Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Zwiększenie mocy TT

  1. #1
    Awatar ImKritical
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    35

    Zwiększenie mocy TT

    Witam, ostatnio zakupiłem Ttke jest to 2000r 180km w quattro, kod silnika ATC, skrzynia 5 biegowa, prawdopodobnie wersja US. Samochód zakupiłem okazyjnie, świecił się Check, airbag, abs cala choinka, samochód miał mało mocy na oko maksymalnie 130km.
    Po sprawdzeniu go komputerem okazało się ze przepływomierz, sondy są do wymiany oraz cały układ wydechowy. Samochód zrobiłem od wydechu z 225km do osiągnięcia fabryki 180km.
    Moim celem jest osiągnąć około 250km, odrazu przyznam się ze nie mam zbyt dużego pojęcia ale się uczę, wszystko raczej będę zlecał mechanikowi. w aucie był stożek który raczej będę chciał wymienić na coś co wiem ze jest dobre, ten akurat nie ma nawet nazwy firmy, co byście mi polecili ? Wiem ze muszę wymienić wtryski na 380cc, założyć fmic i program. Czy po wymianie tych podzespołów bezie dało się uzyskać około 250km ?
    Wiec zwracam się z prośba o pomoc, od czego zacząć, co wymienić najpierw, czy wtryski z wersji 225km będą pasować u mnie ? jaki rozmiar ic, czy da się kupić już gotowy zestaw do zamontowania? Gdzie w Warszawie zrobię chipa?
    Z tego co wyczytałem wersja ATC nie ma sondy szerokopasmowej (wideband) czy bez tego da się zrobić dobry program?
    Kwota jaka chciałbym przeznaczyć to coś w granicach 5-10tys

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Turbo Cię zatrzyma
    Chyba że je wyjmiesz i zrobisz z niego hybrydę to może może pod te 250 podejdziesz (ale raczej 230-240)
    Na takie moce wąskie pasmo styka choć co szerokie to szerokie - łatwiej stroić
    Stożek Amsoil
    U nas na forum Pawel-2005 by Ci spokojnie ogarnął graty które potrzebujesz (np. dolot)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •