Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: rozładowywanie akumulatora w TT MK 1 quattro

  1. #1
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111

    rozładowywanie akumulatora w TT MK 1 quattro

    Witam.
    Posiadam moją MK1 Quattro z 1999 roku od 15 już lat! Nie miałem przez tyle lat z nią wielu awarii i jestem z niej bardzo zadowolony.
    Jednakże od kilku miesięcy gubi cały prąd. Coś go pożera w aucie i boję się że może się nawet zapalić.
    Myślałem że mam stary akumulator i kupiłem nowy ale to samo się dzieje.
    Gdy postoi 3-5 dni zero prądu.
    Czy mieliście z tym styczność? Może to fabryczna wada któregoś z modułów i trzeba go wymienić?
    Nie wiem gdzie szukać.
    Pozdrawiam.
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Z przeczytanych tematów to radio z bose z nie zaprogramowanym bose lubi czerpać prąd.

    Z autopsji u mnie, poluzowana masa przy aku (sprawdź cieńszy przewód nad aku dokręcany do klemy i dodatkowo masę pod aku).
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Najprosciej to podpiac miernik ustawiony na ampery miedzy minusowa kleme a minus akumulatora na WYLACZONYM zaplonie i WYLACZONYM oswietleniu wnetrza, pojawi sie wartosc i wtedy wyciagac bezpieczniki jeden po drugim, wyjac bezpiecznik - sprawdzic miernik - wlozyc bezpiecznik na swoje miejsce. W momencie w ktorym zniknie pobor na mierniku sprawdz od czego to byl bezpiecznik. Zawezisz wtedy a moze nawet wskazesz problem. Inaczej mozna gdybac i gdybac, a moze zegary, a moze wzmacniacz (bardzo czesto jest to wzmacniacz , a moze modul komfortu, a moze, a moze... Gdy powiesz obszar latwiej bedzie ustalic co moze byc przyczyna.

    ps. Zakladam ze sprawdzales ladowanie na odpalonym silniku i jest miedzy 13.8V a 14.4V oraz ze na blacie kontrolka ladowania sie nie swieci
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 12-10-2018 o 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •