.
    Co do samego 00205 nie jestem całkiem pewien, bo nigdzie nie znalazłem informacji jaki kod powinien pasować do mojego samochodu.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie mam już auta żeby Ci podpowiedzieć bo bym sprawdził, jeśli dorwiesz vcdsa w wersji 17x wyświetlają się podpowiedzi kodowania i wtedy masz po najechaniu kursorem wyjaśnione co i jak.
    W radiu koduje się min zewnetrzne wyświetlanie info na FIS, system nagłośnienia, funkcje Gala, obsługa zmieniarki itp. Warto zakodować radio zgodnie z wyposażeniem które posiadasz.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Działa mi tylko VAG 311 i tam miałem tylko okienko do wpisania kodu. Pewnie do końca się nie zgadza, bo mimo że gra dobrze, to wyrzuca na laptopie cztery błędy.

    4 Faults Found:
    01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
    49-00 - No Communications
    00857 - CD Changer Unit (R41)
    49-00 - No Communications
    00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier
    36-00 - Open Circuit
    01305 - Databus for Infotainment
    49-00 - No Communications
    Dalej przednie głośniki raz grają, a raz nie. Kod zmienia ton dźwięku, ale na to chyba nie ma znaczenia.

    Znalazłem na innym forum:

    Witajcie - w końcu, po roku udało mi się wyjaśnić/rozwiązać problem...
    Rozwiązanie - wystarczyło odciąć przewód, który na schemacie ma opis 'BOSE' i eszystko gra jak złoto Dzięki i pozdrawiam
    Po ucięciu kabla wszystko gra. Zobaczymy przez kilka dni, czy nic się nie zmieni.
    Wygląda na to, że poprzednie radio (chyba Chorus, jakiś kaseciak) miało na tym wyjściu coś innego i może powodowało jakiś błąd.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 20-11-2018 o 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •