Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kabel USB w schowku.

  1. #1
    Awatar Johnny.b
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    15

    Kabel USB w schowku.

    Cześć wszystkim,

    w mojej TT 8J mam kabel USB w schowku (załączam zdjęcie). Podłączyłem ładowarkę do telefonu i nic. Próbowałem również pendriva, ale także nic. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Radio mam Audi chorus.

    p.s. raczej nie wygląda to na oryginalny przewód

    LINK do zdjęcia:

    https://imgur.com/a/nDOYzrp

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Proponuję wziąć najmniejszego pen drive i sformatować go na FAT32, największe szanse wykrycia...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Hej
    Przede wszystkim napisz czy ledwo co nabyłeś auto, bo podejrzewam podmiankę. Na naklejce radia masz pinout wyjść/wejsc. Opcje in/out, aux, aktywuje się interfejsem w radiu.(zmiana kodowania).
    1) Kupiłeś samochód od kogoś kto zostawił kabelek i zamienił radio z innego .
    2) Z tego co się orientuje żadne radio chorus (bez specjalnych przeróbek) nie posiada możliwości podpięcia kabla USB tylko audio po jack'u.

    Wg mnie ten kabel był podłączony albo do lepszego modelu albo ktoś wyciągnął sobie z zasilania np zapalniczki w celu dodatkowego ładowania czegoś w schowku.
    przede wszystkim miernik w łapę i sprawdz czy wogóle jest tam napięcie 5 V.
    Ostatnio edytowane przez Annubis ; 30-10-2018 o 06:43

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Było wspomniane o ładowarce telefonu... Inna sprawa, że nie każdy kabel wspiera audio (np. kabel od ładowania laptopa nie przesyła u mnie dźwięku między dwoma słuchawkami na USB typu C, a inny, dostosowany do jeszcze większych napięć i prędkości już tak.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar Johnny.b
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    15
    Hej,
    marik- z pendrivem sformatowanym na FAT32 próbowałem, ale cisza.

    Annubis- Samochód kupiłem kilka dni temu i już tak było. Nie wiem, czy było wymieniane radio itp.

    Dzięki chłopaki za podpowiedzi, ale po prostu niech sobie tam wisi ten kabel. Widocznie jest do niczego :P

    Pozdrawiam!

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Są jeszcze nowe telefony. Jak nie mają Jack 3,5mm, to zawsze kierują Audio na USB. Może trzeba by spróbować tak, że telefon wysyła muzykę... Inna sprawa, czy da się uruchomić na radio kanał związany z muzyką. Może radio widzi urządzenie pod inną nazwą... Raczej ktoś nie modował po nic.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Kolego marik rozróżniam słowo kabel, ładowarka, kojarzę typy kabli połączeniowych usb różnych typów i nie tylko ale Ty czytasz jak dla mnie bez zrozumienia i piszesz (wybacz szerość) zupełnie bez wiedzy
    wytłumacz mi proszę gdzie sobie podepniesz kabel USB w Audi Chorus jak napisał kolega ? Nie pisze tego żeby być złośliwy bynajmniej.
    Ten wystający kabelek można podłączyć i pod złącze obd przez interfejs jak i pod gniazdo zapalniczki itd/itp ale za wuja Janusza nie podłączysz fizycznie tego z chorusem więc po co zastanawiasz się nad transferem muzyki?
    Jeśli to radio ma na naklejce pinout aux - co najwyżej kolega podłączy Jack'a i tyle. Niektóre fabryczne radia tego wejścia nie posiadają i wtedy na naklejce są puste miejsca. Ot tyle w temacie.

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Tylko nadal pozostaje pytanie, PO CO TO ZROBIŁ POPRZEDNI WŁAŚCICIEL. Gdyby ten kabelek był do niczego, to najpewniej by tam go po prostu nie było.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Dałem tezę w pierwszym zdaniu, czy kolega jest świeżym posiadaczem autka, mogłem tylko podejrzewać że poprzedni właściciel wymontował lepsze radyjko/navi w momencie sprzedaży i wstawił tańszego chorusa.
    Ponieważ nie chciało mu się kombinować z wyciąganiem kabelka USB - zostawił go. Dlatego powtórzę, warto zbadać miernikiem napięcia na kabelku lub wyjąć radio i obejrzeć drugą stronę tegoż kabelka i wszystko będzie jasne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •