Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: A3 3.2 vs TT 3.2 - Które lepsze ?

  1. #1
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196

    A3 3.2 vs TT 3.2 - Które lepsze ?

    Hej !

    PrzychodzÄ™ do was z pytaniem bo jestem od dawna w trudnej jak dla mnie sytuacji.

    Mam A3 3.2 od x miesięcy , ale przedliftowego i ogólnie jeśli chciałbym przy nim zostać to pewnie chciałbym go polakierowac , zmienić na lift (ledy) co wyszło by mnie z 10tys.

    Lub mógłbym zakupić TT 8j 3.2 zmienić lampy na led i zderzak z tts, wydech i byłbym zadowolony.

    I mam dylematy z jednej strony A3 jest 5osobowe mimo 3D i mógłbym kogoś przewieźć w razie w, chociaż
    Póki co miałem jedna taka sytuacje ze potrzebowałem, a zazwyczaj mamy w rodzinie kilka aut wiec niby mogło by to być typowe dla mnie 2 osobowe. No i TT podoba mi się strasznie, czuje ze w niej miałbym lepsze wrażenia z jazdy niż w A3 , na pewno jest rzadko spotykane, a jednak a3 to pospolite auto większość w dieslu. Praktycznie dziennie siedzę i oglądam filmiki czy przeglądam dział NaszeAuta no i jest śliczne to TT.

    Czy możecie podzielić się swoimi spostrzezeniami, za co byłbym wdzięczny ?
    Serce niby mówi TT, ale ekonomicznie to troszkę na korzyść A3, ale jestem młoda Osobą i nie mam znowu dużych wydatków wiec szybko bym odrobił dopłatę do TT.
    Również pytanie w jakiej cenie zaczynaja się sprawne TT, bo na otomoto ich bardzo mało i nie wiem Jak z zakupem tego modelu :/

    LiczÄ™ na wasza pomoc Panowie

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To może TT 2.0? Kupienie A3 w 3d, to takie trochę oszukiwanie się, że się ma sportowe auto. Z kolei jeśli tylne siedzenia będą eksploatowane, to TT nie jest dobrym wyborem.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Wiesz co tfsi napewno nie
    Mam teraz 3.2 z wydechem i lubie jak ludzie mnie pytają co tam siedzi pod maska ze tak pięknie brzmi
    Lub jak po prostu ludzie siÄ™ odwracajÄ… jak jadÄ™, dla mnie coÅ› fajnego.

    Wiec napewno wersja 3.2. No właśnie tak się czuje ze jakbym się oszukiwał niby auto się odpycha, ale od pewnego czasu szaleje za coupé/sedan , wiec rozważam tt i po kilku latach wskoczyć na S5 4.2. Tylna kanapa raczej użytkowana nie będzie, raczej jakbym miał TT to chyba w ogóle bym usunął kanapę . Tylko troszkę się mecze z faktem ze napewno będę musiał dołożyć do samego zakupu, a potem zapewne rozrząd no i wydech, a tutaj jednak kwestie rozrządu i wydechu kam za sobą.

    No ale tak jak mówię coupé zaczęło mnie mocno kręcić 🤭

    Tylko nadal nie wiem w jakiej cenie i gdzie w ogóle kupować TT, bo ogłoszeń prawie nie ma.
    Są tylko jakieś co wiszą dłuższy okres i jedne za 37 drugie 45 a wyposażenie ubogie.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zacznijmy może od tego, że AUDI A3 i AUDI TT to różne samochody, o innych typach odbiorców.
    Pomimo wspólnych elementów składowych, różnią się od siebie także sposobem prowadzenia.
    Jeśli szukasz TT 3.2, to rób to na spokojnie, byś nie żałował swojej decyzji.
    I na sam koniec, to akurat ja nie skreślałbym wersji 2.0T, bo potrafi naprawdę miło zaskoczyć, pod różnymi względami.
    Jeśli chcesz, to zapraszam do mnie.
    Akurat mam TT z silnikiem 2.0T i z silnikiem VR6.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 09-11-2018 o 15:40
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Zacznijmy może od tego, że AUDI A3 i AUDI TT to różne samochody, o innych typach odbiorców.
    Pomimo wspólnych elementów składowych, różnią się od siebie także sposobem prowadzenia.
    Jeśli szukasz TT 3.2, to rób to na spokojnie, byś nie żałował swojej decyzji.
    I na sam koniec, to akurat ja nie skreślałbym wersji 2.0T, bo potrafi naprawdę miło zaskoczyć, pod różnymi względami.
    Jeśli chcesz, to zapraszam do mnie.
    Akurat mam TT z silnikiem 2.0T i z silnikiem VR6.
    Wiesz co skreślać napewno będę bo jednak VR6 ma piękny dźwięk, mi nie zależy żeby robić kolejne stage
    Żeby mieć końcowi 400 konii i wiem ze dźwiganie mocy w VR6 jest drogie bo znam silnik bardzo dobrze.
    Jeżdżę nim długo i zależy mi na jego klangu i bezawaryjności

    No właśnie czuje ze TT bardziej do mnie przemawia niż A3, pod wieloma względami.
    Zaczynajac od prostego faktu ze lubie nowsze auta (ledy , drzwi bez obrazowek szyb i te sprawy).
    Kolejna sprawa w A3 żeby wyglądało tak jak chce musze komplementowac czesci , uwzględniać robociznę , nieplanowane wydatki, nakrzywoanie błotników żeby weszły do przedlifta , bo trochę osób to robiło chociaż gra warta świeczki . Jednak TT jest nowsze jak dla mnie bardziej trafia w moja osobę, czuć świeżość i unikatowość, bo nie ma tego dużo na ulicach przynajmniej w moim rejonie.

    Wiesz co jeśli bym kupował to koło maja/czerwca wiec aktualnie rozważam i próbuje poszukać jakiejś motywacji po forum, czy ze tak powiem lepiej wydać więcej nie ekonomicznie i mieć TT, czy iść ekonomicznie i skoro już tutaj pewne modyfikacje droższe poczyniłem powinienem przy tym zostać, tu jest mój problem.

    Nie ukrywam pewnie by mi pomogło spotkać kogoś z TT 8j 3.2 na Śląsku niedalekim mojego i wtedy pewnie wiedziałbym czy jest szał czy jednak nie. Póki co ciezki dla mnie temat :/

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Temat nie jest ciężki.
    Sam już wiesz, że ciągnie Cię do TT.
    A co do dźwięku silnika w TT, to nie bez powodu zaprosiłem Ciebie do siebie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Temat nie jest ciężki.
    Sam już wiesz, że ciągnie Cię do TT.
    A co do dźwięku silnika w TT, to nie bez powodu zaprosiłem Ciebie do siebie.
    No w sumie elmacho jak tak spojrzeć z innej perspektywy, ze już z dwa miesiące dziennie oglądam na YT TT, Czytam każdy temat na forum o modyfikacjach itd no i zakładam wątek , to chyba masz racje i temat rozwiązany Ale to jeszcze z pół roku będę musiał zapewne poczekać

    A powiedz mi skÄ…d jesteÅ› ?

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Czerwionka-Leszczyny.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Czerwionka-Leszczyny.
    Ano to znana okolica, zwłaszcza jak do Katowic jeżdżę to prawie po drodze
    Jak będzie taka opcja a byłbym gdzieś w rejonie to chętnie bym zerknął na 3.2

  10. #10
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Cytat Zamieszczone przez Mateov Zobacz posta
    Wiesz co skreślać napewno będę bo jednak VR6 ma piękny dźwięk, mi nie zależy żeby robić kolejne stage
    Żeby mieć końcowi 400 konii i wiem ze dźwiganie mocy w VR6 jest drogie bo znam silnik bardzo dobrze.
    Jeżdżę nim długo i zależy mi na jego klangu i bezawaryjności

    No właśnie czuje ze TT bardziej do mnie przemawia niż A3, pod wieloma względami.
    Zaczynajac od prostego faktu ze lubie nowsze auta (ledy , drzwi bez obrazowek szyb i te sprawy).
    Kolejna sprawa w A3 żeby wyglądało tak jak chce musze komplementowac czesci , uwzględniać robociznę , nieplanowane wydatki, nakrzywoanie błotników żeby weszły do przedlifta , bo trochę osób to robiło chociaż gra warta świeczki . Jednak TT jest nowsze jak dla mnie bardziej trafia w moja osobę, czuć świeżość i unikatowość, bo nie ma tego dużo na ulicach przynajmniej w moim rejonie.

    Wiesz co jeśli bym kupował to koło maja/czerwca wiec aktualnie rozważam i próbuje poszukać jakiejś motywacji po forum, czy ze tak powiem lepiej wydać więcej nie ekonomicznie i mieć TT, czy iść ekonomicznie i skoro już tutaj pewne modyfikacje droższe poczyniłem powinienem przy tym zostać, tu jest mój problem.

    Nie ukrywam pewnie by mi pomogło spotkać kogoś z TT 8j 3.2 na Śląsku niedalekim mojego i wtedy pewnie wiedziałbym czy jest szał czy jednak nie. Póki co ciezki dla mnie temat :/
    Oczywiście, że TT No chyba że S3...

  11. #11
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    No temat , ze tak powiem do zamknięcia

    Elmacho uświadomił ze pragnę TT na przynajmniej kilka lat :P
    Świetne auto, zbieranie gotówki trwa do wakacji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •