Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pomoc przy wyborze

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    3

    Pomoc przy wyborze

    Witam, jako laik mam kilka pytań
    1. czy budżet 13-15k na TT-tkę jest wystarczający? (samo auto, bez przeglądu ubezpieczenia itp) nie ma dla mnie znaczenia jaki kolor, czy będzie cabrio czy tez nie.
    2. czy koszty napraw, itp. będą "znośne" dla 19-latka?
    3. lepiej kupić teraz czy wstrzymać się do wiosny?

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez moniek Zobacz posta
    Witam, jako laik mam kilka pytań
    1. czy budżet 13-15k na TT-tkę jest wystarczający? (samo auto, bez przeglądu ubezpieczenia itp) nie ma dla mnie znaczenia jaki kolor, czy będzie cabrio czy tez nie.
    2. czy koszty napraw, itp. będą "znośne" dla 19-latka?
    3. lepiej kupić teraz czy wstrzymać się do wiosny?

    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Cześć, witaj na forum
    1. Tak, w tej kwocie możesz kupić ośkę ale musisz mieć dużo cierpliwości jeśli chcesz egzemplarz w niezłym stanie. Pytaj dużo na forum i przede wszystkim czytaj - wiele wątków już powstało i nie ma sensu ich dublować. Jest dział gdzie wrzuca się auta do oceny przez innych użytkowników, jest też taki, gdzie trafiają egzemplarze które ktoś oglądał i zdecydowanie ich zakup odradza.
    2. Co to znaczy dla 19-latka? Zasobność portfela nie jest wprost proporcjonalna do wieku.
    3. Czym krótszy dzień tym gorzej się ogląda i taki jest fakt. Większość ludzi jest w stanie pokazać Ci auto dopiero po pracy, czyli w większości w godzinach popołudniowych. Jednak nie uzależniałbym szukania samochodu od pory roku… Inną sprawą jest że możesz poczekać do wiosny, dozbierać trochę kasy i wtedy pole do manewru będzie większe

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    3
    2. chodziło mi o to czy koszta utrzymania takiej TT-tki nie są jakies kosmiczne, bo jednak słyszałem ze ma wiele zamiennych części m.in. z A3 wiec chyba nie ma tak zle

    Dzięki wielkie za odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez moniek ; 04-10-2018 o 13:37

  4. #4
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez moniek Zobacz posta
    2. chodziło mi o to czy koszta utrzymania takiej TT-tki nie są jakies kosmiczne, bo jednak słyszałem ze ma wiele zamiennych części m.in. z A3 wiec chyba nie ma tak zle

    Dzięki wielkie za odpowiedz
    TT 8N bazuje na płycie podłogowej golfa IV. Części są ogólnodostępne i nie przerażają ceną. Jeśli chodzi o spalanie to masz na forum rozbudowany wątek w tej sprawie. Generalnie przy normalnej jeździe powinienes się zmieścić w przedziale 7-11l/100km (mowa o ośce, bo raczej taki masz budżet).

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wszystko zależy od tego ile miesięcznie/rocznie możesz przeznaczyć na utrzymanie samochodu. W kieszeni Tobie nikt nie siedzi.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Ja sprzedaje swoje TT. Budżet Ci wystarczy. Do odnowienia sa skóry. Mechanicznie wszystko sprawne i nie wymaga wkładu finansowego.
    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-8n...5-IDvCLYl.html

  7. #7
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Siemka :P

    Byłem tydzień temu w prawie identycznej sytuacji jak Ty. Też 19 lat na karku i do wydania 15-20tyś na samochód. Mogę Ci trochę opisać jak to było w moim przypadku. Ja swój egzemplarz kupiłem w zeszły piątek. Poszukiwania zacząłem od wertowania Otomoto/OLX, ale szczerze to większość z ogłoszeń była napisana w sposób jakby te samochody dopiero co wypuścili z salonu, jakie to one nie są idealne i takie tam bla bla. Dopiero po zapoznaniu się troszkę z forum dowiedziałem się, że znalezienie używki 8N która nie była nigdy bita i nie wymaga większego wkładu finansowego jest ciężkie w tej cenie. Ludzie tutaj pisali o swoich kilkumiesięcznych poszukiwaniach zanim trafili na coś godnego zakupu. Wiadomo, że to samochód który ma jakiś tam swój sportowy charakterek i nikt przez jego długie życie nikt nie jeździł nim tylko i wyłącznie do kościoła i po bułki.. Ja zbytnio czasu nie miałem na takie poszukiwania, bo zima zbliża się nieubłaganie, a ja muszę czymś jeździć do pracy (Do tej pory tylko dwa kółka, a zimą ciężko). Mówiąc szczerze byłem zrezygnowany. Jakiś czas później w założonym przeze mnie wątku o kupnie samochodu ktoś posłał link do ogłoszenia z forum. Z początku podszedłem do ogłoszenia sceptycznie, bo tu kolor mi nie pasował, bo tu jakaś lista rzeczy do zrobienia, ale dopiero po chwili zdałem sobie sprawę z tego, że kolega który wystawił ogłoszenie (Pozdrawiam Cię Robert!) zna się trochę na rzeczy i nie mydlił oczu żeby zakryć wszelkie wady samochodu tak jak to bywa w prawie każdym ogłoszeniu na necie. Samochód okazał się być (według mnie) w dobrym stanie blacharskim. Gdzieniegdzie są jakieś niedoskonałości w postaci bąbla rdzy lub śladu po przemalowaniu części, lecz musiałem się dobrze przyjrzeć żeby to zauważyć. Co najważniejsze, samochód jest dopieszczony technicznie i zadbany. Nie jest egzemplarzem bez przygód, ale od początku byłem tego świadom i to się ceni, bo po pierwsze w przypadku tego modelu i budżetu moim zdaniem musisz pogodzić się z tym, że jeśli nie podejdziesz do tematu pokornie i cierpliwie, to nie znajdziesz sztuki która nie miała jakiejś przygody. Ważne jest jednak sposób w jaki zostało to naprawione i zabezpieczone.. Jak dobrze przewertujesz forum to znajdziesz przypadki gdzie sprzedawcy obijali jakimś materiałem deski rozdzielcze żeby nie było widać wystrzelonych poduszek, bądź brakowało naklejek nad nadkolami.

    Ja sam nie chcę się już dłużej rozpisywać, bo komu by się to chciało czytać :P Znam się tyle co ty i jedyne co Ci mogę doradzić to to, żebyś zaufał kolegom z forum i przemyślał kupno samochodu od któregoś z klubowiczów, jeśli nadarzy się taka okazja. Pozdrawiam!

    Edit: A, no i zapomniałbym.. Koszty utrzymania: Możecie mnie zjeść za to, co napiszę, ale moim zdaniem w tym wieku nie ma nawet co myśleć o rejestracji takiego samochodu na siebie. Ja osobiście zarejestrowałem na tatę, dzięki czemu za OC/NNW + ochronę zniżek i rozbicie na dwie raty zapłaciłem 740zł na pół roku. Musisz jeszcze odprowadzić podatek od wzbogacenia się, czy jakoś tak. W moim przypadku przy kwocie 18700zł było to 374zł. To jest zależne od kwoty w umowie, lecz ja osobiście nie szedłbym na rozwiązania w stylu "wpiszmy na umowie mniej, będzie Pan mniej płacił". Możesz poczytać na necie dlaczego :P Koszt rejestracji to dodatkowe 185zł. Łącznie na sam start musisz więc mieć te 1300-1500zł na opłaty.
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 04-10-2018 o 20:57

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    3
    W takim razie będę skupiał się bardziej na forum, a OLX/otomoto dam na drugi plan jesli chodzi o poszukiwania, bo szczerze mówiąc mnie też nie bardzo przekonywały ogłoszenia typu TT z 99r z przebiegiem 70k km :P
    dzięki wielkie za wiadomość

    ps. jak pierwsze wrażenia z jazdy?

  9. #9
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Pierwsze wrażenia.. Szczerze mówiąc w porównaniu do innych to jestem największym możliwym żółtodziobem. Wcześniej jeździłem Tylko Pandą/Passatem i przez dwa dni qashqaiem :P TT to najmocniejszy samochód w jakim siedziałem, także wrażenia mogłem mieć tylko pozytywne. Z początku odjeżdżając od kolegi byłem wystraszony już samą podróżą na stację. Przyzwyczaiłem się, że w innych samochodach jest dużo większa widoczność, a w TT siedzisz niziutko i z moich odczuć musisz bardziej polegać na wyczuciu samochodu niż na widoku maski/tyłu samochodu. Tym bardziej, że jestem osobą niską. Mimo to po tych kilku dniach mam wrażenie, że powoli do tego przywykłem i teraz nie myślę o tym aż tak jak na początku. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia się. Jeśli ja dałem radę, to każdy sobie poradzi. Każdy z kim dotychczas jechałem mówił, że mimo wyższych prędkości, to siedzi się dużo wygodniej i pewniej niż w innych samochodach. Te pseudokubełkowe fotele dają radę. Przyśpieszenie auttka jest fajne, nie mam porównania dlatego nie będę o nim więcej pisał :P Teraz po powrocie do pandy czuję się w niej jak w zabawce. Generalnie czuję, że w wyborze samochodu nie mogłem lepiej trafić. Jak tylko jesteś gotów żeby od czasu do czasu jakąś pierdołę naprawić (jak na przykład przerywacz kierunkowskazów tak jak u mnie), to powinieneś być mega zadowolony z tego małego bolidu. Najlepsze uczucie na świecie jest wtedy gdy nim jedziesz, a ludzie odwracają się żeby jeszcze chwilkę na nie popatrzeć. Oczywiście nie każdy :P

  10. #10
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    150
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...324#post286324

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...zerokim+lukiem

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-zwracac-uwage

    Przestudiuj te trzy tematy. Zdarzają się TT-tki do 2002 roku, które powinny mieć grill z 5. paskami, a przód mają poliftowy to wiadomo, że było albo walone albo ktoś majstrował.
    Jeżeli chodzi o "pseudo kubełki" to po przesiadce z A3 8L 2002 rok z kubełkowymi fotelami, z których się wysiadało ciężko, w TT te kubełki są o wiele fajniejsze, a wygoda foteli wgl bez porównania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •