Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: [8J] - Żaden pilot nie otwiera drzwi, ale je zamyka i otwiera bagażnik - wtf?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80

    [8J] - Żaden pilot nie otwiera drzwi, ale je zamyka i otwiera bagażnik - wtf?

    Cześć,

    Wymieniałem wczoraj tarcze i klocki, ale to chyba nie jest ważne. Ważne, że odebrałem TT od mechanika i już na starcie nie mogłem otworzyć drzwi z pilota. Musiałem to zrobić kluczykiem. Wcześniej wszystko działało normalnie.
    Pomyślałem: kluczyk się rozprogramował. Jednak mogę auto zamknąć pilotem oraz otworzyć bagażnik, więc to chyba nie to.
    Ok, może przycisk w pilocie się zepsuł... Sprawdziłem drugiego pilota i mam to samo, nie otwiera drzwi, reszta działa. Znaczy, że przycisk dobry.

    Przeczytałem chyba wszystkie posty, które dotyczą kluczyków i modułu komfortu, ale takiego problemu nie znalazłem...
    Macie jakieś inne pomysły?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    Cześć, mam identyczny problem tylko u mnie zaczęło się od zamknięcia samochodu przy otwartych drzwiach pasażera. Drzwi pasażera nie otwierały się już z pilota, a bagażnik wraz z drzwiami kierowcy normalnie.
    Jakiś czas temu dołączyły drzwi kierowcy i samochód mogę tylko i wyłącznie otworzyć kluczykiem, a z pilota bezproblemowo go zamykam oraz otwieram bagażnik.
    Przy otwieraniu z pilota słychać dźwięk otwierania bez tego "finalnego pstryk". Jak wrócę do domu to będę coś kombinować..
    Ostatnio edytowane przez WYREWOLWEROWANY ; 27-10-2018 o 15:30

  3. #3
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Dołączam - drugi rok z rzędu, kiedy zaczynają się niższe temperatury, przestaje otwierać się z pilota zamek w drzwiach kierowcy - cała reszta działa normalnie. Rok temu już nawet szukałem nowego zamka, ale po stwierdzeniu, że pomagają wyższe temperatury, założyłem, że rozbiorę ten i zobaczę co i jak. Niestety na założeniach się skończyło... Od wiosny wszystko działało idealnie - natomast w ostatnich dniach już kilka razy musiałem otwierać kluczem. Coś tam chyba gęstnieje...

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Przysucha
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    15
    Proponuje zacząć od wymiany baterii w pilocie u mnie pomogło koszt jakieś 10 zł chyba warto zaryzykować
    Cytat Zamieszczone przez tas23 Zobacz posta
    Cześć,

    Wymieniałem wczoraj tarcze i klocki, ale to chyba nie jest ważne. Ważne, że odebrałem TT od mechanika i już na starcie nie mogłem otworzyć drzwi z pilota. Musiałem to zrobić kluczykiem. Wcześniej wszystko działało normalnie.
    Pomyślałem: kluczyk się rozprogramował. Jednak mogę auto zamknąć pilotem oraz otworzyć bagażnik, więc to chyba nie to.
    Ok, może przycisk w pilocie się zepsuł... Sprawdziłem drugiego pilota i mam to samo, nie otwiera drzwi, reszta działa. Znaczy, że przycisk dobry.

    Przeczytałem chyba wszystkie posty, które dotyczą kluczyków i modułu komfortu, ale takiego problemu nie znalazłem...
    Macie jakieś inne pomysły?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    Coś tam chyba gęstnieje...
    A może to wilgoć wchodzi i zaczyna coś nie stykać?!

    Cytat Zamieszczone przez giker Zobacz posta
    Proponuje zacząć od wymiany baterii w pilocie u mnie pomogło koszt jakieś 10 zł chyba warto zaryzykować
    Tylko w obu pilotach ten sam niski poziom baterii? Aż mi się wierzyć nie chce, ale spróbuję, zanim wyciągnę moduł komfortu.

  6. #6
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    U mnie wymiana nie pomogła, odpięcie akumulatora i programowanie kluczyka na nowo również. Coś jest nie tak z centralnym zamkiem przy otwieraniu, brakuje tego "szarpnięcia".
    Ciężko będzie znaleźć mi czas na rozebranie boku i obadaniu tematu, ale jeśli coś się ruszy będę informował i oczywiście śledził temat, może coś wspólnymi siłami uda się dźwignąć. (:

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Zaobserwowałem jeszcze jeden objaw towarzyszący tej awarii:
    - do auta mogę dostać się tylko otwierając je kluczykiem
    - kluczykiem otwierają się tylko drzwi kierowcy
    - jeśli nic nie zrobię, to po ~10 sekundach uruchamiają mi się światła awaryjne (jak mniemam alarm, tylko nie wiem, czemu nic nie wyje, ale to pomijam na razie)
    - żeby światła awaryjna zgasły, albo żeby ich nie zapalać (czyli przed upływem tych 10 sekund), muszę włożyć kluczyk i przekręcić stacyjkę
    - w momencie przekręcenia stacyjki otwierają się drzwi pasażera (!!!)

    Najbardziej mnie ciekawi ostatni objaw, który może komuś bardziej obeznanemu miejsce, gdzie szukać awarii?!

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Sprawdz moduł komfortu, w krorym jest zawarta centralka alarmu, Za kierowca okolo schowka/zmieniarki.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Sprawdz moduł komfortu, w krorym jest zawarta centralka alarmu, Za kierowca okolo schowka/zmieniarki.
    Jak mogę go sprawdzić?
    Czy trzeba rozmontowywać boczek przy tylnym siedzeniu, czy przez schowek od zmieniarki się do niego dostanę?

  10. #10
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    Szukałem dłuższy czas rozwiązania problemu, a wystarczyła zwyczajna wymiana obu zamków.
    Temat łatwy i przyjemny do ogarnięcia w niecałą godzinę na spokojnie.

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Mam identyczny problem jak OP, tylko że wyłącznie w jednym kluczyku. Zamierzam zacząć od wymiany baterii, i tu pytanie: Będę musiał po wymianie robić jakieś parowanie kluczyka czy coś? [TT 8J 2007]

    EDIT: Znalazłem w innym wątku kilka procedur kodowania https://www.klubtt.pl/showthread.php...t-w-kluczyku-(

    EDIT2: Po wymianie baterii kluczyk zadziałał od razu, bez potrzeby ponownego parowania/kodowania. Czyli jak pilot przestaje otwierać drzwi, to znaczy, że kończy się bateria, nawet jak zamyka i otwiera bagażnik!
    Ostatnio edytowane przez mihil ; 30-01-2020 o 11:50 Powód: Dodanie rozwiązania problemu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •