Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dymi na niebiesko

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20

    Dymi na niebiesko

    Witam, mam kolejny problem mianowicie od jakiegoś czasu przy deptaniu kopci mi na niebiesko, podejrzewam zawory, ktoś się orientuje ile to może kosztować?

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na niebiesko kopci bo pali olej, jesli podczas jazdy to prawdopodobnie puszcza turbo, uzzkodzone uszczelniacze zaworowe tez moga byc ale najczesciej kopci wtedy przy odpaleniu na zimnym np. po nocy. Olej skrapla sie na denkach tlokow i przy pierwszym strzale pojawia sie niebieska „chmurka”. Sprawdz czy w intercoolerze nie masz znacznej ilosci oleju, jesli tak, turbo do naprawy.

    W najgorszym przypadku stoja pierscienie zgarniajace i pali olej tamtedy. Tak czy inaczej jezeli posiadasz katalizator to po naprawie koniecznie sprawdz w jakim jest stanie, olej wypalajacy sie w katalizatorze skutecznie go zapycha. Tworza sie wtedy grudy wielkosci kasztanow i jest po kacie.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 19-10-2018 o 02:21

  3. #3
    Awatar vandallo87
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czysty
    Posty
    67
    Nie zawsze niebieski dym oznacza pierścienie na tłokach, które są dość drogie w naprawie. Ja miałem je do robienia w innym aucie, a nie kopciło prawie zupełnie. Zużycie oleju przy silniku 1.6 i 115 koniach wzrosło wtedy o około 270-300 ml więcej, niż maks od producenta na 1000 km. Dla TT te wartości będą zapewne wyższe. Dla pewności sprawdziłbym jaka ilość oleju schodzi podczas jazdy, ale niebieski kolor to w każdym aucie kosztowne sprawy.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Ogólnie właśnie zauważyłem dym tylko przy przykreceniu na luzie albo jedynce tak powyżej 4,a tak podczas jazdy normalnej nie zauważam tego

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To raczej pierscienie. Tak na wszelki zmierz kompresje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •