Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

    Istnieje pewien mod, który jest bardzo popularny w MK2. Sam od dłuższego czasu myślę o podobnym u siebie. Nie poruszam tego tematu, bo jedyny z tego roku dotyczy konkretnych oprawek (mam inne). W starszych postach zdjęcia najczęściej wygasłe. Pytanie do was - jak się dobrać do żarówek w tych oprawkach? Nie chcę niczego ułamać. Drugie pytanie - Zamówiłem (nie mam pod ręką jeszce) żarówki C5W 36mm Canbus. Warto je chociaż włożyć i sprawdzić błąd, czy istnieje ryzyko uszkodzenia instalacji choćby w dłuższej perspektywie?
    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  54.8 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Mam trochę inne, są na śrubach. U ciebie jest zatrzask z prawej strony (patrząc na zdjęcie). Wygląda to podobnie jak tutaj: https://www.sklepledowy.pl/foto/2016/1211b.jpg. Zamiast zmieniać same żarówki może lepiej będzie kupić całą lampkę?

    Ja ze względu na inny typ tych lampek zmieniłem żarówki na ledowe. Dokładnie ten zestaw kupiłem: https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Audi...-2-sztuki/3359. Same żarówki działają już od dwóch lat. Błędów nie ma. Nie sądzę, żeby można było tym uszkodzić instalacje, to tylko rezystor i dioda.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W tym temacie
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=tablicy
    klapka ma "plastik na plastiku", dlatego nie sugeruję się opisami bez zdjęć. Z prawej strony po włożeniu śrubokręta dało się odchylić obudowę, będę musiał z użyciem siły wysunąć. Sam zestaw też zauważ, że "TT (model 8J 2007-2010)", a moja polift. Jak wydobędę obudowę z auta, to zarzucę jakieś zdjęcia. Kupienie całego zestawu może będzie dobrą opcją, ten widzę przeznaczony jest do Audi, więc nie będzie trzeba zmieniać wtyczki...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Wg mnie musisz wcisnąć śrubokręt (aby odchylić tą blaszkę do środka lampki) i pociągnąć do siebie. Zestaw jest ok, nie trzeba ciąć oryginalnej wiązki, w razie czego można łatwo i szybko wrócić do poprzedniej lampki/żarówki.

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    marik wszystko masz w linku, który sam dodałeś.
    Mocowanie lamp oświetlenia tablicy rejestracyjnej masz takie samo, jak w modelach od roku 2007.
    Sam miałem diody led w oprawkach, jednak pozbyłem się ich tylko z powodu, że albo one, albo led w światłach cofania powodowały zakłócenia w działaniu kamery cofania.
    Same diody nie powodowały żadnych innych błędów w samochodzie i działały bardzo dobrze.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar Fishbone
    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Dublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    15
    Całe lampki teraz można dostać w dobrych cenach i wydaje mi się ze lepiej to od samych ledowych żarówek stroi

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Fishbone Zobacz posta
    Całe lampki teraz można dostać w dobrych cenach i wydaje mi się ze lepiej to od samych ledowych żarówek stroi
    Zadałbyś sobie trochę trudu, zobaczył co jest w omawianym linku, to posta byś nie pisał. A tak powielasz znane informacje.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czytałem wiele razy z tamtego linka. I co mi to da? Mam inną oprawę. Nie mam pojęcia, czy instalacja jest ta sama. I kupowanie w ślepo zestawów też jest średnim pomysłem (choćby przykład z wcześniej wspomnianego linka, gdzie zaznaczone zostały wyłacznie przedliftowe modele).
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jutro zrobię zdjęcia u siebie, to będzie do porównania.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Zobacz w moim wątku jakie ja zastosowałem ledy. Wszystko działa elegancko, nie ma błędów itp.

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Próbowałem dobrać się do żarówek. Niestety nie jestem w stanie w żaden sposób ich otworzyć. Próbowałem jednym śrubokrętem w otworze naciskać, a drugim od zewnątrz. Nie ważne w którą stronę, obudowy nie chciały się poddać. Jedyne moje spostrzeżenie, że przy użyciu siły można przesunąć obudowy w prawo... Ktoś ma jakiś pomysł? Dodam tyle, że w instrukcji w wersji polskiej jest opis, jak wymienić tą żarówkę. W wersji USA nie ma.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #12
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    A to jest różnica w mocowaniu? Ja u siebie po prostu ściągam to palcami. Łapię z lewej str. i przesuwam w prawo, jak się ruszy to podnoszę lewą stronę i wyciągnięte.
    Tu masz film: https://youtu.be/4RUS3w82Ti8

  13. #13
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mój błąd. Faktycznie trzeba użyć dość siły i przesunąć w prawo, po czym lewą część odchylić. Pod spodem C5W, z czego jedna z opisami, druga bez. Jak będę miał pod ręką diody, to dam znać czy błąd się pojawia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę odkopię temat, bo się wziąłem dziś za montaż. Po pierwsze zauważyłem, że po włączeniu oświetlenia na minutę radiator w diodzie się nagrzał do bardzo ciepła/gorąca. Druga sprawa, że się lekko obracała dioda. To może być kwestia złego dociśnięcia. I szczególnie biorąc pod uwagę pierwszy punkt, to z obawy o uszkodzenie instalacji powróciłem do fabryki. Żarówka c5w LED 0.5W CanBus w lewym slocie i standard w prawym nie zwracały błędów. Pytania są następujące;
    W jakim stopniu powinny się diody od strony radiatora nagrzewać? Nie chcę spowodować pożaru/zwarcia/uszkodzenia instalacji.
    Przy jednej zmodzonej i jednej normalnej nie było błędów. Trzeba będzie coś przerabiać, by obie 0.5W działały?
    Dorzucam foto:
    Nazwa:  3.png
Wyświetleń: 152
Rozmiar:  447.1 KB
    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 148
Rozmiar:  59.1 KB
    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 147
Rozmiar:  32.3 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #14
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28
    Apropo podświetlenia rejestracji, może ktoś mi pomoże poszukuje dwóch nowych elementów podświetlenia rejestracji, które wchodzą do wtyczki. Stosunkowo ciężko je znaleźć w internecie, także uderzyłem tutaj. Będę wdzięczny za podanie namiarów gdzie to dostane.

    Zostaje tylko ASO ?

    Na jednym z forów przeczytałem że z oktavi 2 są identyczne, niestety po zakupie okazało się że jednak to nie to samo

    Nazwa:  IMG_0948.jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  504.7 KB

    Jak widać na załączonym obrazku obecna ramka powinna być w śmietniku.

    Audi tt mk2 2006

  15. #15
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Najlepiej spisz numer części, to ten w prawym dolnym rogu na twoim zdjęciu. Jak nie będzie na allegro, to wpisz w google i szukaj innych modeli w których montowano. Jak dobrze widzę, to masz wsadzone LEDy niefabryczne...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •