Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Strojenie silnika w TTS 2011

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    Strojenie silnika w TTS 2011

    Hej. Ostatnimi czasy prawdopodobnie na dłuższy okres pozbyłem się Check Engine. Następnym krokiem jest drobne strojenie silnika. Jako że właśnie przeszedłem na zimówki, to przeczekam do wiosny z tematem. Temat jest znany, jednak przeszukując posty nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Do konkretów; Zależy mi na wystrojeniu silnika/eco tuning. Nie mam na myśli niebotycznych mocy, czy granicznych chipów, raczej dostosowanie pod europejskie 98. Celem jest najwyżej niewielki wzrost mocy, bo raczej celuję w ekonomię. Z tego też powodu nie chcę pchać się w koszty. A teraz konkretne pytanie;
    Czy jakikolwiek element eSki wymaga wymiany, zwiększa bezsensownie spalanie, nie wytrzymuje ~300 km itd. ? Czy warto jest zadbać o co innego, niż sama moc silnika? Hamulce są z tego roku, opony z tego roku (nie z gatunku najtańszych), N80 nowy. Planowałem też poużywać magicznych preparatów do czyszczenia silnika typu Liqui Moly Cera Tec i Liqui Moly Oczyszczacz zaworów, po czym wymienić olej i wtedy dopiero podkręcić.
    Pacjent: TTS 2011 USA Quattro S-tronic, podobno 265 KM
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli nie planujesz większych mocy, nie chcesz też większego spalania, to droga jest bardzo prosta i niezbyt kosztowna.
    Zacznij od mechanicznego wyczyszczenia nagarów w silniku, bo samą chemią dużo nie zdziałasz.
    Po tym zabiegu możesz w zasadzie przejść do softu sterownika silnika i na tym poprzestać.
    Auto będzie żwawsze, szybsze, spalanie nie wzrośnie, a całkiem możliwe, że spadnie.
    Możesz też pomyśleć nad DP 3" że sportowym katalizatorem.
    Dodatkowo możesz wymienić standardowy IC na jakiś wydajniejszy.
    Wszystkie zaproponowane modyfikacje zwiększą sprawność silnika, nie wpływając na obniżenie jego trwałości. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko będzie zrobione jak należy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Póki co nie będę się pchał w układ wydechowy, bo wiążę się to z kosztami... Choć nie wykluczam w przyszłości. W kwestii IC nie wiem w końcu, którą chłodnicę mi wymieniali... Muszę się przyjrzeć, czy mam tam fabrykę. Na pewno temperatura utrzymuje się kilka stopni poniżej 90. W kwestii nagaru, to znowu się wczytam w temat. Kiedyś się trochę tym interesowałem, ale temat praktycznie nie istnieje na forum, a jeszcze trudniej o jakieś opinie o zabiegu. Jedyne, co wiem, to że wydatek 1000-1500 jakoś był.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Kwestię nagaru możesz ogarnąć samodzielnie lub zlecić komuś. Niekoniecznie musi to kosztować 1500 zł.
    DP to tylko część wydechu, a naprawdę dużo daje. Oczywiście sam zdecydujesz, czy się w to będziesz bawił.
    Jak pisałem podstawa to usunięcie nagaru i soft.
    Reszta według uznania.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    I tak czytam o tym nagarze i nadal nie wiem... Zawsze jest stara kasta, dla której to mit, sceptycy, którym nic nie dało i ludzie od reklamy "oh, jak działa wspaniale"... Jednym to uspokoiło obroty jałowe (nie mam tego problemu), innym podniosło moc (pewnie od razu 5 razy). Problem jest stary, a mimo wszystko brak rzetelnych recenzji. Filmiki na YT mają ogromną ilość hejtu, a fora raczej syf. Jedynym ciekawym źródłem okazało się forum cupry, gdzie ktoś zdaje się ogarniać temat klubowiczom. Ktoś z ... małopolski. Za daleko. Wodorowanie dla jednych wspaniałe, innym nic nie daje. Mechaniczne nieraz podważane, że uszczelki dostają w d. Odrzucając inne źródła - na naszym forum nikt tematu nie przerabiał, a przynajmniej brakuje porządnych postów.

    Po przemyśleniu - do tematu czyszczenia silnika może wrócę dopiero, gdy hamownia u tunera wypluje większy niedobór. Sam się tematu nie podejmę, bo nie mam ani miejsca (na co dzień blok), ani czasu (cały dzień?), ani narzędzi (blok). Do tego brak doświadczenia w mechanice samochodowej.

    Pozostaje mi poczytać o firmach podkręcających auTTka.
    Dzięki za pomoc.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Silver
    Posty
    27
    Moja jest świeżo po czyszczeniu dolotu i zaworów, przy okazji wtryski poszły do kąpieli w ultradzwiękach. Różnica w mocy raczej żadna, subtelnie można odczuć reakcję na gaz szczególnie w niskim zakresie obrotów...No i pracuje idealnie równo na jałowych. Co do spalania; tu już coś widać. Po pierwszych próbach na tempomacie przy prędkości 100km/h spalanie jest w granicach 6,5-6,7l/100km wcześniej poniżej 7,2-7,5l nie dało się zejść... Tak więc myślę że warto to zrobić.... Takie czyszczenie wystarczy spokojnie na 100tyś km.
    Moja miała właśnie przy 100kkm czyszczony dolot to jeszcze tragedii nie było...
    Auto podczas testu spalania było/jest na letnich oponach 255/35/19, jest po sofcie z 200 na 250KM.
    Pozdro!

  7. #7
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ja u siebie też miałem niedawno czyszczony dolot, w moim wątku są zdjęcia porównawcze. Nie wiem skąd taka wysoka cena, ja zrobiłem to za 250zł... Spalanie spadło.

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czyszczenie mechaniczne, czyli rozebranie silnika i czyszczenie szczotkami metalowymi, wiertarkami, chemią bezpośrednio. To właśnie pchanie się w koszta. Wg niektórych to jedyny sposób na wyczyszczenie starego nagaru. Inni kuszą się na wodorowanie, czyli czyszczenie silnika bez rozbierania, używając wyłacznie odpowiedniego sprzętu. Koszta niższe ze względu na mniejszą ilość czasu (mechaniczne to 8h +/- 2, a wodorowanie to 30min-2h) oraz prostotę (zwykła maszynka robiąca robotę). Są wątpliwości, czy ta metoda doczyści dostatecznie silnik (nawet wykonawcy twierdzą, że nie rozszczelni silnika bo nie doczyści najstarszych nalotów na uszczelkach). Różnica w kosztach jest kilkukrotna. Jeszcze są metody typu chemia/dodatki do silnika/oleju/paliwa. Skoro jednak są tu "klienci", to spytam - gdzie, za ile, jaką metodą i ile czasu czyściliście silniki z nagaru?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    550
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czany
    Posty
    2
    warto zmienić intercooler na większy + chiptunning. Mozna tez pomyśleć o zmianie wydechu https://fmic.pl/107-zestawy-audi

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez ttforever Zobacz posta
    warto zmienić intercooler na większy + chiptunning. Mozna tez pomyśleć o zmianie wydechu https://fmic.pl/107-zestawy-audi
    Po pierwsze, to takie sugestie pojawiły się już w drugim poście tego tematu.
    Po drugie i co chyba istotniejsze, to masz zaledwie dwa posty na naszym forum i w obu są odnośniki do tej samej firmy. Słaba kryptoreklama. Kto was tego uczy, Olek?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    brak
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Możesz też pomyśleć nad DP 3" że sportowym katalizatorem.
    Dodatkowo możesz wymienić standardowy IC na jakiś wydajniejszy.
    .
    Witam, możesz rozwinąć temat IC. Jestem na etapie strojenia silnika. Dodatkowo chcę zamontować DP oraz wydajniejszy IC - czy możesz polecić coś co będzie wydajnie pracowało przy 260 - 280 KM ?

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dobry chińczyk da radę.
    Bo oryginalny ic nie jest wydajny ( częsta przypadłość wielu modeli AUDI ).
    IC możesz kupić na All..., na Fm.. lub innych stronach.
    Możesz też w jakiejś firmie zlecić wykonanie zarówno do, jak i montaż wydajniejszego ic.
    Wybór jest naprawdę spory.
    Do mocy 280 będziesz jednak potrzebował jeszcze innych zmian.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •