Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: MK1 vs MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Super o cos takiego mi chodzilo,
    a jakiś silnik po za 3.2 toleruje lpg ? z ciekawosci pytam, ale tam chyba wtrysk juz inny i trzeba benzyna chlodzic wtryskiwacze

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Super o cos takiego mi chodzilo,
    a jakiś silnik po za 3.2 toleruje lpg ? z ciekawosci pytam, ale tam chyba wtrysk juz inny i trzeba benzyna chlodzic wtryskiwacze
    3.2 to mpi więc nadal wtrysk pośredni (MPI). Sam mam takowego z lpg i odpukać nie narzekam. Trzeba tylko brać pod uwagę nieco większe spalanie, no ale to 3 litrowy silnik

    A co do porównań, to:
    1. Bagażnik w mk2 mniejszy niż w mk1, bo zunifikowali go do jednej wersji: płytkiej zarówno w ośce, jak i quattro (w mk1 ośka miała większy bagażnik). Aczkolwiek w te wakacje zjeździłem w dwójkę pół Europy i dało się jakoś zapakować Narty też spokojnie wchodzą.
    2. Skrzynia biegów w mk2 działa dużo bardziej precyzyjnie, czuję trochę jakbym miał joystick w ręku
    3. Prowadzi się lepiej niż mk1 (ale tutaj porównuję poprzednią ośkę mk1 do quattro mk2). Twardy i niewygodny w mieście
    4. Fotele dużo wygodniejsze w mk2, ogólnie wewnątrz siedzi się dużo głębiej, no i kierowca jest obudowany deską rozdzielczą.
    5. Xenony świecą średnio (ale może to wina odbłyśników). Generalnie w rodzinie u mnie jeździ kilka a6 c6 i one podobnie średnio świecą, więc wydaje mi się ogólnie w audi oświetlenie nie należy do wybitnych.
    6. Średnica zawracania dosyć duża (taka sama jak w a8 - prawie 11 metrów). Trochę średnio się nim operuje w mieście mimo, że to nie jest długi samochód. Mam wrażenie, że ośką mk1 lepiej się manewrowało (ale to może być też właśnie kwestia zawieszenia).

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Bagażnik w mk2 mniejszy niż w mk1, bo zunifikowali go do jednej wersji: płytkiej zarówno w ośce, jak i quattro (w mk1 ośka miała większy bagażnik). Aczkolwiek w te wakacje zjeździłem w dwójkę pół Europy i dało się jakoś zapakować Narty też spokojnie wchodzą.
    Bagażnik AUDI TT 8N coupe zależnie od wersji napędu 220-270 L.
    Bagażnik AUDI TT 8J coupe niezależnie od wersji 290 L. Fakt, że jest płytszy ( w porównaniu do TT 8N coupe z napędem na przód ), ale jest szerszy i głębszy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •