Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Logi mojej TT 225km Q - prośba o analizę bo coś jest nie tak

  1. #1
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47

    Logi mojej TT 225km Q - prośba o analizę bo coś jest nie tak

    Dzięki uprzejmości Marko w-wa mam zrobione logi, auto miało mieć 256km i 350Nm bo taki mam wykres z hamowni ale to było ponad 10 lat temu, z logów nie wygląda żeby te parametry były utrzymane, może ledwo seria albo i to nie.
    Marko sprawdził kilka rzeczy, nieszczelności w dolocie nie ma, dv sprawny, coś tam jeszcze też, ogolnie jest ok ale te logi mówił, że słabe. Log z numerem 6 jest na przełożonym od Marko przepływomierzu.
    Pierwsze co zrobię to wymienię świece, co jeszcze proponujecie zrobić rzeby auto odzyskało swoją sprawność ? logi.zip

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    Załączam logi w plikach jpg żeby łatwiej je było obejrzeć.Nazwa:  Log 1.jpeg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  76.6 KBNazwa:  Log 2.jpeg
Wyświetleń: 142
Rozmiar:  78.4 KBNazwa:  Log 3.jpeg
Wyświetleń: 142
Rozmiar:  66.1 KBNazwa:  Log 4.jpeg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  69.6 KBNazwa:  Log 5.jpeg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  73.8 KBNazwa:  Log 6.jpeg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  68.1 KB

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Auto ma jakis soft i teraz ciezko powiedziec co autor mial na mysli. Przeplywka pokazuje troche dziwne wartosci. Korekty zaplonu sa za duze i pytanie czy jest za ostry kat zaplonu i stuka czy cos jest zle skalibrowane:/
    Najszybciej wgrac serie i jak bedzie ok to zrobic nowy soft a jak bedzie zle to doprowadzic do prawidlowych wartosci i dopiero wgrac ponownie soft i wtedy powinno byc lepiej.

  4. #4
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    Dzięki Pawle za odpowiedź, przychodzi Ci coś do głowy patrząc na te logi co mógłbym sprawdzić / wymienić nie ruszając na razie softu bo to pewnie 1000 zł jak nic na początek a i tak może się okazać, że w serii też są jakieś problemy ? Kiedyś na tym sofcie pokazywał te 256km ale wiadomo, że po latach wszystko zmieniło swoje parametry i się auto rozkalibrowalo dlatego mam plan po kolei wymieniać zużywające się podzespoły i obserwować czy coś się zmienia w logach na plus.

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Szczelnosc i sprawdzic czemu przeplywka tak malo mierzy. Byc moze ktos ja beznadziejnie przekalibrowal aby nie przekroczyc limitu max przeplywu a wtedy soft nadaje sie na smietnik i lepiej wgrac serie

  6. #6
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Szczelnosc i sprawdzic czemu przeplywka tak malo mierzy. Byc moze ktos ja beznadziejnie przekalibrowal aby nie przekroczyc limitu max przeplywu a wtedy soft nadaje sie na smietnik i lepiej wgrac serie
    Co do softu się nie wypowiem bo moja wiedza na ten temat jest żadna, natomiast jeśli chodzi o szczelność to sprawdziłem i odziwo wszystko wygląda ok. Autko ogólnie słabo jedzie i podczas jazdy powyżej czterech tysięcy obrotów brak jej już mocy przy okazji pojawia się kontrolka (trakcji i abs), lecz to chyba nie ma wpływu na jazdę gdyż jest to błąd czujnika przyspieszenia (G251). Co do korekt (020) zaleciłem na początek wymianę świec ponieważ to wielka niewiadoma, a pod maską wygląda jakby nikt tam nigdy nie zaglądał koszt nie wielki, a być może coś zmieni.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To sprawdzic czemu przeplywka tak malo mierzy( podlozyc pewna z innego auta w ktorym pokazuje wartosci 170-180g na serii)

  8. #8
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    Była zakładana przpływka od Marko i też słaby wynik, max 162g (log 6)

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak u Marka po sofcie mierzy okolo 200gs to wgrac serie bo ten soft jest skopany:/

  10. #10
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jak u Marka po sofcie mierzy okolo 200gs to wgrac serie bo ten soft jest skopany:/
    Pawełku u mnie po zmianie cewek i świec pokazywała ostatnio 217gs. także jest na 100% sprawna.

  11. #11
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    Zrobiłem dzisiaj logi, chyba wygląda to dużo lepiej niż w pierwszych logach powyżej. Prośba aby ktoś kto się zna (bo ja nie za bardzo ) wypowiedział się czy jest lepiej ?

    Zauważyłem też dziwną rzecz, stałem w miejscu i grzebałem w VAGu, myślę że 15 min i zaczęła mi się TTa gotować, na klimie pokazało 117c, nie włączył się w ogóle wiatrak chłodnicy. Po zgaszeniu silnika od razu się wiatrak włączył, po ponownym zapaleniu też wiatrak działa prawidłowo. Wniosek z tego taki, że jak jesteśmy podłączeni do obd to wiatrak nie działa, może żeby silnik wiatraka nie wprowadzał zakłóceń w transmisji danych... Nie wiem, może to przypadek ale trzeba zwrócić uwagę żeby kłopotu nie było

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •