Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przedstawiam nowego członka klubu TT :-)

  1. #1
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47

    Przedstawiam nowego członka klubu TT :-)

    Audi TT Roadster Quattro 2000r. 224km

    Trochę historii Auto pochodzi ze Szwajcarii gdzie też zostało poddane lekkiemu tuningowi przez renomowaną firmę Sportec gdzie TT dostała nowy wydech, zmodyfikowany zderzak tył oraz podniesiona moc do 256km i 354Nm co potwierdza wykres z hamowni. Było też coś grzebane przy zawieszeniu bo na każdym dołku pląby z zębów wypadają i tylne koła są lekko pochylone co mi się osobiście chyba nie podoba... Do Polski trafila w 2008 roku z przebiegiem 90 tyś. Po kolejnych 3 latach zmieniła właściciela a właściwie właścicielkę od której kupiłem to auto. Obecny przebieg to 151 tyś. razem z autem dostałem sporo faktur z Polski i Szwajcarii oraz wszystkie książeczki serwisowe, jest nawet plastikowy kluczyk serwisowy, po analizie tych dokumentów jestem prawie pewien, że ten przebieg jest oryginalny. Dlaczego prawie o tym później.
    Samochód techniczne jest w bardzo dobrym stanie, nic nie stuka, nic nie puka, ładnie zapala na zimnym i ciepłym, dach sprawny, nie cieknie, raczej był wymieniany bo jego stan jest idealny, wnętrze bardzo zadbane, praktycznie jak nowe. Pod maską suchutko, nie ma żadnych wycieków, wlany Motul (od kiedy jest w Polsce zawsze jeździł na Motul albo 300 albo 8100) wszystkie plastiki na swoim miejscu.

    Teraz trochę wad bo i te są w 18 letnim aucie. Na drzwiach pasażera mała wgniotka od wózka sklepowego, na tylnym prawym błotniku czujnik wykazał lekką szpachle i od spodu na rancie błotnika pojawia się ruda. Przy przekraczaniu na 2 i 3 biegu 4 tyś. obrotów wyłącza się ESP i ABS, ale na na wyższych biegach to nie występuje, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko ponownie działa, przeszło mi przez myśl, że to może specjalnie ktoś coś w VAG ustawił ale nie wiem czy to możliwe. Generalnie nie wiem jak w waszych TT ale tu pomimo nowych tarczy i klocków hamulce są według mnie słabe, a ABS to już w ogóle tragedia, bez niego hamowanie jest znacznie efektywniejsze. Wskaźnik paliwa i temperatury pokazuję głupoty, bak mam cały czas pełny co może dobrze robi na psychikę ale gorzej już jest jak przychodzi do płacenia na stacji benzynowej, a temperatura też dochodzi do max pomimo, że wskazanie na wyświetlaczu klimy pokazuje, że wszystko jest w normie. I jeszcze jedna rzecz odnośnie zegarów, prędkościomierz mam w milach i kilometrach, czy w samochodzie ze Szwajcarii nie powinien być tylko w kilometrach ?!? Dlatego pomimo dokumentacji mam trochę wątpliwości co do przebiegu.

    Generalnie zakup uważam za bardzo udany, zwłaszcza, że kosztowało mnie to auto grubo poniżej 15 tyś. PLN.

    Jeżeli w okolicach Warszawy jest jakiś forumowicz z większą od mojej wiedzą na temat TT (bo ja nie mam żadnej, to moje pierwsze Audi) to chętnie bym podjechał, żeby rzucił swoimi fachowym okiem i może coś podpowiedział co należy wymienić albo poprawić, żeby cieszyć się długą i bezawaryjną eksploatacją.

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    hej, gratuluje zakupu

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez pmiszczak Zobacz posta
    Jeżeli w okolicach Warszawy jest jakiś forumowicz z większą od mojej wiedzą na temat TT (bo ja nie mam żadnej, to moje pierwsze Audi) to chętnie bym podjechał, żeby rzucił swoimi fachowym okiem i może coś podpowiedział co należy wymienić albo poprawić, żeby cieszyć się długą i bezawaryjną eksploatacją.
    Jest dużo takich osób.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Jest dużo takich osób.
    Spoko Grześ poradzimy sobie.
    Nie to abym miał się za jakiegoś znawcę ale coś nie coś wiem, także damy radę.

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Z tego co wiem to jak licznik masz w milach to przebieg też masz w milach...czyli jakieś 151k mil, może się mylę ale w Anglikach zawsze tak jest. Dodatkowo może ktoś wreszcie w końcu będzie miał informacje czy faktycznie był taki moment w 2000roku że wychodziły wersje z fotelem "polift" oraz kierownicą z "przedlifta" ? Bo ja nie chcę się już przypadkiem robić za głupka ... Tak po za tym to ciekawa opcja z tym wydechem

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    No właśnie na wyświetlaczu są kilometry, jest znaczek km i widzę jak jeżdżę, ze to pokazuje kilometry nie mile, ot zagadka

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez pmiszczak Zobacz posta
    No właśnie na wyświetlaczu są kilometry, jest znaczek km i widzę jak jeżdżę, ze to pokazuje kilometry nie mile, ot zagadka

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
    Mając licznik w milach można zmienić wskazania wyświetlacza na km.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Licznik pewnie został wymieniony ze względu na problemy ze starym.

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Dodatkowo może ktoś wreszcie w końcu będzie miał informacje czy faktycznie był taki moment w 2000roku że wychodziły wersje z fotelem "polift" oraz kierownicą z "przedlifta" ?
    Fotele już pod koniec '99 były poliftowe, przedlift fotela był w '98-'99, dodatkowo od marca/kwietnia '00 zmieniono w produkcji lusterko na pół okrągłe i sprzedawano taki mix: kiera ze znaczkiem i lusterko pół okrągłe.
    Nawet jestem skłonny powiedzieć, że modelowo 2000 miał już nowsze fotele, a zwłaszcza w wersjach z "Q".
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Pawel_WPR
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ładny
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Licznik pewnie został wymieniony ze względu na problemy ze starym.
    Czy przebieg zapisuje się w liczniku, czy w ECU ? Jeżeli w liczniku to czy po wymianie da się ustawić przebieg wyświetlany przez licznik ? Wnikam w temat bo według papierów przebieg, który się wyświetla się zgadza a wszystko wskazuje na to, że musiał być wymieniony, chyba że w Hamburgu produkowali wersje na stany i ktoś po prostu taką kupił ale sądzę, że wtedy byłoby więcej różnic nie tylko licznik ..

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Podejrzewam, że już w PL został licznik zmieniony przez poprzednika (taniej).

    Nie jestem pewien, ale na pewno licznik zapisuję przebieg, co nie znaczy, że w wymienionym można zmienić/ustawić jaki się chce.
    Popatrz na zdjęcie wyjętego licznika, ma przebieg swój a nie wyzerowany (zdjęcie zapożyczeń z tematu Jerrego)
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 03-11-2018 o 12:07
    __________________________
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •