Myślę że chodziło o to że mogą to być uszczelniacze turbiny tyle że znowu nie pasuje mi to że napisałeś że czasami kopci.
Do tego z pod maski.... Zlokalizuj dokładniej z którego miejsca...
Pozostaje jeszcze pytanie w jakim stopniu znasz się na temacie (bez obrazy oczywiście bo każdy był kiedyś zielony) czy faktycznie kopci czy ''kopci'' bo jest zimno
Kopcenie może być też spowodowane nieprawidłowo działającym systemem PCV a skoro wymieniali Ci ''jakieś wężyki i kolanka'' to może coś zostało ''spaprane''.

Co do reszty usterek to po prostu oddaj auto i reklamuj wszystkie objawy.
Trudno zdiagnozować ale można coś sugerować więc po kolei z tego co napisałeś

-czasami kopcenie na biało na biegu jałowym(gęste kopcenie z wydechu oraz delikatne spod maski) -
To o czym już wspomniałem + dodatkowe info od Ciebie

-przy ruszaniu dziwny gumowaty dzwiek sprzegłą+ szarpanie
- Tutaj przyczyn może być kilka. Nieprawidłowe mocowanie/ ustawienie mocowań silnika i skrzyni, być może Twoje mocowania już są stare i teraz to bardziej czuć przy agresywniejszym zapinaniu sprzęgła. Dodatkowa sprawa jest taka że sprzęgło kevlarowe wymaga okresu dotarcia . Przez jakieś 800 km trzeba jeździć bardzo spokojnie i płynnie szybko i zmieniać biegi unikając na ile to możliwe uślizgu sprzęgła.Być może po dotarciu będzie bardziej kulturalne ale to tylko gdybanie.

-dziwne ładowanie turbiny czasami 0,5bara czasami 1,4bara. -
Albo jakiś mały błąd w montażu czyli nieszczelność wężyka sterującego WG ewentualnie coś z zaworem N75. Może też być opcja że turbina jest po prostu badziewna lub ma niesprawną gruszkę sterującą WG .. Jaką turbinę kupiłeś ?

-delikatne drgania wyczuwalne na pedałach hamulca, przyspieszenia i sprzegła
-drgania i dziwny rezonans na budzie samochodu przy odpuszczeniu gazu, na określonych obrotach

Dwa pozostałe punkty mogą mieć związek z tym co już napisałem ale bez dokładniejszego info niewiele mi więcej przychodzi do głowy

Tak jak wspomniałem jedz do mechanika i domagaj się poprawienia bo zapłaciłeś i ma być zrobione tak jak powinno.
Prawidłowo zainstalowane sprzęgło z kołem jedno - masowym nie ma prawa dawać takich objawów tak samo jak i reszta z wymienionych w aucie części.
Wypada jednak żebyś napisał jakie dokładnie sprzęgło wpadło i jaka konkretnie turbina. Łapy silnika i skrzyni ( wszystkie 3 ) wymieniałeś kiedyś czy są odkąd masz auto ?








Pozdrawiam