Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: [MK1] Audi TT - 1.8T BAM Quattro - Mauritus Blue - Super stan

  1. #1
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256

    [MK1] Audi TT - 1.8T BAM Quattro - Mauritus Blue - Super stan

    Moja 2 miesięczna córka (za sprawą matki) sprawiła, że zdrowy rozsądek wziął górą i po 4 miesiącach zwlekania z nadzieją, że do tego jednak nie będę zmuszony...nadszedł niestety ten czas.. Na sprzedaż szykuje się moje oczko w głowie. Jeśli szukasz zadbanej MK1 czytaj dalej.

    Audi TT MK1
    Rok produkcji: 2004
    Aktualny przebieg:172500
    Silnik: BAM / 1.8T 225HP / Quattro
    Kolor: Mauritius Blue
    VIN: TRUZZZ8N241018751

    Auto w moich rękach od 2014 r. Przez ten czas zrobiłem nią raptem 30k km. Nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Pomiędzy ostatnimi badaniami tech. przez rok zrobiłem nią nieco ponad 1000KM... Pedantycznie utrzymana, zawsze czysta i garażowana. Stan środka i foteli mówi sam za siebie. Jeżdżona tylko na PB98. Nie jeżdżona zimą, niekatowana, nie upalana od świateł do świateł. Wymiany płynów, olejów, filtrów etc. robione przed czasem i skrupulatnie odnotowywane.

    Auto do 135k KM było regularnie serwisowane w ASO. Ja już taki dobry nie byłem (a może to i lepiej)? Wszystko robiłem głównie sam ze wsparciem zaufanych osób.
    Przy przebiegu 153k km auto odwiedziło Pawła w Płońsku, gdzie dostała nowy rozrząd z pompą, uszczelkę pod pokrywą zaworów, FMIC, usunięty n249/112 oraz TIP i Catch-Tank Properfekt. Kolejna rzecz jaka zawitała w aucie to wydech od drugiego Pawła - Sporttig. 3" DP + pozostała część układu 2,5".

    Przy przebiegu 167k km po długich poszukiwaniach przyczyny ciężko wchodzącej 1 i wstecznego - wymieniłem skrzynię biegów [06M] na drugą po regeneracji z Arga.com . Winnym okazał się luz na wałku sprzęgłowym. Przy okazji zmiany skrzyni założone w Sportmile nowe sprzęgło LUK (z tarczą obitą Kevlarem u Skoczyalasa) i nowy dwumas LUK. To największa naprawa jaką przeszło auto.

    Ponadto z kwestii mechanicznych:
    - zawieszenie p+t poliuretan Powerflex + Strongflex.
    - stabilizator przód (23mm) + tył (19mm) od Golfa R32 na gumach Strongflex - faktura z ASO do wglądu
    - zawór DV Forge DM008 ,
    - nowy N75 (przy 154k km)
    - nowe tarcze ATE + klocki ceramiczne
    - nowy regulator napięcia Bosch oraz wtórna pompa wody (przy 169k km)
    - profilaktycznie wymieniałem również czujniki - temperatury (zielony) oraz w chłodnicy
    - sportowy insert w Haldex
    - nowe śruby, śrubki z ASO które wpadały przy okazji wymiany np. elementów zawieszenia
    - jeśli kupujący wyrazi chęć to za dopłatą do auta dokładam zestaw BigBrake, którego od roku nie mam kiedy założyć (4 tłoczki Brembo z Alfy 159 po pełnej regeneracji u Walendamotorsport z nowymi tarczami Zimmermann 330x30, adapterami, przewodami w oplocie HEL). Pełny zestaw gotowy do montażu.

    Kwestie wizualne / wyposażeniowe:
    - dołożone zabezpieczenie antykradzieżowe,
    - felgi 18" 3SDM 0.01 na oponach 225/40/19 Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 (dla nabywcy drugi komplet opon zimowych na stalówkach),
    - dystanse przód 25mm, tył 15mm by Dystom,
    - seryjne zawieszenie S-line (-10mm),
    - przedni zderzak kompletny od R32 (lakierując w ASO zderzak pod kolor, przelakierowana została maska oraz przednie błotniki, aby uniknąć różnicy koloru (zdjęcia przed-po do wglądu),
    - blenda R32 tylnego zderzaka
    - nowe ori reflektory przednie (dowód zakupu ASO. Moje kolejne widzimisię bo stare straciły swój blask ). Fabrycznie bez xenonu (dołożony markowy HID z HIDS4U),
    - wskaźnik doładowania turbiny Auto Gauge zamontowany w lewy nawiew (nawiew można nadal zamykać/otwierać),
    - stożek AMSOIL, pod maską silikony Forge,
    - gałka zmiany biegów Forge,
    - Osir Orbit ring,
    - nowy ori cupholder,

    Bym zapomniał auto jest po programie - robionym jeszcze przez poprzednika.
    Gotowe do jazdy. Jedyny mankament jaki dostrzegam to powoli wypalający się wyświetlacz FIS. Auto świeżo po wymianie oleju. Badanie techniczne ważne do: kwietnia 2019 OC: Luty 2019. Wszystkie dokumenty/książeczki, drugi nowy klucz z pilotem, wydruki i faktury z ASO. Auto wyróżnia się na drodze i przykuwa uwagę. Oddam tylko w dobre ręce. Najlepiej klubowe. Wystawiam póki co tylko na grupie.

    Osoby zainteresowane proszę o kontakt 517 064 004 lub przez PM. Auto do obejrzenia w Warszawie.

    Cena jaka mnie interesuje: 33000,-

    Mała galeria ostatnich zdjęć:

    Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

    PS. Wątek na forum w którym trochę pisałem o aucie i są też jakieś zdjęcia tutaj: https://www.klubtt.pl/showthread.php...e-225Q-nonamed

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Auto sprzedane. Trafiło w ręce pasjonata więc to najważniejsze Może nowy właściciel pochwali się na forum
    Temat do zamknięcia.
    Ostatnio edytowane przez nonamed ; 23-09-2018 o 17:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •