Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Opony

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Opony

    cześć ;]
    jako nowy użytkownik Srebrnej STTrzały napotkałem problemy w postaci jej ogumienia.
    Na pewno muszę kupic komplecik opon nie tylko na lato...
    ale zacznę od letnich, co sądzicie o takim połączeniu
    przód: http://www.opony.com/opony/49440_firestone_fhsz80.html
    tył: http://www.opony.com/opony/47628_goo...xcellence.html
    czy to rozsądne posunięcie czy lepiej wszystkie cztery takie same??
    jesli tak to które z nich wybrać??
    co do zimy mam zupełnie inny problem... myslę o felgach 16" i tu problem
    jaki rozmiar opon??
    i kolejny dylemat problemy ze wzmocnionym brzegiem opony, takie ze przy zlapaniu kapcia da się jeszcze na niej jechac ktoś to testował?? zastanawia mnie to bo po 3 dniach użytkowania tej kotki złapałem gumę gdzieś w totalnej dupie i miałem kłopot z zakupem opony pasującej do felgi (w niedziele dla ułatwienia)
    następne pytanie jaka dojazdówka?? rozmiary rodzaj felgi... może ktos coś doradzić??
    z góry thx
    P.
    i do zobaczenia na szlaku ;]

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Cześć PiT! Mam głupi zwyczaj odpisywania na posty w których nikt się nie wypowiada, więc i tutaj mnie nie zabrakło

    Jeśli chodzi o opony letnie to pomimo tego, że nie masz napędu quattro to zdecydowanie polecam Ci cztery identyczne modele opon na wszystkie koła!

    Opony, których linki wstawiłeś powyżej są OK, ale zastanów się czy nie lepiej kupić nowszy model opon (a wychodzą takie przynajmniej, co rok), bo przecież nie na darmo konstruktorzy siedzą i badają mieszanki, charakterystyki opon na suchej i mokrej nawierzchni i to pod różnymi obciążeniami. Sam pomyśl czy warto, bo cena oczywiście jest wyższa.

    Co do "wzmocnionych opon", są to tzw. opony typu runflat, które rzeczywiście są dobrym rozwiązaniem, ale do samochodów premium (nowe BMW serii 5, mercedes CLS), gdzie Panowie w garniturach nie wysiądą, żeby oponę wymienić. Poza tym opony są bardzo twarde i trudno byłoby je zestroić z zawieszeniem TT (skądinąd też twardym)

    Dojazdówka? No właśnie, nie masz nic w bagażniku?

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4
    Dzięki za odpowiedź rozjaśniłeś moje wątpliwości, co do dojazdówki to teraz już mam ;]
    P.
    do zobaczenia na szlaku ;]

Podobne wątki

  1. Opony 235/30 R20
    Przez Morissxd w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 02:05
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 19:16
  3. Opony 225/45/17
    Przez miskof w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •