Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pomocy - dziwne rzeczy po modyfikacjach

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85

    Pomocy - dziwne rzeczy po modyfikacjach

    cześć Panowie,

    zleciłem wykonanie opisanych u siebie w temacie czynności, mianowicie:
    -wymiana turbo na hybryde,
    -pompe paliwa,
    -kolektor hi flow,
    -sprzeglo kpl(sztywny zamach+tarcza kevlar+wznocnienie)
    -rozrzad,
    -wymienili tez wiele innnych mały elementow jak uszczelki, filtry, kolanka itd.

    po odebraniu samochodu zauważyłem:

    -czasami kopcenie na biało na biegu jałowym(gęste kopcenie z wydechu oraz delikatne spod maski)
    -przy ruszaniu dziwny gumowaty dzwiek sprzegłą+ szarpanie
    -dziwne ładowanie turbiny czasami 0,5bara czasami 1,4bara.
    -delikatne drgania wyczuwalne na pedałach hamulca, przyspieszenia i sprzegła
    -drgania i dziwny rezonans na budzie samochodu przy odpuszczeniu gazu, na określonych obrotach

    prosze o pomoc bo juz mmi rece opadaja... umowiłem sie juz do tunera na czwartek a tu wychodza takie jajca.

    co wg was jest przyczyna ww usterek, co mam reklamować.

    pozdrawia smutnym CIENKIM tonem miłośnik TTki

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Kopcenie na bialo to raczej turbo...

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Kopcenie na bialo to raczej turbo...
    A co dokładnie masz na myśli?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Myślę że chodziło o to że mogą to być uszczelniacze turbiny tyle że znowu nie pasuje mi to że napisałeś że czasami kopci.
    Do tego z pod maski.... Zlokalizuj dokładniej z którego miejsca...
    Pozostaje jeszcze pytanie w jakim stopniu znasz się na temacie (bez obrazy oczywiście bo każdy był kiedyś zielony) czy faktycznie kopci czy ''kopci'' bo jest zimno
    Kopcenie może być też spowodowane nieprawidłowo działającym systemem PCV a skoro wymieniali Ci ''jakieś wężyki i kolanka'' to może coś zostało ''spaprane''.

    Co do reszty usterek to po prostu oddaj auto i reklamuj wszystkie objawy.
    Trudno zdiagnozować ale można coś sugerować więc po kolei z tego co napisałeś

    -czasami kopcenie na biało na biegu jałowym(gęste kopcenie z wydechu oraz delikatne spod maski) -
    To o czym już wspomniałem + dodatkowe info od Ciebie

    -przy ruszaniu dziwny gumowaty dzwiek sprzegłą+ szarpanie
    - Tutaj przyczyn może być kilka. Nieprawidłowe mocowanie/ ustawienie mocowań silnika i skrzyni, być może Twoje mocowania już są stare i teraz to bardziej czuć przy agresywniejszym zapinaniu sprzęgła. Dodatkowa sprawa jest taka że sprzęgło kevlarowe wymaga okresu dotarcia . Przez jakieś 800 km trzeba jeździć bardzo spokojnie i płynnie szybko i zmieniać biegi unikając na ile to możliwe uślizgu sprzęgła.Być może po dotarciu będzie bardziej kulturalne ale to tylko gdybanie.

    -dziwne ładowanie turbiny czasami 0,5bara czasami 1,4bara. -
    Albo jakiś mały błąd w montażu czyli nieszczelność wężyka sterującego WG ewentualnie coś z zaworem N75. Może też być opcja że turbina jest po prostu badziewna lub ma niesprawną gruszkę sterującą WG .. Jaką turbinę kupiłeś ?

    -delikatne drgania wyczuwalne na pedałach hamulca, przyspieszenia i sprzegła
    -drgania i dziwny rezonans na budzie samochodu przy odpuszczeniu gazu, na określonych obrotach

    Dwa pozostałe punkty mogą mieć związek z tym co już napisałem ale bez dokładniejszego info niewiele mi więcej przychodzi do głowy

    Tak jak wspomniałem jedz do mechanika i domagaj się poprawienia bo zapłaciłeś i ma być zrobione tak jak powinno.
    Prawidłowo zainstalowane sprzęgło z kołem jedno - masowym nie ma prawa dawać takich objawów tak samo jak i reszta z wymienionych w aucie części.
    Wypada jednak żebyś napisał jakie dokładnie sprzęgło wpadło i jaka konkretnie turbina. Łapy silnika i skrzyni ( wszystkie 3 ) wymieniałeś kiedyś czy są odkąd masz auto ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Myślę że chodziło o to że mogą to być uszczelniacze turbiny tyle że znowu nie pasuje mi to że napisałeś że czasami kopci.
    Do tego z pod maski.... Zlokalizuj dokładniej z którego miejsca...
    Pozostaje jeszcze pytanie w jakim stopniu znasz się na temacie (bez obrazy oczywiście bo każdy był kiedyś zielony) czy faktycznie kopci czy ''kopci'' bo jest zimno
    Kopcenie może być też spowodowane nieprawidłowo działającym systemem PCV a skoro wymieniali Ci ''jakieś wężyki i kolanka'' to może coś zostało ''spaprane''.

    Co do reszty usterek to po prostu oddaj auto i reklamuj wszystkie objawy.
    Trudno zdiagnozować ale można coś sugerować więc po kolei z tego co napisałeś

    -czasami kopcenie na biało na biegu jałowym(gęste kopcenie z wydechu oraz delikatne spod maski) -
    To o czym już wspomniałem + dodatkowe info od Ciebie

    -przy ruszaniu dziwny gumowaty dzwiek sprzegłą+ szarpanie
    - Tutaj przyczyn może być kilka. Nieprawidłowe mocowanie/ ustawienie mocowań silnika i skrzyni, być może Twoje mocowania już są stare i teraz to bardziej czuć przy agresywniejszym zapinaniu sprzęgła. Dodatkowa sprawa jest taka że sprzęgło kevlarowe wymaga okresu dotarcia . Przez jakieś 800 km trzeba jeździć bardzo spokojnie i płynnie szybko i zmieniać biegi unikając na ile to możliwe uślizgu sprzęgła.Być może po dotarciu będzie bardziej kulturalne ale to tylko gdybanie.

    -dziwne ładowanie turbiny czasami 0,5bara czasami 1,4bara. -
    Albo jakiś mały błąd w montażu czyli nieszczelność wężyka sterującego WG ewentualnie coś z zaworem N75. Może też być opcja że turbina jest po prostu badziewna lub ma niesprawną gruszkę sterującą WG .. Jaką turbinę kupiłeś ?

    -delikatne drgania wyczuwalne na pedałach hamulca, przyspieszenia i sprzegła
    -drgania i dziwny rezonans na budzie samochodu przy odpuszczeniu gazu, na określonych obrotach

    Dwa pozostałe punkty mogą mieć związek z tym co już napisałem ale bez dokładniejszego info niewiele mi więcej przychodzi do głowy

    Tak jak wspomniałem jedz do mechanika i domagaj się poprawienia bo zapłaciłeś i ma być zrobione tak jak powinno.
    Prawidłowo zainstalowane sprzęgło z kołem jedno - masowym nie ma prawa dawać takich objawów tak samo jak i reszta z wymienionych w aucie części.
    Wypada jednak żebyś napisał jakie dokładnie sprzęgło wpadło i jaka konkretnie turbina. Łapy silnika i skrzyni ( wszystkie 3 ) wymieniałeś kiedyś czy są odkąd masz auto ?








    Pozdrawiam
    dzięki za zainteresowanie tematem. za chwile sie zbieram jak tylko otworza warsztat i jade z nimi dyskutowac. generalnie sprzeglo jakie mi wrzucili to sztywne koło zamachowe + kevlar wiec moze za sam efekt zwiekszonych drgań jestem sobie winien sam..
    Samo sprzegło przy delikatnym ruszaniu(powolne puszczanie samego sprzegła) przekazuje pulsacyjnie napęd, czasami wydając z siebie dziwny dzwiek. dałem sie juz przejechac autem innemu mechanikowi i twierdzi ze na sztywnym kole tak to ma byc..

    jesli chodzi o turbo to nie oszczedzałem na tej hybrydzie i zamówiłem z jednej z najlepszych polskich firm - perun turbo. być moze nieszczelnosc na flanszy kolektor turbo wpływa na to ładowanie - bo wydawało mi sie właśnie ze stamtad sie kopciło(raz już poprawiali tę śrubę..) zdecydowanie kopcenie ktore widziałem nie było zwiazane z roznica temperatur gazów spalinowych i temperatuty otoczenia.

    pojawił sie nowy objaw - mianowicie po jezdzie na ekspresie(bez jakis szalenstw) podniosł mi sie płyn chlodniczy o jakies 1,5cm. nastepnego dnia z rana wrocił do poziomu max.

    jest teoria ze w samochodzie nie został odpowietrzony układ chłodzenia i przy jezdzie testowej przepaliłem uszczelke pod głowicą+wcześniejsza nieszczelnosc połączenia turbo/kolektor nie została do konca zlikwidowana. albo po prostu sam ja zajechalem jezdzac bez programu..

    łąp silnika i skrzyni nie wymianiałem - podobno wszystko sprawne.

    pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    http://i63.tinypic.com/261gpwl.jpg

    zrobiłem test na obecność spalin i po 20min kolor zmienił sie na lekko zielony.
    bedzie zatem chyba niedlugo remont : uszczelko głowicy, remont głowicy, panewki.

    co sądzicie??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •