Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Ubezpieczenie i zniżki

  1. #1
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28

    Ubezpieczenie i zniżki

    Witam od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna audi tt mk1, którą pojadę oglądać bez taty, chcę dopisać ojca aby mieć większe zniżki przy ubezpieczeniu. Wystarczy, że wpiszę jego dane? Wystarczy na umowie podpis tylko jednej osoby kupującej czy konieczny jest obu? Czy wszystkie osoby kupujące/sprzedające muszą być osobiście przy zakupie?

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Rozumiem, że chcesz mieć współwłasność, więc na umowie muszą być wymienieni obaj współwłaściciele (wszystkie dane) i podpisy też muszą być dwa. Kwestia dogadania ze sprzedawcą, ale raczej przy podpisywaniu umowy Twój tata nie musi być obecny, ważne żeby był jego podpis.
    Pamietaj, że jak będziesz sprzedawał auto to też bez jego podpisu nic nie zrobisz.

  3. #3
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28
    Dokładnie, chciałbym być właścicielem z ojcem. Czyli reasumując będąc w miejscu zakupu samochodu nie potrzeba mi taty wręcz mogę się za niego podpisać.

  4. #4
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Raczej myślałem o tym, żeby uzgodnić umowę wcześniej i ją podpisać, a na miejscu ręcznie wpisać takie sprawy jak przebieg, ewentualne uwagi itp.
    Żadnego podrabiania podpisów

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Jakub.o Zobacz posta
    Witam od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna audi tt mk1, którą pojadę oglądać bez taty, chcę dopisać ojca aby mieć większe zniżki przy ubezpieczeniu. Wystarczy, że wpiszę jego dane? Wystarczy na umowie podpis tylko jednej osoby kupującej czy konieczny jest obu? Czy wszystkie osoby kupujące/sprzedające muszą być osobiście przy zakupie?
    Musisz mieć podpisy obydwu właścicieli na obydwu kopiach. Możesz też jechać z 2 umowami podpisanymi in-blanco (na obydwu będą podpisy Twojego taty). Pytanie tylko, czy sprzedający nie będzie się czepiał, że sprzedaje auto człowiekowi widmo.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Raczej myślałem o tym, żeby uzgodnić umowę wcześniej i ją podpisać, a na miejscu ręcznie wpisać takie sprawy jak przebieg, ewentualne uwagi itp.
    Żadnego podrabiania podpisów
    Dokładnie, nie bawimy się w takie rzeczy, bo to się może okazać przykre w skutkach

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jest jeszcze jedna metoda na współwłasność. Darowizna części pojazdu.

    1) Podpisujesz umowę ze sprzedawcą na siebie. 2)Robisz darowiznę na tatę. 3)Wpisujesz tatę do dowodu rejestracyjnego. 4)Wykupujesz OC ze zniżką.
    To uproszczenie postępowania ale ogólna procedura została zastosowana. (Tak zrobiłem przy swoim pierwszym samochodzie).

    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Ja bym się nad inna kwestią zastanawiał, czy warto w ogóle to robić bo i tak jeśli nie masz ukończonych 26 lat to dopisując tatę na współwłaściciela lub na odwrót ubezpieczenie na pewno będzie koło 1200 zł i wyżej

    Ja parę lat temu po przez to zrezygnowałem aby mieć 500 zł ,a nie 1200 . Teraz mając już 10 lat prawo jazdy i nawet pierwsze oc i tak zniżki sa ok

  8. #8
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Najłatwiej porównać na jakimś kalkulatorze bo może faktycznie różnica nie będzie duża, a jak będziesz miał szkodę to zniżki polecą chyba wam obu.

  9. #9
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28
    Mam 21 lat, także ja nie mam żadnej zniżki, z tego co mi liczyła kumpela pracująca w biurze ubezpieczeniowym najtańsze ubezpieczenie OC wychodzi 950 zł będąc współwłaścicielem.

  10. #10
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Możesz jechać sam , spisać umowę na siebie i zrobić darowiznę na ojca . Ja tak robiłem już 2 razy i problemów z tym nie ma

  11. #11
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Ja w ten sam sposób kupiłem ostatnio TT od kolegi z forum Gdybym chciał je wziąć w pełni na siebie, to zapłaciłbym miliony u ubezpieczyciela. Moi rodzice mieszkają za granicą, ale tato przewidział, że będę kupował samochód, dlatego też zostawił mi dwie umowy kupna sprzedaży na przyszłość. Ja poinformowałem tylko sprzedającego jaka jest sytuacja i, że nie ma możliwości żeby tata był przy podpisywaniu umowy. Ja na szczęście jestem w takiej sytuacji, że moja siostra posiada pełnomocnictwo notarialne, które upoważnia ją do wykonania większości papierkowej roboty w imieniu rodziców. Jednak nie sądzę żeby było to wielkim problemem jeśli Ty czegoś takiego nie posiadasz. To zależy na jakiego sprzedawcę trafisz.

    Miej na uwadze fakt, że możesz i tak mieć więcej opłat za sam fakt, że jesteś współwłaścicielem który nie ma zniżek. U mnie wyglądało to w ten sposób, że na umowie wpisaliśmy tatę jako pierwszego właściciela i siostrę jako współwłaściciela (Mi to totalnie zwisa, że nie jestem wpisany w dowodzie) Moja siostra nie posiada pełnych zniżek i z tego powodu zapłaciliśmy więcej niż gdyby miała komplet.

    Tak czy siak nie wyszło to drogo, bo 740zł na pół roku (W tej kwocie zawiera się OC + NNW + Ochrona zniżek + Rozbicie na dwie raty). Ja sam byłem zaskoczony, że da się tak tanio.

    Przygotuj się jeszcze na opłatę od wzbogacenia się (2% od kwoty wpisanej na umowie) oraz koszta rejestracji - 185zł jeśli auTTko będzie z innego miasta.

  12. #12
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28
    Gadałem teraz z typem i mi powiedział że mi nie wyśle umów tylko mam wziąć dowód osobisty taty i tyle nic nie musi podpisywać

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Handlarz wszystko powie oby tylko sprzedać. Weź głęboki oddech, wyluzuj i skorzystaj z wcześniejszych rad a unikniesz nieprzewidzianych problemów.

  14. #14
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Sprzedawałem kiedyś ubezpieczenia

    Nie ma sensu robić współwłasności przed ukończeniem 26 roku życia przez Ciebie. Napisz umowę tylko na Ojca i zrób ochronę zniżek na wypadek wypadku

    Jak skończysz magiczne 26 lat, Ojciec daruje Ci powiedzmy 50% pojazdu (moze nawet 5%) pójdziesz z umowa do wydziały komunikacji, później do ubezpieczyciela i zacznie Ci się liczyć historia ubezpieczenia.

    BTW
    Jak macie w domu jakąś przyczepkę, lub komarka, lub coś innego na co jest mała składka, to niech Cię już teraz do tego dopisze - zniżka już będzie się kulać niskim kosztem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •