Witam, ostatnio zakupiłem Ttke jest to 2000r 180km w quattro, kod silnika ATC, skrzynia 5 biegowa, prawdopodobnie wersja US. Samochód zakupiłem okazyjnie, świecił się Check, airbag, abs cala choinka, samochód miał mało mocy na oko maksymalnie 130km.
Po sprawdzeniu go komputerem okazało się ze przepływomierz, sondy są do wymiany oraz cały układ wydechowy. Samochód zrobiłem od wydechu z 225km do osiągnięcia fabryki 180km.
Moim celem jest osiągnąć około 250km, odrazu przyznam się ze nie mam zbyt dużego pojęcia ale się uczę, wszystko raczej będę zlecał mechanikowi. w aucie był stożek który raczej będę chciał wymienić na coś co wiem ze jest dobre, ten akurat nie ma nawet nazwy firmy, co byście mi polecili ? Wiem ze muszę wymienić wtryski na 380cc, założyć fmic i program. Czy po wymianie tych podzespołów bezie dało się uzyskać około 250km ?
Wiec zwracam się z prośba o pomoc, od czego zacząć, co wymienić najpierw, czy wtryski z wersji 225km będą pasować u mnie ? jaki rozmiar ic, czy da się kupić już gotowy zestaw do zamontowania? Gdzie w Warszawie zrobię chipa?
Z tego co wyczytałem wersja ATC nie ma sondy szerokopasmowej (wideband) czy bez tego da się zrobić dobry program?
Kwota jaka chciałbym przeznaczyć to coś w granicach 5-10tys