Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Smarowanie prowadnic szyb

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Smarowanie prowadnic szyb

    Witajcie

    Przeszukiwałem forum pod kątem tej operacji, ale znalazłem jedynie jakieś poszlaki.

    Od czasu do czasu mam problem z szybami. FIS poprawnie wykrywa otwarcie/zamknięcie, dlatego mikrostyki bym wykluczył.

    Dziwne cuda które się zdarzają:
    - Szyby przy otwieraniu/zamykaniu drzwi lubią się nie otworzyć, ale to dość powszechne. (Swoją drogą po co one się uchylają przy otwieraniu/zamykaniu drzwi? O to żeby nie waliły o uszczelki? Czy to tylko taki bajer? Bo ja szczerze bym wolał żeby w ogóle się nie otwierały niż robiły to jak im się zachce. Rozumiem, że nie da się tego wyłączyć bądź jest to potrzebne?)
    - Kilka razy zdarzyło mi się, że przy zamykaniu samochodu z pilota szyba kierowcy zjechała całkiem w dół. Po ponownym wejściu do samochodu nie dało się jej podnieść przyciskiem. Musiałem kilka razy zamknąć/otworzyć drzwi i zablokować/odblokować samochód. Dopiero wtedy zaczęło działać.
    - Szyby czasami bez powodu nie reagują całkiem na przyciski.
    - Szyby mega często otwierają się "na raty".


    Szczerze nie wiem gdzie szukać przyczyny, ale chciałbym zacząć od czyszczenia mechanizmu szyb i jego nasmarowania. Wiem, że powinno się do tego użyć smaru silikonowego. Problem w tym (tutaj usiądźcie dla bezpieczeństwa), że nie wiem dokładnie gdzie ten smar zastosować. Czy nasmarowanie samych prowadnic (Domyślam się, że to właśnie te czarne elementy zaznaczone na zdjęciu?) wystarczy?

    Załącznik 14491
    ps. Spokojnie, to zdjęcie z internetu. Ja bym swoich drzwi tak nie potraktował :P

    Gdyby ktoś przypadkiem miałby pod ręką rozmontowane drzwi i byłby w stanie zrobić zdjęcie pokazowe lub nagrać krótki filmik, to byłbym niezmiernie wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 09-11-2018 o 05:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •