Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zaciski hamulcowe TRW?

  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Zaciski hamulcowe TRW?

    Witam forumowiczów.

    Tak na sam początek to nie zabijcie mnie za tak banalne pytania, ale po prostu wariuje, bo nie mam do nikogo się zwrócić. Na forum są same dyskusje na temat big brakes, brembo itp. a mi chodzi o takie zwykłe, nie sportowe.

    Muszę wymienić zaciski tylnych hamulców. Regeneracja nie zdziałała, więc zdecydowałem sie na wymianę. I tutaj się pojawił problem, absolutnie nie mam pojęcia jakiej firmy zaciski wybrać.

    Jest tyle firm i, pomimo tego, że chciałbym najlepsze, po prostu mnie na nie nie stać.

    TRW ma dobre opinie o klockach hamulcowych, ale co powiecie o zaciskach? Cenowo wychodzi około 224zł za jedna, więc przystępnie, ALE stosunkowo nisko jak się porówna do innych firm np. bosch około 400zł, no i jeszcze są firmy Brembo 356zł (może mi ktoś wytłumaczyc oco z tym chodzi? myślałem, że brembo są po 1000zł).

    Listę tę stworzyłem w oparciu o numerze katalogowym, którą znalazłem na Etka online.

    Wymienia się też jarzma przy nowych zaciskach?

    Jakie waszym zdaniem kupić? Czy ma to sens dopłacać za te bosch? Zaczynam głupieć, bo słsyzałem opinie, że bosch jest troszeczkę przereklamowane. Zaciski TRW cenowo są bardzo atrakcyjne, i skoro ludzie bardzo polecają ich klocki, to może warto zaciski wypróbować? Z tego co pamiętam to bardzo dużo ludzi na świecie kupuje produkty TRW, ale hamulce to najważniejszy system bezpieczeństwa, więc kupic coś co może się rozpaść to idiotyczne. No, ale znowu ale, cena nie zawsze oznacza jakośc, bo w pewnym momencie się płaci za nazwę (widzicie problem, który wynika z bycie początkującym samochodowiczem?)

    Tu głównie też chodzi o to, że moje TT-ka ma 180KM, więc zaciski sportowe byłyby zbyt OP, dlatego postanowiłem zostać z seryjnymi.

    Dziękuję wam!

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    TRW , jak najbardziej i bez poczucia że bierzesz coś gorszego.
    Firma ta jest dostawcą dla grupy VAG i ich części idą na pierwszy montaż w fabryce.
    Przykładowo w mojej byłej A3q z 2009 były montowane tylne zaciski Boscha i TRW i moja akurat miała TRW.

    Co do Brembo to poza tym z czym większość kojarzy tą firmę czyli piękne czerwone zaciski z wieloma tłoczkami to firma oferuje również zamienniki seryjnych części do wielu marek i modeli oraz również są oni dostawcą części dla wielu koncernów samochodowych także w segmencie ''zwykłych'' hamulców.

    Faktycznie cena często idzie z jakością ale też wielkość / masowość produkcji i początkowa inwestycja w bardziej efektywny proces technologiczny ma wpływ na to że koncern może zaoferować konkurencyjną cenę.

    Piast nie wymieniasz, zaciski przykręca się do piasty , koniecznie nowymi śrubami dokręconymi z właściwym momentem.




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Uff, Arttur, dzięki za odpowiedz. Rozwiałeś wątpliwości, które miałem.

    I masz rację co do zasad działania rynku, nie brałem tego wcześniej pod uwagę.

    No to z pierwszą wypłata zdecyduję się na te zaciski seryjne od TRW, a klocki już mam od trzech tygodni.

    Jeszcze raz dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •