Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Logi do oceny po usunięciu n249

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Lskierka Zobacz posta
    Z pomocą Gigo sprawdziłem szczelność - dzięki gigo za rady. Zaślepiłem całkowicie wąż idący od grzybka odmy do TIP-a i odkręciłem korek wlewu oleju. Dmuchałem i jedyne powietrze, które gdzieś uciekało to na łączeniu TIP-a z zaślepką PCV, którą pompowałem powietrze. Nigdzie indziej nie słyszałem by uciekało powietrze.

    Po długiej rozmowie z Gigo zaczęło mnie zastanawiać to, dlaczego w bloku 115 ciśnienie zadane przez komputer zawsze jest w okolicach 1800 gdzie przy tym motorze powinno być około 200. Porównałem to z innymi logami na forum i u mnie jest za niskie ciśnienie. Może dlatego też przepływomierz liczy dużo niższą wartość? Nie jestem specjalistą więc staram się tylko analizować wszelkie możliwości.

    Tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy wymiana kompa nie ma nic z tym wspólnego. Nie wiem z jakiej wersji był wzięty. Mechanicy wymienili mój na obecny bo był problem ze sterowaniem cewkami.
    Można jakoś sprawdzić lub za pomocą VAG zmienić to zalecane ciśnienie przez komputer?
    Sprawdz co jest napisane na kompie i na vagu po wejsciu w silnik w lewym gornym oknie bedziesz mial nr softu

  2. #32
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Tak wygląda VCDS po wejściu w silnik. Dziś byłem nieco zajęty i nie miałem czasu zajrzeć i zobaczyć co jest napisane na ECU.

    Paweł,
    Czy jesteś w stanie pomóc na podstawie samego screena czy lepiej bym teraz rozkręcił podszybie i sprawdził co dokładnie jest na kompie?

    Nazwa:  vcds.PNG
Wyświetleń: 108
Rozmiar:  25.0 KB

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Paweł,
    W moim poprzednim temacie przed naprawą różnych rzeczy pompowałem ponad 1,5 Bara.

    Po zmianie kompa mam teraz 0,8 bara.
    Coś mi wydaje się, że to kwestia tego kompa.

    Link do poprzedniego tematu:Link Poprzednie logi

    Logi dla 115:
    Nazwa:  log115.JPG
Wyświetleń: 83
Rozmiar:  82.1 KB

  3. #33
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Według mnie wsadzili Tobie kompa od wersji 180 .

  4. #34
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Niestety ale mam podobne obawy dlatego chciałbym by ktoś pomógł mi sprawdzić versje softu. Najlepiej jakby ktoś z APX 225 sprawdził swoją to będę mógł porównać. W ciemno jechać na robienie nowej mapy chyba nie ma sensu bo wydam około 1000 zł za program, a problem może być gdzieś indziej. Może ktoś pomoże mi w sprawdzeniu tego softu ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •