Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Problemy ze wspomaganiem TT 225 BAM

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #21

    Dołączył
    Sep 2022
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    Witam ponownie,
    czytam wątki o wspomaganiu na naszym TT, S3, Golfa R32 i ciężko mi coś wywnioskować w związku z moim wspomaganiem. Opiszę może dokładnie usterkę.

    Mój układ kierowniczy jadąc 60 i więcej działa dosyć poprawnie, ciężko ale precyzyjnie. Bez stuków, puków, luzów itp, jednak chodzi dosyć ciężko. Gdy mam manewrować w miejscu to mimo że siły mam dużo to nie da się kręcić jedną ręką. Jadąc po zakrętach przy małej prędkości kierownica sam nie odbija i muszę sam korygować tor jazdy na wprost. Na postoju 1/4 obrotu jest w miarę lekko, później 1/4 bardzo ciężko, a później znowu jakby trochę lżej. Tak jak wspominałem wcześniej gdy podniosłem auto to ręką swobodnie kręciłem kołami w lewo i w prawo płynnie. Po przeczytaniu iluś tam wątków doszedłem do wniosku że może ktoś miał wcześniej luz na maglownicy i skasował go śrubą regulacyjna co spowodowało że środek listwy maglownicy jest spasowany dobrze, a jej boczna część pracuje że zbyt ciasnym pasowaniem. Zastanawiam się czy nie zaznaczyć położenia śruby i nie poluzować jej o 1/4 lub więcej obrotu i zobaczyć czy będzie chodziło lżej. Jeśli to by pomogło ale np. pojawią się luzy to znaczy że magiel out, a jak nic nie pomoże to szukam dalej. Tak jak pisałem wcześniej, jest założona nowa pompa przez poprzedniego właściciela, ja sam wymieniłem płyn. Nic nie wyje, nie strzela, w zbiorniczku nic się nie pieni. Ogólnie mocno mnie to irytuje bo to auto mojej żony, ona jest malutka, waży 45kg i cała radość z jazdy jej ucieka. Może macie jakiś warsztat we Wrocławiu co ogarnia dobrze TT. Sam jestem mechanikiem ale dużych maszyn budowlanych i ciężarówek i mam małe doświadczenie z samochodami osobowymi, jedynie moje Audi 80 B4 które mam 18 lat znam na wylot. Dla przykładu w B4 wspomaganie śmiga aż miło, przewyższa TT bez porównania. Może macie jakieś pomysły inne, bo tylko magiel i ew łożyska na MacPhersonie mi do głowy przychodzą.....
    Ostatnio edytowane przez Ma Gu ; 17-09-2022 o 10:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •