Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: ośka 1.8T 180KM - prośba o ocenę logów

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25

    ośka 1.8T 180KM - prośba o ocenę logów

    Witajcie!

    Jako, że obecne auTTko jest moim pierwszym z turbo, dość ciężko mi ocenić czy jego zachowanie i osiągi są prawidłowe. Zauważyłem jednak wyraźny dźwięk (chyba uderzającego o coś powietrza - siedząc za kierownicą słyszę go z przodu z lewej strony) gdy silnik jest na wysokich obrotach i szybko się je redukuje (np. zmiana biegów, ale jest też słyszalny przy zdecydowanym odpuszczeniu gazu).

    W związku z tym chciałbym Was prosić o ocenę logów i rozwianie wątpliwości czy dzieje się coś niepokojącego:


    Ostatnio edytowane przez kokosz ; 21-10-2018 o 12:08 Powód: poprawienie logów

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Może ma blow off, (czyli zawór upustowy) więc wywal to, a załóż orginalny DV.

    Logi zrób na 3 biegu od 1500 obr. do odcinki, czyli koniec około 6600-6800 obr./min.
    Zrób logi 002, 020, 031 oraz 115, 118
    Czy TT jest po programie ? Bo 180KM powinno pompować około 0,7 bara.



    Pozdrawaim
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 20-10-2018 o 15:30

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    gigo, dzięki za wskazówki. Zaktualizowałem logi w pierwszym poście zgodnie z Twoimi sugestiami. Odnośnie blow-off, przyznam że też to właśnie podejrzewam bo moment występowania idealnie pasuje, choć dźwięk wydaje mi się trochę dziwny (nie jest to takie typowe miękkie syczenie jakie widzę na filmikach z YT, ale odgłos nieco bardziej twardy, nawet powiedziałbym metaliczny). Niestety nie wiem czy auto jest po programie (poprzedni właściciel nic nie wspominał), ale na to chyba wygląda, bo doładowanie w większości zakresu jest większe niż 0.7 bara.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •