Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Po Januszowe naprawy czyli jak zmienić ksenony na zwykle żarówki.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Radomsko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5

    Po Januszowe naprawy czyli jak zmienić ksenony na zwykle żarówki.

    Witam, w mojej 8N ktoś kombinował z lampami, a mianowicie nie mam spryskiwaczy lamp, samopoziomowania i posiadam manualna regulacje wysokości lamp, według kodów z bagażnika auto nie posiada ksenonów a one jednak są. Żarniki nowe Osram lampy wypolerowane i ustawione na stacji a świecą tak ze pożal się Boże, stad moje pytanie jak wrócić do normalnych żarówek? I gdzie mogę znaleźć cały osprzęt od ksenonow min. Przetwornice bo startery są chyba w lampach. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Xenony mają tzw. balast, czyli przetwornicę wysokiego napięcia (z napięcia 12V podnosi do 20..25kV dla zapłonu xenon'a).
    Jest to pudełko wielkości c.a. pudełka papierosów, zamocowane pewnie tyrtytką lub jakimś kawałkiem blaszki w okolicach reflektora.
    Kiedyś robiłem eksperyment z Xenon'em w miejsce halogenów w moto. Choć instalacja była nie-januszowa, a fachowa, to zysk z tego wynalazku był wątpliwy. Rozrzut wiązki za to tak duży, że wsadziłem z powrotem normalną żarówkę.
    Powrót do halogenów to po prostu wywalenie w/w balastu i wpięcie tego co go zasilało do żarówki. Nie powinno być to trudne, zakładając że ktoś nie spaprał złącza i nie wsadził jakichś dziwnych kloszy / odbłyśników. Jak pozostało coś z OEM'a, to nie powinno być specjalnego bólu.
    Ostatnio edytowane przez KAZ ; 14-10-2018 o 14:33

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Radomsko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Przetwornicy za chiny ludowe nie mogę znaleźć, czyli jednym słowem jak wykonać podlącznie pod żarówke zamiast ksenonów? to co ma zasilać przetwornice zarobić wtyczki i normalnie pod żarówke? Dodam że są soczewki nie wiem jak 8N wychodziło czy majac żarówki mialy soczewki

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    8N w standardzie miało soczewkę.

    Może pod lampami masz schowane przetwornice. Zobacz gdzie idą przewody od zarnika.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Kolego, miałem podobnie jak kupiłem swoją TT. Wywaliłem ten chiński badziew. Idź po kablach od xenona aż znajdziesz puszkę. Ta puszka pewnie będzie zasilana czerwonym i niebieskim kablem. To te, które powinny zasilić Twoja żarówkę. Wywal resztę i zrób dobre końcówki do H7.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Dokładnie j/w - prześledź trasę kabli, nie idzie toto do wiązki tylko do puchy (zakładając że to istotnie "xenon made in china"). Jeśli kable są HV to widać to dość wyraźnie po grubszej izolacji niż typowe 12VDC.
    Rzeczony balast to niewielka pucha - coś jak pudełko papierosów. Kolory i dokładny kształt mogą być różne. https://www.google.com/search?q=xeno...h=660&dpr=1.25
    Kable HV bywają też rożne - czasem 2, a czasem kompozyt.

    Edit: sporadycznie zdarzają się palniki ze zintegrowanym, miniaturowym balastem (np https://images-na.ssl-images-amazon....dL._SY355_.jpg)
    Ostatnio edytowane przez KAZ ; 18-10-2018 o 17:56

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Radomsko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Panowie dzięki wielkie za pomoc! Z tym ze tak końcówka do żarnika jest taka jak w linku niżej czyli czerwona z jednym kablem bez tych końcowej na końcu idąc po tym kablu w lampie jest taka puszeczka, sęk w tym ze czytając fora piszą niby ze to jakiś starter a nie przetwornica :/ https://www.google.com/search?q=kabe...lzzmJcZZz395PM

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Zrób jakieś zdjęcia. Kable są inne - znajdź źródło.

    To ustrojstwo to obie rzeczy - starter i przetwornica. Xenon to lampa wyładowcza - świeci gaz nie żarnik; o ile pamiętam dobrze, najpierw jest szpila napięcia zapłonowego 25kV, potem pulsacja dla utrzymania świecenia 85VAC. Tu garść informacji:
    http://ww1.microchip.com/downloads/e...tes/01372a.pdf

    Czy ktoś ma serwisówkę / schemat elektryczny MK1?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •