Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: [8N 1.8t 180km)

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    szczelnosc to podstawa w tym silniku, osobiscie uwazam ze nawet jesli jakas u Ciebie nieszczelnosc jest to bedzie ona niewielka. Na pewno masz nieszczelny uklad pcv pod kolektorem skoro jest usmarkany w oleju. Nie moze tak byc i tez trzeba sie tym zajac ale przez niego nie spadnie odczyt na przeplywce az tak drastycznie jak u Ciebie. Ja bym na Twoim miejscu podrzucil przeplywke ktora jest sprawna na 100% (mozna u kolegi zobaczyc w logach ile podaje przed podmiana, zeby miec pewnosc ze jest ok) i wtedy sprawdzic co sie dzieje u Ciebie. Jesli kolega ma 180km wersje bedzie pasowala jesli 225konna nie zapniesz jej bo bedzie miala inna srednice pomijajac juz ze sie do Twojego silnika nie nadaje. U Ciebie powinna byc przeplywka BOSCH o numerze 0280218063. Ori ma inny numer ktory jest na naklejce, jedyny sluszny zamiennik to wlasnie BOSCH o numerze ktory podalem, ma byc nowy, a nie uzywany gdyz nie masz pewnosci co kupisz i bedziesz sie dalej zastanawial bo ''miala byc sprawna''.. Jak sie okaze ze musisz wymienic przeplywke uderz do michal26 zalatwi Ci dokladnie to co potrzeba. Nie szukaj na alle i innych portalach bo kupisz jakiegos chinola ktory jest absolutnie nic nie warty, kosztuje polowe tego co BOSCH i kasa wywalona w bloto.

    Kolejna sprawa, juz tak na marginesie, jesli masz stozek ktory nie jest firmy Amsoil, (zadne k&n, wkladki pipercross itd sie nie nadaja) to zmien najlepiej na oryginalny filtr powietrza w ori obudowie bo po wymianie przeplywomierza szybko go zabijesz ponownie. W 1.8t mozna uzywac tylko filtrow suchych, a seryjny filtr starcza na ok 300KM wiec pchanie innych przy normalnych setupach mija sie z celem.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 10-11-2018 o 00:25

  2. #17
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Spokojnie u Michała już kupowałem nawet pytałem o koszty tej przepływki już. Czytałem na forum że zamienniki to kibel odnośnie przepływek także z tego także zdaje sobie sprawę z tego też. A jeżeli kolega ma 150 km? (ogólnie silnik który siedział w corku teraz w golfie 2 w każdym razie 1.8t tylko mocno pomodzony tak czy siak to wersja 150 lub 180 pierwotnie.

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz numer przeplywomierza. Jesli faktycznie od 1.8t 150km to powinien byc ok.

  4. #19
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Dzisiaj zobaczyłem, że rura doprowadzająca powietrze do filtra powietrza jest mocno uszkodzona czy może to mieć jakikolwiek wpływ na te słabe wartości z przepływki czy inne skutki? (do środka nic nie wpadło itp)
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/ca27432247f6761a
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e7b441255007d9a8

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Filtr powietrza mam świeży oryginalny żadne stozki i "sportowe wkłady"

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Postluczkowe pozostalosci.. nie, ta rura nie ma wplywu na to co dolega w Twoim aucie, ale generalnie jest to dosc wazny element dzieki ktoremu filtr ssie chlodniejsze bardziej uporzadkowane powietrze. Warto go wymienic przy okazji

  6. #21
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Zgadza się samochód był uszkodzony właśnie w miejscu gdzie ta rura na szczęście to jedyne pozostałości. Zostanie wymieniona. Odezwę się gdy uda się przepływke podmienić. Zostało mi ogarnięcie też tego układu PCV, zastanawiam się, czy kupić CT czy bawić się z oryginalnym systemem.

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja zrobilem pcv na nowych czesciach z aso i jest to kosztowna opcja. Na zamiennikach toprana bedzie sporo taniej ale za pare lat trzeba bedzie bawic sie znowu bo jakosc slaba. CT zrobisz raz i masz z glowy, czyscisz puszke od czasu do czasu i czesc. Ogolnie wszystko przemawia na korzysc CT.

  8. #23
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Mam już przewód silikonowy (20 mm) jak powinno być wystarczy zamówić tanka z properfekt tylko problem z tym kto to porządnie założy :/ sam nie czuje się na siłach niestety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •